Kalėdinė patogupirkti.lt MUGĖ - ieškantiems dovanų! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Kalbos patarimai 4. Leksika. Skolinių vartojimas (leksikos skolinių sąrašas ir senųjų svetimybių sąrašas), 2-oji papildyta ir pataisyta laida

Kaina: 2,49 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-12-31 2.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Kalbos patarimai 4. Leksika. Skolinių vartojimas (leksikos skolinių sąrašas ir senųjų svetimybių sąrašas), 2-oji papildyta ir pataisyta laida" aprašymas

"Kalbos patarimai 4. Leksika. Skolinių vartojimas (leksikos skolinių sąrašas ir senųjų svetimybių sąrašas)" naujajame pataisytame ir papildytame leidime pateikiamas Leksikos skolinių sąrašas (pagrindinis) ir Senųjų svetimybių sąrašas.


Aktualūs, viešojoje kalboje vartojami, paplitę leksikos skoliniai pateko į pagrindinį Leksikos skolinių sąrašą, o tik publicistiniuose tekstuose, grožinėje literatūroje ar šnekamojoje buitinėje kalboje dar pasitaikantys svetimos kilmės žodžiai įrašyti į Senųjų svetimybių sąrašą. Tikimasi, kad dviem sąrašais bus patogiau naudotis ne tik specialistams (vertėjams, redaktoriams, žurnalistams, mokytojams ir kt.), bet ir plačiajai visuomenei.

PRATARMĖ

Leksika - sparčiausiai kintantis kalbos sluoksnis. Jos pokyčius mato ir vertina visuomenė, todėl vos pasirodžiusi „Kalbos patarimų" serijos knygelė „Leksika: skolinių vartojimas (svetimybės, tarptautiniai žodžiai)", aut. ir sud. D. Mikulėnienė, Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2005, 118 p. sulaukė didelio skaitytojų atgarsio. Po kelerių metų sutarta rengti antrąjį, pataisytą ir papildytą, leidimą. Jo rengimą ir leidybą rėmė Valstybinė lietuvių kalbos komisija.

Leksikos skolinių sąrašas koreguotas iš esmės: iš jo išbraukti tie žodžiai, kurių lietuviški atitikmenys pasirodė esą netikslūs, jų nepriėmė visuomenė; atsisakyta labai siauros vartosenos, neaktualių taisinių. Į jį įrašyta naujų žodžių, į konsultacijų bazes ir terminų bei naujažodžių duomenynus patekusių iš interneto, žiniasklaidos, žodynų, kalbos kultūrai skirtų leidinių.


Nuo pirmosios ši knygelė skiriasi kitokia sandara: visuomenei teikiamas ne vienas, o du skolinių ir jų lietuviškų atitikmenų sąrašai - Leksikos skolinių sąrašas (pagrindinis) ir Senųjų svetimybių sąrašas.


Aktualūs, viešojoje kalboje vartojami, paplitę leksikos skoliniai pateko į pagrindinį Leksikos skolinių sąrašą, o tik publicistiniuose tekstuose, grožinėje literatūroje ar šnekamojoje buitinėje kalboje dar pasitaikantys svetimos kilmės žodžiai įrašyti į Senųjų svetimybių sąrašą. Tikimasi, kad dviem sąrašais bus patogiau naudotis ne tik specialistams (vertėjams, redaktoriams, žurnalistams, mokytojams ir kt.), bet ir plačiajai visuomenei.


Rengiant antrąjį pataisytą ir papildytą leksikos skolinių knygelės leidimą, stengtasi atsižvelgti į viešosios kalbos polinkius ir vartoseną.


Leksikos skoliniai (neteiktinos svetimybės, neteiktini hibridai, tarptautiniai žodžiai) ir jų lietuviški atitikmenys apsvarstyti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos Žodyno pakomisėje, pataisytam ir papildytam knygelės leidimui pritarta Valstybinės lietuvių kalbos komisijos 2013 04 04 posėdyje. Šiame leidinyje iš viso teikiama daugiau nei 2470 leksikos skolinių ir jų lietuviškų atitikmenų.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Kalbos patarimai 4. Leksika. Skolinių vartojimas (leksikos skolinių sąrašas ir senųjų svetimybių sąrašas), 2-oji papildyta ir pataisyta laida"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Kalbos patarimai 4. Leksika. Skolinių vartojimas (leksikos skolinių sąrašas ir senųjų svetimybių sąrašas), 2-oji papildyta ir pataisyta laida", Aurelija Dvylytė, Danguolė Mikulėnienė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Aurelija Dvylytė, Danguolė Mikulėnienė su knyga "Kalbos patarimai 4. Leksika. Skolinių vartojimas (leksikos skolinių sąrašas ir senųjų svetimybių sąrašas), 2-oji papildyta ir pataisyta laida" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Kalbos patarimai 4. Leksika. Skolinių vartojimas (leksikos skolinių sąrašas ir senųjų svetimybių sąrašas), 2-oji papildyta ir pataisyta laida" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Aurelija Dvylytė, Danguolė Mikulėnienė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Kalbos patarimai 4. Leksika. Skolinių vartojimas (leksikos skolinių sąrašas ir senųjų svetimybių sąrašas), 2-oji papildyta ir pataisyta laida" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Kalbos patarimai 4. Leksika. Skolinių vartojimas (leksikos skolinių sąrašas ir senųjų svetimybių sąrašas), 2-oji papildyta ir pataisyta laida" perkama kartu