Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Gydomieji naminiai gėrimai

Kaina: 14,79 €
Kaina su kodu: 13,31 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2017-10-28 Egle

Ačiū už šią knygą. Puikūs receptai savijautai pagerinti ir svečiui pavaišinti.


2024-04-30 14.79 InStock
Į krepšelį 13,31 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos "Gydomieji naminiai gėrimai" aprašymas

...nebūtina kasdien gaminti vaistažolių nuoviro ar užpilo. Tereikia keletą lašų trauktinės įlašinti į vandenį.Knygoje "Gydomieji naminiai gėrimai" skaitykite apie liaudies medicinos išsaugotas šimtmečių tradicijas.

"Gydomieji naminiai gėrimai" rasite naminės trauktinės senolių receptų, turinčių gydomųjų savybių.

Vartojant saikingai išryškėja trauktinių puikiosios savybės, jos dovanoja žmonėms įkvėpimą, gerą nuotaiką ir ilgaamžiškumą.

Turinys

TURINYS


Įvadas / 5

Vaistinių augalų rinkimas ir ruošimas / 9

Trauktinių ruošimas / 13

Trauktinės / 16

Ekstraktai / 106

Balzamai / 116

Likeriai / 128

Literatūra / 141


Įvadas


Trauktinės ir balzamai - gydomieji preparatai ar alkoholiniai gėrimai? Alkoholiniai gėrimai puikuojasi parduotuvių vitrinose. Vaistinėse irgi yra gydomųjų trauktinių ir balzamų. Kiekvienas suprantame, kad vyno parduotuvių produkcija nėra vaistas, išskyrus galbūt pipirinę. O naminė trauktinė, pagaminta pagal senolių receptą, turi gydomųjų savybių. Liaudies medicina išsaugojo šimtmečių tradicijas. Daugelio trauktinių receptai patikrinti laiko. Vartojant saikingai išryškėja trauktinių puikiosios savybės, jos dovanoja žmonėms įkvėpimą, gerą nuotaiką ir ilgaamžiškumą. Dažnai apie trauktines sakoma, kad tai dievų gėrimas.

Trauktinės - tai vidutinio ar didesnio stiprumo alkoholiniai gėrimai, gaunami užpylus degtine arba spiritu įvairius prieskonius, kvapiąsias vaistines žoles, taip pat vaisius ir uogas. Jei užpilsime stipriai kvepiančią žaliavą, trauktinė subręs greičiau. Jei aromatas silpnesnis, trauktinę teks palaikyti ilgiau. Sakysime, pipirmėčių trauktinė pagaminama gana greitai; citrinų - šiek tiek ilgiau; šermukšninė trauktinė subręsta tik per ilgą laiką.

Skiriamos karčiosios, pusiau saldžiosios ir saldžiosios trauktinės. Dvi pirmosios rūšys gaminamos iš įvairių žolių, šakniastiebių, sėklų, lapų, žievės, citrusų žievelių ir kitos augalinės žaliavos alkoholio ištraukos, eterinių aliejų alkoholinių ištraukų ir minkšto vandens. Paprastai jos būna 30-60 proc. stiprumo.

Saldžiosios trauktinės, arba likeriai, gaminami maišant spiritines trauktines, vaisių ir uogų sultis, cukraus sirupą, citrinų rūgštį ir minkštą vandenį. Visuose pateiktuose receptuose būti na vartoti atšaldytą virintą vandenį.

Saldžiosiose trauktinėse alkoholio būna iki 18-25 proc.

Daugelis mūsų turi savus trauktinių receptus. Savos gamybos trauktinė - tai tarsi ir firminis patiekalas. Žinoma, vartojant alkoholinius gėrimus būtinas saikas. Ypač tai liečia gydomąsias trauktines ir balzamus. Patartina laikytis nurodytų dozių, nes perdozavus pasekmės gali būti nepageidaujamos.

Prancūzų medikų nuomone, alkoholio paros dozė yra 1 g kilogramui svorio. Vokiečių ir amerikiečių medikai rekomenduoja moterims per dieną suvartoti 20 g gryno alkoholio, vyrams -30 g. Taigi 11 proc. stiprumo vyno moterims per dieną galima išgerti 200 ml, o vyrams - 300 ml.

Beje, liaudies medicina alkoholizmą irgi gydo vaistažolių trauktinėmis. Reikia vaistinės gelsvės šaknį ir 2 laurų lapus užpilti 250 ml degtinės, palaikyti 2 savaites ir duoti išgerti stiklinę tokios trauktinės. Gelsvių trauktinė sukelia pasibjaurėjimą alkoholiu. O štai mėtų trauktinė padės po linksmo vakarėlio -20 lašų įlašinti į stiklinę šalto vandens ir išgerti iš karto. Gir tumas praeina, nustoja skaudėti galvą. Galvos skausmą malšina ir pelynų trauktinė arba pelynų arbatos puodelis. Kartoka, bet padeda.

Mūsų soduose dažniausiai auginamos vaisinės ir uoginės kultūros. Bet juose turėtų augti ir gudobelės, šaltalankiai, ki-niniai citrinvyčiai, debesylai, pipirmėtės, valerijonai, medetkos, rausvosios rodiolės, rausvažiedės ežiuolės... Šie augalai ne tik stiprina organizmą, bet ir gydo, suteikia puikią nuotaiką. Iš jų galima pasigaminti aromatingų trauktinių. Tegul stovi šaldytuve 3-4 buteliai gydomųjų trauktinių. Jei pavargote po darbo dienos ar pašlijo nervai, 30 lašų geros trauktinės, ir nuovargio kaip nebūta.

Knygoje pateikiama gydomųjų trauktinių, likerių, balzamų ir ekstraktų receptų. Tikimės, kad kiekvienas, kuris domisi trauktinėmis, ras sau tinkamą receptą. Gydomosios trauktinės padės atsikratyti įvairių negalavimų. Jomis paprasta gydytis. Nebūtina kasdien gaminti vaistažolių užpilo ar nuoviro. Tereikia keletą lašų trauktinės įlašinti į vandenį.


Gydomosios trauktinės, veikiančios centrinę nervų sistemą, geriamos tik pasikonsultavus su gydytoju.


Kiti taip pat domėjosi


2017-10-28

Ačiū už šią knygą. Puikūs receptai savijautai pagerinti ir svečiui pavaišinti.

Parašykite atsiliepimą apie "Gydomieji naminiai gėrimai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie pagalbą sau, gydymą namuose

Stanislava Marijona Kalasauskienė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Gydomieji naminiai gėrimai", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Gydomieji naminiai gėrimai" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Gydomieji naminiai gėrimai" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Gydomieji naminiai gėrimai"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Stanislava Marijona Kalasauskienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Gydomieji naminiai gėrimai" perkama kartu