0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Dykumų gėlė

5.0
(20 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -26%
Kaina internetu: 7,19 €
Kaina knygyne: 9,59 €*
Sutaupote: 2.40 € (26%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-04-20 Dgnė

Galima sakyt Pelenės istorija, bet daug žiauresnė.

Dykumų gėlė


2021-04-30 7.19 InStock
Į krepšelį
Knygos "Dykumų gėlė" aprašymas

Modelio Waris Dirie kartu su Miller Cathleen parašyta knyga „Dykumų gėlė“ – sukrečianti autobiografinė istorija apie tai, kaip prisidengus tradicijomis iki šiol luošinami milijonai mergaičių.

Waris Dirie – populiari iš Somalio kilusi manekenė. Savo žinomumą ji išnaudojo tam, kad visas pasaulis sužinotų apie mergaičių genitalijų apipjaustymo ceremonijas, net ir šiandien gyvas ne tik Afrikoje, bet ir Europos bei JAV afrikiečių bendruomenėse. Ši tradicija pasmerkia mergaites ne moralinėms, bet ir fizinėms kančioms. Skausmą jos kenčia visą gyvenimą.

Knygos „Dykumų gėlė“ siužetas padalintas per du laikotarpius. Autorė pasakoja apie savo vaikystę Somalyje. Mergaitė gimė šeimoje, kuri afrikiečių akimis buvo gana pasiturinti. Vaikystėje Dirie Waris padėjo prižiūrėti gyvulius, dirbo kitus darbus ir kartu su šeima gyveno klajoklišką gyvenimą. Savo knygoje autorė rašo, kad tuo metu ji jautėsi laiminga, galėdama laiką leisti laukinėje gamtoje, o vaikystės patirtys išmokė džiaugtis smulkmenomis.

Waris Dirie aprašė ir nepagražintą genitalijų apipjaustymo ceremoniją, kurią jai pačiai teko patirti. Jos gentyje neapipjaustytos moterys laikomos netinkamos santuokai, o lytinių organų žalojimas atliekamas tam, kad užtikrintų mergaičių nekaltybę. Po šios operacijos ne tik lytiniai santykiai, bet ir visas gyvenimas tampa pažymėtas skausmu, depresija bei ginekologinėmis problemomis. Ne vienas vaikas po apipjaustymo miršta nuo užkrėtimų, stabligės, šoko arba suserga AIDS, nes procesas atliekamas nesilaikant jokių higienos normų, be nuskausminimo, antisanitarinėse vietose, o žaizdų gijimas vėliau tinkamai neprižiūrimas.

Kita „Dykumų gėlė“ dalis pasakoja apie Waris pabėgimą. Ji, būdama trylikos ir sužinojusi, kad tėvai parinko jai šešiasdešimtmetį vyrą, pasiryžo bėgti. Įveikusi dykumą, ji galiausiai atsidūrė Londone, kur dirbo tarnaite, o vėliau buvo pastebėta fotografo ir tapo garsiu modeliu.

Knygoje gausu vaikystės atsiminimų, kraupių ir vakariečiams nesuprantamų tradicijų aprašymų, jausmų, kuriuos Waris Dirie patyrė susidūrusi su civilizacija ir galiausiai suvokusi, kad jos kenčiami skausmai nėra normalūs. Šios moters istoriją galima laikyti sėkmės pavyzdžiu, tačiau milijonai mergaičių, nepaisant tarptautinių organizacijų pastangų tai sustabdyti, vis dar yra luošinamos.

„Dykumų gėlė“ ne tik knygos, bet ir fondo vardas. Jį Waris Dirie įkūrė kovai su apipjaustymo tradicijomis. 2009-tais metais ši knyga buvo ekranizuota.

Waris Dirie (1965) – iš Somalio kilęs modelis, aktorė, autorė ir žmogaus teisių aktyvistė.

Iš anglų kalbos vertė Irma Paumickaitė

Domina sukrečiančios istorijos? Waris patyrė daugiau, nei išgalvotų knygų veikėjai, tad siūlome autobiografiją įsigyti internetu. Šio žanro knygų turime ir daugiau, kviečiame pasidairyti, išsirinkti ir pirkti online. Tą daryti paprasta. Pasidomėkite atsiliepimais ir apžvalgomis, įvertinkite santrauką, kurioje visada rasite trumpą aprašymą, puslapių skaičių, ištraukų. Taip pat patikrinkite akcijas bei išpardavimus, nes gali būti, kad jūsų ieškoma knyga kainuoja pigiau!2021-04-20

Galima sakyt Pelenės istorija, bet daug žiauresnė.

2021-04-20

Keista šiek tiek rašyt savo pastebėjimą, kai kažkodėl ši knyga "priskiriama" moteriškų kategorijai. Bet, mielos damos, nepulkit šaukt ir rėkt kad rašau kažkokius seksistinius dalykus. tiesiog noriu pasakyt kad tokie papročiai, kurie aprašomi šioje knygoje, nesuvokiami šiuolaikiniam žmogui. Kažkokie viduramžiai. Duokit paskaityt ir savo vyrams.

2021-04-19

Oho va čia tai istorija moters. Aš apstulbusi, pritrenkta, šokiruota, netekusi amo, sužavėta, sugraudinta, sukrėsta... auksinė knyga, rekomenduosiu visoms draugėms!

2021-04-19

Mėgstu skaityt biografijas visokias, bet čia tai bomba. Ta prasme, negaliu patikėt kad tokie baisumai vyksta. kas tiems žmonėms negerai? Kaip galima taip elgtis, žinot kitiems kad tai vyksta ir vistiek leisti vykti. KAIP?

2021-04-16

Nei slegianti, nei baisi. Labiau sakyčiau įkvepianti, kad iš bet kokio š galima pabėgti, svarbu vidinė jėga

2021-04-15

knyga, kurios neįmanoma pamiršti.

2021-04-14

Nerandu tinkamų žodžių apibūdinti įspūdžiui. Bet perskaityti būtina kiekvienai moteriai ir ne tik moteriai.

2021-03-21

Vertinu 10/10 tikrai gera knyga

2021-03-21

vauu kokia istorija, labai likau sužavėta

2021-03-16

Gavau šia knygą dovanų, puiki knyga. Įtraukė, sužavėjo, bei paliko be amo 10/10.

2021-03-16

Vau, kokia knyga, penkios žvaigždutės

2021-03-16

Aukso vertės knyga, paskaitykite

2021-03-16

Nuostabi knyga, rekomenduoju iš visos širdies

2021-03-16

Vau kokia knyga, kokia istorija.. Tikrai verta laiko ir pinigų

2021-02-15

Nuostabi knyga.

2021-01-30

Nuostabi knyga! Perskaičiau vienu prisėdimu. Rekomenduoju !!

2020-11-23

Labai noriu ją nusipirkti .Knyga yra puiki

2020-10-02

Labai idomi knyga.Dvejojau ar pirkti,bet perskaicius nesigailiu:)

2020-08-12

Labai labai labai gera knyga. Tiesiog pačios rankos tiesiasi imti knygą ir skaityti. Verta perskaityti vien tam, kad mažiau verktumėme kokie mes esam "nelaimingi" ir" kiek mažai visko turim".

2019-10-17

Parašykite atsiliepimą apie "Dykumų gėlė"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Tikros istorijos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Dykumų gėlė, kurią skaitytojams dovanoja Dirie Waris, Miller Cathleen. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Dirie Waris, Miller Cathleen su knyga Dykumų gėlė jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Dykumų gėlė patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Dirie Waris, Miller Cathleen. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Dykumų gėlė palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Dykumų gėlė" perkama kartu