NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Istorija kaip upė

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 8,99 €
Kaina su kodu: 3,59 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-01-02


2024-02-29 8.985 InStock
Į krepšelį

Knygos "Istorija kaip upė" aprašymas

Penktasis vienos įdomiausių šiuolaikinių Lietuvos rašytojų Rasos Aškinytės romanas „Istorija kaip upė“ pasakoja apie moteris. Moteriška seserystė ir likimai – pritrenkiamai panašūs, nešami tos pačios upės.


Kūnas gyvas, saulutė spigina, akys prisimerkia, ausys girdi, burnoj kartu, nosis nenorom uodžia laukinio vandens ir maurų kvapą, širdis plaka, smegenys veikia. Veiks ir po mirties dar kelias minutes, kol baigsis deguonis.

O tada jau kaip bus, taip bus.


Keturios moterys – Holė, Konstancija, Gina G. ir Ubagė. Jos visos susijusios. Jos gyvena skirtingu laiku, tačiau visos savyje neša nepaprastą moterišką supratingumą ir atjautą, neišsipildžiusios meilės ilgesį, stiprybės ir net herojiškumo reikalaujančią motinystę ir pasiaukojimą. Tačiau jos gali tapti ir fatališkos bei žiaurios. Vienintelė paguoda ir atrama visais laikais – pokalbis su Dievu.


Knygos „Istorija kaip upė“ moteris vienija ir skiria upė. Ji kartu su moterimis nesustabdomai suka laiką ir lemia gyvenimus – gimdančių, priimančių vaikus, motinų, žolininkių, nusikaltėlių, policininkių, tikinčiųjų ir bedievių.


Autorė knygoje rašo ir apie šiuolaikinę moterį, ir apie gyvenusias keturioliktame amžiuje, antrosios pranciškonų kankinystės metu (1369 m.), taip pat apie raganų teismų laikotarpį XVIII amžiuje.


Rasa Aškinytė – lietuvių prozininkė, „Metų knygos 2014“ laureatė, pelniusi apdovanojimą už romaną „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“. „Istorija kaip upė“ – penktasis rašytojos romanas.

Rasa Aškinytė yra parašiusi dar keturis romanus suaugusiems: „Rūko nesugadinti“, „Lengviausias“, „Glesum“, „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“, taip pat istoriją vaikams „Beveik varlės“, yra filosofijos ir etikos vadovėlių vaikams autorė.


R. Aškinytė studijavo istoriją, turi filosofijos magistro laipsnį ir dėsto Lietuvos edukologijos universitete. Ji įsitikinusi, kad tiek istorijos, tiek filosofijos išsilavinimas aiškiai atsispindi jos knygose, nes nuo to sunku pabėgti.

Rašytojos stilius kritikų dažnai vadinamas gana manieringu, prie kurio reikia priprasti skaitant, tačiau ji liaupsinama už puikiai įvaldytą juodąjį humorą. Pati autorė teigia, kad visos istorijos literatūros pasaulyje jau yra papasakotos, todėl dabar reikia ieškoti naujų išraiškos formų. Būtent tai savo knygose ir daro R. Aškinytė – ieško netikėtų, keistų kalbos, raiškos, pasakojimo būdų. Jos knygose dažnos žmonių santykių, laimės, meilės paieškų, žmogiškumo ir jo ribų temos.Kiti taip pat domėjosi


2020-01-02

Parašykite atsiliepimą apie "Istorija kaip upė"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Istorija kaip upė", Rasa Aškinytė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Rasa Aškinytė su knyga "Istorija kaip upė" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Istorija kaip upė" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Rasa Aškinytė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Istorija kaip upė" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Istorija kaip upė" perkama kartu