Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Jonas Rustemas

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2024-04-30 12.73 SoldOut

Knygos "Jonas Rustemas" aprašymas

Monografijoje aptariamas žymaus XIX a. Lietuvos dailininko, Vilniaus meno mokyklos profesoriaus Jono Rustemo (apie 1762-1835) gyvenimo kelias, kūrybos bruožai, pedagoginė veikla. Gausiai iliustruota knyga skiriama visiems, kurie domisi kultūros ir dailės istorija.

Nuo išprususios aristokratijos salonų, kuriuose perteklius, prabanga, tinkamos ir dailios grožio formos, įvairiausių meno kūrinių rinkiniai, gyvumas, žavesys ir mėgavimasis visokiausiais malonumais gali formuoti dailininko skonį, iki šiaudais dengtų grytelių, kur viskas prieštarauja pirmajam paveikslui, - visur Rustemas buvo savimi, visur liko sau ištikimas, mokėjo viskuo domėtis ir iš pramogų semtis naudos savo talentui. Rustemas tapė daug portretų, kai kada labai panašių, bet visuomet nuoširdžių, be papildomų pagražinimų vaizduojančių anuometinės Lietuvos asmenybes. Beveik visą Vilnių ir dalį Lietuvos tarp 1800 ir 1830 metų iliustruoja ta įdomi galerija. J. Mycielski

Rūta Janonienė (g. 1960 m.) Lietuvos valstybiniame dailės institute studijavo dailę. Dirbo Lietuvos dailės muziejuje, Istorijos instituto Meno istorijos skyriuje, Kultūros ir meno institute, Vilniaus dailės akademijoje, nuo 1994 m. - VDA Dailėtyros instituto direktorė. 1944 m. apgynė daktaro disertaciją tema "Jono Rustemo ir jo mokinių veikla XIX a. I pusėje". Lietuvos dailės istorikų draugijos narė. Pagrindinės mokslinių tyrinėjimų sritys - XIX a. Lietuvos dailės istorija, Vilniaus meno mokyklos profesorių ir mokinių kūryba, pranciškonų observantų meninis palikimas Lietuvoje.


Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Jonas Rustemas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Jonas Rustemas", Rūta Janonienė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Rūta Janonienė su knyga "Jonas Rustemas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Jonas Rustemas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Rūta Janonienė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Jonas Rustemas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Jonas Rustemas" perkama kartu