0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Altorių šešėly (serija "Mažos didelės knygos")

4.9
(17 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -26%
Kaina internetu: 3,19 €
Kaina knygyne: 4,29 €*
Sutaupote: 1.10 € (26%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-04-19 Evaldas

Mokykos laikais “praskipinau”, pasirodė per stora, per lėta ir šiaip apie kunigus. Bet dabar supratau kokią klaidą padariau. Tiesiog suvalgiau.

Altorių šešėly (serija "Mažos didelės knygos")


2021-04-30 3.19 InStock
Į krepšelį
Knygos "Altorių šešėly (serija "Mažos didelės knygos")" aprašymas

Vinco Mykolaičio-Putino „Altorių šešėly“ – pirmasis modernistinis lietuvių romanas, atitikęs tuo metu Vakarų Europoje vyravusias literatūros tendencijas.


„Altorių šešėly“ pasakoja apie jauno kunigo Liudo Vasario gyvenimą – jo viltis, užmojus, jausmus ir vidinius konfliktus. Naivus ir kupinas idealizmo jis pradeda mokslus seminarijoje, tačiau vis labiau ieško savęs ir gyvo, tikro tikėjimo Dievu. Negana to, jis suvokia, jog nori mylėti, nori patirti tas keistas ir nepažintas emocijas, tačiau tuo pačiu kaltina ir graužia save dėl klierikui netinkamų jausmų. Jau paskirtas dirbti į parapiją Liudas Vasaris susiduria su sunkumais auklėdamas ir vesdamas savo parapijiečius, tačiau pamato ir kitų kunigų veidmainystes, sunkiai išgyvena rutiną bei jį varginantį darbą.


Prasidėjus karui Vasaris išvyksta į Peterburgą ir į Lietuvą grįžta jau visai kitoks. Tėvai tikisi, kad jis taps klebonu, tačiau pats Liudas Vasaris trokšta ir siekia kitokio gyvenimo. Jis vis dar draskomas vidinių prieštaravimų ir ieško atsakymų, kaip elgtis būtų teisinga prieš save ir prieš kitus. Kaip suderinti kunigystę ir meilę, ar gali kunigas būti poetas?


Romanas reikšmingas ne tik tuo, kad nutapo nepaprastai ryškų ir jaudinantį psichologinį kunigo portretą, bet ir atskleidžia daug svarbių istorinių to meto detalių – priešpriešą tarp lenkų ir lietuvių dvasininkų, politines intrigas nepriklausomoje Lietuvoje, vaizdingą Kauno inteligentijos paveikslą ir socializmo keliamas grėsmes bažnyčiai.


Romane „Altorių šešėly“ nemažai autobiografinių detalių iš rašytojo ir poeto Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo. Nors jis pats daugybę dalykų bandė neigti, tačiau V. Mykolaitis-Putinas taip pat įstojo į kunigų seminariją, baigęs išvyko į Peterburgą, o grįžęs metė kunigystę. Sutampa ir knygoje minimi vietovardžiai.


Vincas Mykolaitis-Putinas (1893–1967 m.) – lietuvių poetas, prozininkas, dramaturgas, literatūros tyrinėtojas. Labiausiai vertinami V. Mykolaičio-Putino simbolistiniai eilėraščiai ir modernistinis romanas „Altorių šešėly“, kuris iki dabar laikomas geriausiu lietuvišku psichologiniu romanu. 1927 m. išleistas jo simbolistinių eilėraščių rinkinys „Tarp dviejų aušrų“, 1933 m. pabaigė rašyti romaną „Altorių šešėly“ ir praėjus dvejiems metams oficialiai atsisakė kunigystės bei vedė. Po metų išleido dar vieną svarbų poezijos rinkinį „Keliai ir kryžkeliai“.

Sovietams okupavus Lietuvą, 1940–1954 m. buvo Vilniaus universiteto profesorius, vėliau Lietuvių literatūros instituto direktorius.2021-04-19

Mokykos laikais “praskipinau”, pasirodė per stora, per lėta ir šiaip apie kunigus. Bet dabar supratau kokią klaidą padariau. Tiesiog suvalgiau.

