0

Tyto alba

„Tyto alba“ – viena iš geriausiai Lietuvos skaitytojams pažįstamų leidyklų. Ji savo veiklą pradėjo beveik prieš tris dešimtmečius, 1993 m. gruodį. Lotyniškas jos pavadinimas reiškia liepsnotąją pelėdą ir būtent ji puošia leidyklos logotipą. Antikines išminties deives – graikų Atėnę ir romėnų Minervą – simbolizuojantis paukštis ypač tinkamas simbolis leidyklai.

Aktyvią leidybinę veiklą vykdanti „Tyto alba“ per savo gyvavimo metus skaitytojams pristatė per 1,2 tūkst. knygų ir kitų leidinių. Tuo rūpinasi 25 etatiniai leidyklos darbuotojai, iš penkiolikos kalbų knygas verčia per 100 vertėjų. Knygų dizainu čia rūpinasi trys dailininkai.
„Tyto alba“ – tai tarsi didelė šeima: jos darbuotojų amžiaus vidurkis 48 m., o kartu jie turi 33 vaikus ir 18 anūkų. Tarp jų daugiausiai sutiksime Avinų ir Dvynių. Iš 88 proc. aukštąjį išsilavinimą turinčių darbuotojų, du mokslo daktarai – matematikos ir menotyros.

„Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė sako, kad šiandien autoriui situacija leidybos pasaulyje labai palanki – šalyje netrūksta leidyklų, kartais net kovojančių dėl vieno ar kito rašytojo. O savo srities specialistų, galinčių parašyti skaitytojams aktualią knygą, tenka ieškoti net telefonų knygose ar skelbimuose. Vis dėlto L. Varanavičienė pabrėžia, kad „Tyto alba“ pirmiausia vadovaujasi teksto kokybės kriterijumi. Eikvoti leidyklos resursus ir suteikti logotipą abejotinos kokybės tekstui – dažna verslo praktika, tačiau jos vadovaujama leidykla siekia atlikti ir kultūrinę misiją. Dėl to vadovė juokaudama leidyklą vadina „dar neišmirusiu dinozauru“.

L. Varanavičienė sako, kad „Tyto alba“ pirmenybę visuomet teikia lietuvių autorių kūrybai: nuo Ričardo Gavelio iki Rimanto Kmitos, nuo Jurgos Ivanauskaitės iki pastaruoju metu itin populiaraus kun. Algirdo Toliato. Ypatingo populiarumo susilaukė prezidento Valdo Adamkaus atsiminimai, be to leidykla leidžia nemažai publicistikos bei mokslo populiarinimo knygų. Rudenį tradicinę konferenciją rengianti „Tyto alba“ ne visada gali supažindinti su visomis svarbiausiomis metų naujienomis – leidžiamų knygų tiesiog per daug.

Tyto alba knygos

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Kalno durys | Dovilė Junigeda
10,99 €
13,49 € *
Siena | Vytautas Čepas
10,19 €
12,59 € *
Bijau varlės | Juozas Erlickas
Nuolaida knygai -21%
12,79 €
15,99 € *
Niki. Dvigubas portretas | Aneta Anra
Nuolaida knygai -66%
4,39 €
12,59 € *
Dievų šokis | Vikram Chandra
Nuolaida knygai -76%
4,39 €
17,99 € *
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5