NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Heklberio Fino nuotykiai

NEMOKAMAS PRISTATYMAS
Lietuvoje
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2024-02-29 99 SoldOut

Knygos "Heklberio Fino nuotykiai" aprašymas

„Heklberio Fino nuotykiai“ – vaikų ir jaunimo literatūros klasika ir vienas populiariausių visų laikų nuotykių romanų.

Pirmą kartą Heką Finą skaitytojai sutiko Marko Tveno knygoje „Tomo Sojerio nuotykius“. " Heklberio Fino nuotykiai " - puiki proga artimiau susipažinti su šio sumanaus, protingo ir geraširdžio berniuko istorija. Knygoje paliečiama skaudi tema - JAV pietuose egzistavusi vergija.

Hekas auga be motinos, o jo tėvas – statinėje miegantis agresyvus girtuoklis. Pats berniukas – kartais vagiliauja, kartais meluoja, kartais maištauja prieš taisykles. Neklaužados gyvenimas pasikeičia susitikus pabėgusį vergą Džimą, kuris yra atskirtas nuo šeimos ir turi būti parduotas. Abu bičiuliai leidžiasi plaustu Ohajo link, kur Džimo turėtų laukti išsvajota laisvė.

Pasakojimas vyksta pirmuoju asmeniu. Hekas spalvingai pasakoja apie sutiktus žmones ir aplankytas vietas. Jis - sumanus vaikas, mokantis vertinti žmones ir branginantis tikrą draugystę. Jis turi savo požiūrį į į rasizmą, religiją ir valdžios atstovus. Plaukdamas su Džimu Hekas tampa drąsiu, savo įsitikinumus ginančiu jaunu vyru. „Heklberio Fino nuotykiai“ – tai pasakojimas apie teisingumą ir tikrą draugystę, apie vergiją ir to meto visuomenę.

Manoma, kad šį Marko Tveno personažą įkvėpė rašytojo vaikystės laikų bičiulis Tomas Blankenshipas. Šis taip pat turėjo alkoholiką tėvą. Autorius apie savo draugą rašė: „nieko nežinojo, buvo nešvarus, prastai maitinamas, bet turėjo neeilinio gerumo širdį“. Vis dėlto vėliau Markas Tvenas pripažino, kad daugiasluoksnis Heko portretas, sukurtas ir pagal kitų žmonių bruožus.

Autorius pradėjo rašyti knygą dar 1876 m., o parašęs 400 puslapių suabejojo jos verte ir... atidėjo vėlesniam laikui. Kai 1882 m. prie jos sugrįžo, Tvenas jau buvo parašęs garsųjį „Princą ir elgetą“. Manoma, kad grįžti prie rankraščio jį įkvėpė kelionė Misisipe ir nakvynė Hanibalo miestelyje – jau po dviejų metų „Heklberio Fino nuotykiai“ buvo užbaigti ir išspausdinti.

Marko Tveno apysaka buvo vienas labiausiai cenzūruojamų kūrinių. Prieš vergiją ir nelygybę nukreiptas kūrinys pirmiausia buvo uždraustas pietinėse JAV valstijose. Paradoksalu, kad XX a. antrojoje pusėje „Heklberio Fino nuotykius“ buvo bandoma pašalinti iš prekybos dėl visiškai priešingos priežasties – esą knyga kursto rasinę neapykantą.
Kartą Tvenas gavo pranešimą, kad jo knyga bus pašalinta iš bibliotekos dėl to, kad kai kurie epizodai per žiaurūs ir prieštarauja visuomenės normoms. Į tai autorius atsakė pasiūlymu kartu iš vaikų skyriaus pašalinti ir visus Biblijos egzempliorius, nes ir joje netrūksta žiaurumo.

„Visa modernioji Amerikos literatūra atsirado iš vienos Marko Tveno knygos – ji vadinasi „Heklberio Fino nuotykiai“. Iki jos nebuvo nieko, o po jos nebuvo nieko geresnio.“
Ernestas HemingvėjusKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Heklberio Fino nuotykiai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Grožinė užsienio autorių literatūra 6-8 metų vaikams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Heklberio Fino nuotykiai", kurį pristato Markas Tvenas (Mark Twain). Siūlome ne tik išsamų "Heklberio Fino nuotykiai" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Markas Tvenas (Mark Twain). Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Heklberio Fino nuotykiai". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Heklberio Fino nuotykiai" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Heklberio Fino nuotykiai" perkama kartu