Knygų su minimaliais DEFEKTAIS PAPILDYMAS Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Kalifo rūmai: metai Kasablankoje

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
 • Nuolaida knygai -26%
Kaina internetu: 12,99 €
Kaina knygyne: 17,39 €*
Sutaupote: 4,40 € (26%)
 • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-12-18 kasparas

Puiki! Juokinga, šmaikšti, įtraukianti. Vien tik pagyrimų verta knyga


2022-05-31 12.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Kalifo rūmai: metai Kasablankoje" aprašymas

– Ar jūs tikite džinais?
– Mais oui, be abejo, – atsakė ji.
Kol aš svarsčiau, ką čia atsakius, grafienė prakalbo:
– Pagyvenkite Maroke ilgiau, ir jie įsiskverbs jums į kraują. Gal jums tai nuskambės keistai, bet jie patys nusprendžia.
– Ką nusprendžia?
– Nusprendžia, ar leisti jums jais patikėti, – atsakė ji.

Knygoje „Kalifo rūmai“ rašytojas ir žurnalistas Tahiras Shahas pasakoja apie pirmuosius gyvenimo egzotiškajame Maroke metus renovuojant įsigytą seną kalifo rezidenciją ir bandymą perprasti vietos kultūrą.

Iškeisti mažą butą Londone į nepaprasto dydžio buvusią kalifo rezidenciją – skamba neįtikėtinai, tačiau Tahirui Shahui, žinomam britų kelionių knygų autoriui ir žurnalistui, tai pavyko. Anglijoje gimusį afganų kilmės rašytoją nuo pat vaikystės žavėjo jo tėvo pasakojimai apie Maroką – dykumų karštį, galimybę būti savimi ir jų gyvenimo būdą.

Pavargęs nuo britų oro ir siaubingo Vakarų civilizacijos tempo Tahiras Shahas nusprendė su šeima persikelti iš ūkanotojo Londono į kvepiančius Šiaurės Afrikos sodus. Tačiau paaiškėjo, kad norint tapti pilnateisiu vietos gyventoju nepakanka nusipirkti namą Kasablankoje ir puikiai išmokti arabų kalbą. Europietis, norėdamas, kad Maroke jį gerbtų, turi padaryti daugybę dalykų - valgyti marinuotas citrinų, bendrauti su džinais ir net... įsigyti haremą.

Perskaitę šią įspūdingą ir juokingą knygą, kuri remiasi tikrais įvykiais, sužinosite kaip išvalyti namus nuo piktųjų dvasių, kam reikalingas šulinys be vandens ir nuo kokios ligos gali išgydyti virtos sraigės. Ir kas žino, galbūt ir jūs užsimanysite į Maroką ...

„Kalifo namai“ – knyga, kurioje rašytojas atvirai pasakoja apie tai, kaip jam sekėsi įsikurti svečioje šalyje. Jis kartu su žmona ir dviem mažais vaikais apsigyveno nepaprastame name – buvusioje kalifo rezidencijoje, kurią tvarkydamas, remontuodamas ir renovuodamas Tahiras Shahas susidūrė su begale vietos papročių, tradicijų ir visiškai kitokiu pasaulio supratimu.

"Knyga „Kalifo rūmai“ gimė iš kančios. Ji atsirado labai greitai. Rašyti ją buvo lyg knaisiotis atmintyje, tačiau tai buvo ypatinga, nors ir primityvi, terapija. Rašiau ją čia, Dar Kalifoje, nors paprastai rašau kur nors išvykęs ar išėjęs. Buvimas name man padėjo rašyti. Atrodė, tarsi namo sienos supranta ir mąsto. Sėdint čia, manęs neapleidžia šis keistas jausmas. Aš jo nesuprantu, tačiau prisijaukinau ir pamėgau jį, netgi įsimylėjau“, – apie kūrybos procesą rašo Tahiras Shahas.

„Jis meistriškai atnaujina namą, išklodamas grindis plytelėmis, o sienas dekoratyviniu tinku, kad jo šeima galėtų ištrūkti iš vieno kambario, kuriame visi glaudėsi metus. Jis daug ką išsiaiškina apie savo senelį, našlį, kuris pabėgo į Maroką, nes čia taip ir nebuvo nukeliavęs su savo mirusia žmona. Metų metus jis gyveno Tanžere iki kol mirė nutrenktas prekių pristatymo sunkvežimio. Shahas rašo šventvagiškai juodą komediją išlaikydamas rimtą veido miną. Ir kažkokiu tyliu, alchemiją primenančiu būdu jis randa kalbą su sargais, imamu, gatvės gangsteriu, benamiais ant savo namų laiptų ir bando vadybininku viduje. Jis vis dar ten gyvena.“
Jason Goodwin, The Washington Post

Tahiras Shahas (g. 1966 m.) - Londone kilmingoje afganų šeimoje gimęs rašytojas, keliautojas ir dokumentinių filmų kūrėjas, 2003 metais paliko Jungtinę Karalystę ir persikėlė į Maroką, Kasablanką, kur iki šiol su šeima ir gyvena. Tahiras Shahas yra parašęs devynias knygas, paremtas keliaujant įgyta patirtimi, jo dokumentiniai filmai rodomi per National Geographic Channel, The History Channel.

Iš anglų kalbos vertė Rasa Drazdauskienė


 • Pavadinimas originalo kalba: The Caliph's House
 • Autorius: Tahir Shah
 • Leidėjas: Tyto alba
 • Išleidimo metai: 2020
 • Knygos puslapių skaičius: 372
 • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
 • ISBN ar kodas: 9789986166856
 • Vertėjas: Rasa Drazdauskienė
 • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


2020-12-18

Puiki! Juokinga, šmaikšti, įtraukianti. Vien tik pagyrimų verta knyga

Parašykite atsiliepimą apie "Kalifo rūmai: metai Kasablankoje"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Kalifo rūmai: metai Kasablankoje", Tahir Shah. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Tahir Shah su knyga "Kalifo rūmai: metai Kasablankoje" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Kalifo rūmai: metai Kasablankoje" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Tahir Shah. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Kalifo rūmai: metai Kasablankoje" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Kalifo rūmai: metai Kasablankoje" perkama kartu