0
5.0
(4 įvertinimai)
Kaina internetu: 7,99 €
Kaina knygyne: 9,59 €*
Sutaupote: 1.60 € (17%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-11-23 Marija Danutė

Labai noriu ją nusipirkti .Knyga yra puiki

Informacija

Dykumų gėlė

  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 14x24, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 266
  • ISBN ar kodas: 9786090103067

2021-01-31 7.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Dykumų gėlė" aprašymas

Autobiografinis romanas „Dykumų gėlė“ – tai sukrečianti pasaulinio garso modelio Varis Diri (Waris Dirie) gyvenimo istorija. Tai pasakojimas apie genčių papročių ir tradicijų suformuotą nematomą Afriką, kurioje nėra vietos moteriai.

Varis Diri gyvybė buvo įkainota penkiais kupranugariais. Tiek septyniasdešimtmetis „jaunikis“ pasiūlė jos tėvui už nuotaką. Tačiau dvylikametė paauglė sugebėjo palikti savo namus Somalyje. Mergina ryžosi alinančiai kelionei per dykumą pas savo tetą į Mogadišą. Ten jos laukė sunkus darbas, tačiau galiausiai jos svajonė pasiekti Londoną išsipildė ir ji tapo pasaulinio garso modeliu.

Varis istorija – išimtis. Kasmet du milijonai Afrikos mergaičių ir merginų suluošinamos atliekant barbarišką genitalijų apipjaustymo ritualą. Už šios statistikos slepiasi dar daugiau sugriautų likimų ir tragedijų – antisanitarinėmis sąlygomis atliekamos „operacijos“ dažnai baigiasi mirtimi, psichikos sutrikimais, depresija ar AIDS. Penkerių šį siaubą išgyvenusi Varis knygoje atvirai kalba apie šias siaubingas praktikas ir moterų beteisiškumą. Varis iš fizinio ir psichologinio skausmo vėliau išvadavo chirurgo skalpelis, tačiau milijonus Afrikos moterų kančia lydi visą gyvenimą.

Tapusi garsiu ir matomu žmogumi, Varis Diri išdrįso be užuolankų prabilti apie Afrikoje atliekamus moteris žalojančius ritualus. 1997 m. Jungtinių Tautų Organizacija paskyrė ją ypatingąja ambasadore Afrikos moterų teisėms ginti. Nuo 2002 m. veikia fondas, pavadintas „Dykumų gėlės“ vardu. Būtent tai gimtąja kalba reiškia ir pačios Varis vardas.

Trečią kartą Lietuvoje pasirodanti knyga „Dykumų gėlė“ – tai lyg negyjanti žaizda, atverianti skaudžiausias Afrikos žemyno žaizdas. Deja, knygoje nagrinėjamos problemos išlieka aktualios ir šiandien, todėl knyga nepraranda savo vertės. Ji sulaukė daugiau nei 65 leidimų visame pasaulyje, parduota per 11 mln. jos egzempliorių. 2009 m. pagal ją sukurtas to paties pavadinimo filmas.

„Daugelis galvoja, kad tai - moterų problema kažkur Afrikoje. Štai dėl tokio požiūrio ji ir neišnyksta. Manau, kad jei tai nutiktų vyrams, mums netektų čia sėdėti ir apie tai diskutuoti. Tai viena iš daugelio moterų nelygybės problemų“, – interviu „Vogue“ teigė Varis Diri.

Iš anglų kalbos vertė Irma Paumickaitė

2020-11-23

Labai noriu ją nusipirkti .Knyga yra puiki

2020-10-02

Labai idomi knyga.Dvejojau ar pirkti,bet perskaicius nesigailiu:)

2020-08-12

Labai labai labai gera knyga. Tiesiog pačios rankos tiesiasi imti knygą ir skaityti. Verta perskaityti vien tam, kad mažiau verktumėme kokie mes esam "nelaimingi" ir" kiek mažai visko turim".

2019-10-17

Parašykite atsiliepimą apie "Dykumų gėlė"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Tikros istorijos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Dykumų gėlė, kurią skaitytojams dovanoja Dirie Waris, Miller Cathleen. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Dirie Waris, Miller Cathleen su knyga Dykumų gėlė jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Dykumų gėlė patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Dirie Waris, Miller Cathleen. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Dykumų gėlė palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Dykumų gėlė" perkama kartu