NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Kalbos patarimai 4. Leksika. Skolinių vartojimas (leksikos skolinių sąrašas ir senųjų svetimybių sąrašas), 2-oji papildyta ir pataisyta laida

Kaina: 2,49 €
Kaina su kodu: 2,24 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-02-29 2.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Kalbos patarimai 4. Leksika. Skolinių vartojimas (leksikos skolinių sąrašas ir senųjų svetimybių sąrašas), 2-oji papildyta ir pataisyta laida" aprašymas

"Kalbos patarimai 4. Leksika. Skolinių vartojimas (leksikos skolinių sąrašas ir senųjų svetimybių sąrašas)" naujajame pataisytame ir papildytame leidime pateikiamas Leksikos skolinių sąrašas (pagrindinis) ir Senųjų svetimybių sąrašas.


Aktualūs, viešojoje kalboje vartojami, paplitę leksikos skoliniai pateko į pagrindinį Leksikos skolinių sąrašą, o tik publicistiniuose tekstuose, grožinėje literatūroje ar šnekamojoje buitinėje kalboje dar pasitaikantys svetimos kilmės žodžiai įrašyti į Senųjų svetimybių sąrašą. Tikimasi, kad dviem sąrašais bus patogiau naudotis ne tik specialistams (vertėjams, redaktoriams, žurnalistams, mokytojams ir kt.), bet ir plačiajai visuomenei.

PRATARMĖ

Leksika - sparčiausiai kintantis kalbos sluoksnis. Jos pokyčius mato ir vertina visuomenė, todėl vos pasirodžiusi „Kalbos patarimų" serijos knygelė „Leksika: skolinių vartojimas (svetimybės, tarptautiniai žodžiai)", aut. ir sud. D. Mikulėnienė, Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2005, 118 p. sulaukė didelio skaitytojų atgarsio. Po kelerių metų sutarta rengti antrąjį, pataisytą ir papildytą, leidimą. Jo rengimą ir leidybą rėmė Valstybinė lietuvių kalbos komisija.

Leksikos skolinių sąrašas koreguotas iš esmės: iš jo išbraukti tie žodžiai, kurių lietuviški atitikmenys pasirodė esą netikslūs, jų nepriėmė visuomenė; atsisakyta labai siauros vartosenos, neaktualių taisinių. Į jį įrašyta naujų žodžių, į konsultacijų bazes ir terminų bei naujažodžių duomenynus patekusių iš interneto, žiniasklaidos, žodynų, kalbos kultūrai skirtų leidinių.


Nuo pirmosios ši knygelė skiriasi kitokia sandara: visuomenei teikiamas ne vienas, o du skolinių ir jų lietuviškų atitikmenų sąrašai - Leksikos skolinių sąrašas (pagrindinis) ir Senųjų svetimybių sąrašas.


Aktualūs, viešojoje kalboje vartojami, paplitę leksikos skoliniai pateko į pagrindinį Leksikos skolinių sąrašą, o tik publicistiniuose tekstuose, grožinėje literatūroje ar šnekamojoje buitinėje kalboje dar pasitaikantys svetimos kilmės žodžiai įrašyti į Senųjų svetimybių sąrašą. Tikimasi, kad dviem sąrašais bus patogiau naudotis ne tik specialistams (vertėjams, redaktoriams, žurnalistams, mokytojams ir kt.), bet ir plačiajai visuomenei.


Rengiant antrąjį pataisytą ir papildytą leksikos skolinių knygelės leidimą, stengtasi atsižvelgti į viešosios kalbos polinkius ir vartoseną.


Leksikos skoliniai (neteiktinos svetimybės, neteiktini hibridai, tarptautiniai žodžiai) ir jų lietuviški atitikmenys apsvarstyti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos Žodyno pakomisėje, pataisytam ir papildytam knygelės leidimui pritarta Valstybinės lietuvių kalbos komisijos 2013 04 04 posėdyje. Šiame leidinyje iš viso teikiama daugiau nei 2470 leksikos skolinių ir jų lietuviškų atitikmenų.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Kalbos patarimai 4. Leksika. Skolinių vartojimas (leksikos skolinių sąrašas ir senųjų svetimybių sąrašas), 2-oji papildyta ir pataisyta laida"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių kalbos ir gramatikos knygos

Aurelija Dvylytė, Danguolė Mikulėnienė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Kalbos patarimai 4. Leksika. Skolinių vartojimas (leksikos skolinių sąrašas ir senųjų svetimybių sąrašas), 2-oji papildyta ir pataisyta laida", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Kalbos patarimai 4. Leksika. Skolinių vartojimas (leksikos skolinių sąrašas ir senųjų svetimybių sąrašas), 2-oji papildyta ir pataisyta laida" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Kalbos patarimai 4. Leksika. Skolinių vartojimas (leksikos skolinių sąrašas ir senųjų svetimybių sąrašas), 2-oji papildyta ir pataisyta laida" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Kalbos patarimai 4. Leksika. Skolinių vartojimas (leksikos skolinių sąrašas ir senųjų svetimybių sąrašas), 2-oji papildyta ir pataisyta laida"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Aurelija Dvylytė, Danguolė Mikulėnienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Kalbos patarimai 4. Leksika. Skolinių vartojimas (leksikos skolinių sąrašas ir senųjų svetimybių sąrašas), 2-oji papildyta ir pataisyta laida" perkama kartu