0

Krosnis mitologijoje

  • Nuolaida knygai -39%
5.0
(1 įvertinimai)
Kaina internetu: 10,99 €
Kaina knygyne: 17,99 €*
Sutaupote: 7.00 € (39%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2014-11-15 Austeja

Labai idomi knyga.

Informacija

Krosnis mitologijoje

  • Leidėjas: Aidai
  • Išleidimo metai: 2011
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 388
  • ISBN ar kodas: 9786094500022

2021-01-31 10.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Krosnis mitologijoje" aprašymas

Šioje gana sudėtingoje, tačiau įtraukiančioje knygoje "Krosnis mitologijoje" – septyniolika skyrių, kuriuose į krosnį, kaip į mitologinį objektą, žiūrima vis per kitą prizmę.

Krosnis D. Razauskui nepraradusi sakralinės prasmės (deja, daugelis miestiečių turbūt jau ir šio žodžio nebežino). Ji – tai: pasaulio vidurys, aukuras, namų šventovė, namai, pasaulio krosnis, akmenų krūsnis, kalnas, pragaras, kapas, vėlių buveinė, kelias į dausas, įsčios, gimda, motina, „gimdanti“ duoną, puodynes (keramiką) ir metalo dirbinius, Dievo krosnis, gyvas padaras, žmogaus bruožų būtybė. Atvirai pasakysiu – niekada negalvojau, kad krosnis gali turėti tokią gilią mitinę simboliką, kol nepamąsčiau, jog ji pirmiausia susijusi su šventa daugeliui religijų (pirmiausia iranėnų, indų ir baltų) ugnimi.

'Krosnies branduolys yra ugnis – pridengta, apgaubta, saugoma, saugi, prijaukinta, suvaldyta ugnis. (…) Kaip šviesos ir šilumos šaltinis, ugnis būrė, telkė žmones apie save, todėl krosnis, židinys tapo „pasaulio viduriu“, gyvenimo ašimi – tiek profaniškojo, buitinio, tiek sakralaus, religinio, dvasinio. Pastarojo – jau vien dėl to, kad būtent ugnis, pirmiausia aukuro ugnis, nuo seno buvo šventa, gal net šventybė pati savaime, todėl židinys, vėliau krosnis atstojo namų aukurą. Savo ruožtu apie židinį, krosnį sukosi visas šeimos, namų gyvenimas – tokiu mastu, kad krosnis, „šeimos židinys“ tapo tiesiog namų metonimu“
(p. 7).


Knygoje "Krosnis mitologijoje" – daug atradimų tam, kas mėgsta nagrinėti mitologines, lingvistines subtilybes. Galima sakyti, šios monografijos išėjimas – tikra šventė, suteikianti viltį, kad baltiškosios mitologijos studijos nemirs.

2014-11-15

Labai idomi knyga.

Parašykite atsiliepimą apie "Krosnis mitologijoje"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Mitologija

Dainius Razauskas-Daukintas parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Krosnis mitologijoje, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Krosnis mitologijoje aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Krosnis mitologijoje už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Krosnis mitologijoje? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Dainius Razauskas-Daukintas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Krosnis mitologijoje" perkama kartu