TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Markas Tvenas (tikr. Samuel Langhorne Clemens, labiau žinomas slapyvardžiu Mark Twain, 1835 m. lapkričio 30 d., Florida, Misūris, JAV - 1910 m. balandžio 21 d., Redding, Konektikutas, JAV) – amerikiečių rašytojas.


Būsimojo rašytojo šeima gyveno mažame Floridos miestelyje, Misūrio valstijoje. Tėvai - John Marshall Clemens ir Jane Lempton Clemens.

Markas Tvenas (Mark Twain) knygos

Rasta: 8

Tomo Sojerio nuotykiai | Markas Tvenas (Mark Twain)
  • Nemokamas knygos pristatymas
-30% su kodu: KALĖDOS
25,79 €
Kaina su kodu: 18,05 €
Turime sandėlyje
Rasta: 8

Samuelis buvo šeštasis vaikas septynių vaikų šeimoje. Šeima vertėsi gana sunkiai, nors tėvas buvo teisėjas, ir, kai būsimam rašytojui sukako 4 metai, jie persikėlė į ant Misisipės kranto įsikūrusį Hanibalo miestą. Šią vietą Samuel visą gyvenimo atsiminė kaip laimingos vaikystės miestą ir aprašė romanuose apie Tomą Sojerį ir Hekelberį Finą.

1847 m., po tėvo mirties, kai Samuel buvo 12 metų, šeima liko be skatiko. Vaikai turėjo mesti mokyklą ir pradėti dirbti. Samueliui pasisekė - jo vyresnysis brolis Orionas atidarė savo spaustuvę, kur buvo spausdinamas Hannibal Journal, ir būsimas rašytojas pradėjo ten dirbti padėjėju. Kartais jis išspausdindavo ir savo straipsnius, kurie turėjo nemažą būrį gerbėjų.


18 m. Samuelis Clemensas leidosi į kelionę po šalį. Berniukas, kuris vaikystėje buvo priverstas palikti mokyklą, visą laisvą laiką leisdavo bibliotekose ir godžiai skaitė. Dirbo Niujorko, Filadrelfijos, Sent Liuiso spaustuvėse. 22 metų atvyko į Naująjį Orleaną ir įsidarbino garlaivyje. Pasak rašytojo, jis visą gyvenimą svajojo plaukioti Misisipe, svajojo tapti laivo kapitonu (1859 m. gavo laivo kapitono licensiją), tačiau 1861 m. prasidėjo pilietinis karas ir laivyba Misisipėje nutrūko. Kurį laiką jis kariavo konfederatų gretose, tačiau vėliau pabėgo iš armijos ir iškeliavo į Vakarus, į aukso ir sidabro kasyklas.


Dirbdamas sidabro kasyklose Samuelis neuždirbo daug pinigų, tačiau išgarsėjo kaip sąmojingą istorijų pasakotojas. 1863 m. rašytojas pirmą kartą išspausdino savo kūrinį Territorial Enterprise ir sugalvojo sau pseudonimą Mark Twain, kurį pasiskolino iš laivybos terminų - taip vadinamas minimalus gylis tinkamas plaukti upių laivams. Savo knygų rašytojas niekada nepasirašydavo tikruoju vardu ir pavarde. Jo pirmasis humoristinis kūrinys The Celebrated Jumping Frog of Calaveras County išpopuliarėjo visose valstijose.


Keletą metų jaunasis feljetonistas keitė vieną leidėją po kito. Jis spausdino apžvalgas ir istorijas, tobulino savo meistrystę. Dažnai pasirodydavo prieš publiką - atsiskleidė jo kaip pasakotojo ir oratoriaus talentas.


Tuo metu jis sutiko su savo būsimą žmoną Oliviją, artimo draugo seserį. Tų laikų nuotraukose matyti laimingas pasitikintis savimi žmogus. Tai laimingiausias rašytojo gyvenimo laikotarpis.
Įkvėptas teigiamų asmeninio gyvenimo pokyčių, rašytojas sukuria keletą kūrinių, kurie pelnys jam XIX a. klasiko vardą. 70-ųjų viduryje pasirodė garsioji knyga Tomo Sojero nuotykiai, kurioje aprašyta paties rašytojo vaikystė. Vėliau - Princas ir elgeta ir Jankis karaliaus Artūro dvare.

80-ųjų viduryje Samuelis Clemensas atidarė savo leidyklą, o pirmoji išleista knyga buvo Hekelberio Fino nuotykiai. Šiame romane Mark Twain pirmą kartą kritikuoja visuomenės tvarką. Vėliau išleidžia Amerikoje milžiniško populiarumo sulaukusią knygą Atsiminimai, skirtą JAV prezidentui U. S. Grantui. Spaustuvė veikė iki 90-ųjų vidurio, kol bankrutavo dėl ekonominės krizės šalyje.

Paskutinės knygos, parašytos talentingo pasakotojobuvo sutiktos gana šaltai, tačiau tuo metu Mark Twain buvo suteiktas keleto JAV universitetų garbės vardas. Tai buvo labai malonu žmogui, kuris kažkada buvo priverstas mesti mokyklą.


1906 m. Mark Twain įsigijo asmeninį sekretorių - Albert Bigelow Paine, kuris išreiškė norą parašyti knygą apie rašytojo gyvenimą. Mark Twain jau pats keletą kartų bandė rašyti savo biografiją, todėl sutiko papasakoti sekretoriui savo gyvenimo istoriją.


1907 m. rašytojas rimtai susirgo. Tuo metu vienas po kito mirė daug jam artimų žmonių - trys iš keturių vaikų ir mylima žmona Olivija. Rašytoją kankino krūtinės angina. Sulaukęs 74 metų rašytojas mirė.