2021-04-15

Labai įtraukė, prisipažinsiu neiškenčiau ir atsiverčiau knygos pabaigą, labai norėjau kad mestų Liudas Vasaris tą kunigystę.

2021-04-14

Kai perskaičiau šią knygą, susiradau visus močiutės senovinius albumus, ir ieškojau jos jaunystės nuotraukų. Man labai vizualus ir kinematografiškas romanas.

2021-04-13

Aš labai pikta,kokia iš tikro supuvus ta bažnyčia su visais savo kunigais. Kodėl , kaip, galima aiškinti žmonėm kaip gyventi , kaip galima kalbėti apie santykius, jei kunigai nepažįsta tų santykių? Kaip savo problemomis kyla noras dalintis su žmonėm, kurie patys turi psichologinių problemų?

2021-03-21

Knyga verta laiko ir įsigilinimo, rekomenduoju

2021-03-21

Nuostabi knyga

2021-03-09

Be galo įtraukianti ir nuostabi knyga

2021-03-09

Tai bent knyga, ne veltui pripažinta klasika

2021-03-09

Klasikų klaiką, kurios niekas neatstos

2021-03-09

PuIKI Knyga

2021-03-09

Visų laikų geriausia knyga

2021-02-26

Per smulkus šriftas. Gėriau būtų 2-3 knygos, negu suvaryt viską į vieną. Čia mano nuomonė.
Man asmeniškai nepatiko. Perskaityt reikia, kad žinotum apie ką, vet mane nuvylė.

2020-12-17

Perskaičius porą skyrių, knyga labai įtraukė, tiesiog pradėjau gyventi šia knyga. Knygos puslapių skaičius tapo visai nebebaisus, supratau, kad toks jų kiekis yra būtinas norint susipažinti ir pilnai suprasti pagrindinį knygos veikėją- Liudą. Skaniai susiskaitė, rekomenduoju.

2020-12-17

Buvau nusiteikus, kad skaitysis ilgai, bet įvyko atvirkščiai nė nepastebėjau, kaip pralėkė laikas skaitant. Patiko kartu su Liudu Vasariu išgyventi jo patyrimus. Autorius sužadino įvairias emocijas manyje ir privertė susimąstyti apie savo gyvenimą, ačiū už tai! Paskaitykite jeigu ir jus ieškote savo kelio ir jaučiatės gyvenimo įspeisti į kampą.

2020-12-17

Kai mokykloje reikėjo skaityti, buvau gan skeptiškas.. Maniau bus labai nuobodus skaitalas, plius dar kūrinys didelės apimties... Tikrai pats tokios knygos nebūčiau pasirinkęs skaityti. Bet labai klydau dėl šio kūrinio. Tikrai verta perskaityti. Ne veltui sakoma turbūt, nespręsk apie knygą iš viršelio :D

2020-12-07

Sutinku su Loreta. Kai pati skaičiau mokyklos laikais visai nesupratau knygoje gveldenamų problemų. Kai perskaičiau dar kartą knygą jau nemažai laiko praėjus po mokyklos pabaigimo, tada atradau visai kitokią jos reikšmę.

2020-12-07

Lietuviškosios literatūros perlas. Vargu ar nors vienas abiturientas suvokia šios knygos tikrąją vertę. Šiai knygai suprasti reikia vidinės brandos.

Parašykite atsiliepimą apie "Altorių šešėly (serija "Mažos didelės knygos")"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Altorių šešėly (serija "Mažos didelės knygos"), kurią skaitytojams dovanoja Vincas Mykolaitis-Putinas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Vincas Mykolaitis-Putinas su knyga Altorių šešėly (serija "Mažos didelės knygos") jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Altorių šešėly (serija "Mažos didelės knygos") patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Vincas Mykolaitis-Putinas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Altorių šešėly (serija "Mažos didelės knygos") palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Altorių šešėly (serija "Mažos didelės knygos")" perkama kartu