NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Lietuvių kryžiai

NEMOKAMAS PRISTATYMAS
Lietuvoje
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2024-04-30 82.779 SoldOut

Knygos "Lietuvių kryžiai" aprašymas

Lietuva – puošnių kryžių, koplytėlių, koplytstulpių ir smūtkelių kraštas. Kryždirbystės tradicijos Lietuvoje labai senos – kryžiai Lietuvoje atsirado praktiškai nuo krikščionybės Lietuvoje įsigalėjimo. Ir šiandien Lietuvos laukus, pakeles, kapines, šventorius, nemažai sodybų puošia kryžiai, stogastulpiai, koplytėlės – senųjų ir dabartinių meistrų darbai. Kryžius neatsiranda tarsi iš niekur, tuščioje erdvėje, be pagrindo. Juose atpažįsti paveldo vertybes ir kryždirbio talento jėgą. Prie tokių kryžių norisi stabtelėti ir pabūti tyloje – galbūt todėl, kad meistrai juose dažniausiai ieškojo ne asmeninės saviraiškos, o dvasingumo. Jiems buvo svarbu tai, ką brangino – tautos dvasios paveldas, todėl įsižiūrėdavo į bažnyčių skulptūras, maldaknygių iliustracijas, religinius paveikslėlius, kurių turinį papildydavo Lietuvoje populiarios liaudies giesmės. Tai drožinį nuspalvindavo ne tik stilistiniu originalumu, bet ypatingu dvasingumu.

„Lietuvių kryžiai“ – pirmasis didelis leidinys apie šiuos liaudies meno paminklus, prie kurio išleidimo prisidėjo iškiliausios to meto Lietuvos asmenybės: įžangą šiam albumui parašė dr. J. Basanavičius; vinjetes iš tautinių motyvų sukūrė A. Žmuidzinavičius. Ši knyga visiškai tikslus šio unikalaus darbo atkartojimas, papildytas Lietuvos kryždirbystės istorija ir apžvalga.

Ši unikali lietuvių liaudies meno rūšis 2001 metais įrašyta į UNESCO nematerialaus ir žodinio paveldo sąrašą.

Albumas „Lietuvių kryžiai“ sujungia visuomenę, tėvynę ir žmogų, padeda kitu žvilgsniu pamatyti lietuvių mažąją architektūrą, įvertinti jos grožį ir unikalumą. Subtilūs, vaiskūs, sakrališki A. Jaroševičiaus kryžių piešiniai – tikra atgaiva žmogui, pavargusiam nuo nenatūralaus kompiuterio vaizdo ar ryškiaspalvio televizoriaus ekrano. „Lietuvių kryžiai“ – albumas besiilgintiems kažko šviesaus, tyro ir harmoningo. Tai – prisiminimas tikrosios Lietuvos, gražios ir skaisčios, tikros svajonių žemės.

„Lietuvių kryžiai“ – pirmasis Lietuvos istorijoje reprezentacinio pobūdžio albumas, kuris nuo seno buvo laikomas geriausia dovana nusipelniusiems asmenims.


  • Autorius: Antanas Jaroševičius
  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 200
  • Formatas: 22x30, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094843846

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvių kryžiai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Architektūros knygos

Antanas Jaroševičius pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Lietuvių kryžiai", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Lietuvių kryžiai" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Lietuvių kryžiai" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Lietuvių kryžiai"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Antanas Jaroševičius tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Lietuvių kryžiai" perkama kartu