0

Pirkėjų atsiliepimai

Lietuvos diduomenė XIV a. pabaigoje - XV a.

2.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2015-11-16 Lina

Labai pasigailėjau, kad pirkau šią knygą, net pikta. Visos ištraukos iš pirminių šaltinių yra orginalo kalba taip kad tiems kurie nemoka bent jau lenkų ir lotynų neverta skaityti. Ši knyga neskirta tik besidomintiems istorija.


Šiuo metu neparduodama

2022-07-31 7.19 SoldOut

Knygos "Lietuvos diduomenė XIV a. pabaigoje - XV a." aprašymas

Ši knyga "Lietuvos diduomenė XIV a. pabaigoje - XV a." - pirmas bandymas išsamiai ištirti XIV a. pabaigos - XV a. aukščiausią lietuvių bajorijos sluoksnį - diduomenę. Lietuvai priėmus krikštą ir užmezgus unijos ryšius su Lenkija, šalyje vyko dideli socialiniai, politiniai ir kultūriniai pokyčiai. Juose aktyviai dalyvavo, juos net lėmė diduomenė. Istoriografijoje to laikotarpio reformos siejamos su didžiųjų kunigaikščių Jogailos ir Vytauto vardais. Tačiau galima atkurti kur kas platesnį kaitos kontekstą, į tyrimo erdvę įtraukiant diduomenę.

Knygoje "Lietuvos diduomenė XIV a. pabaigoje - XV a." nagrinėjama lietuvių diduomenės sudėtis, struktūra, valdžia. Ieškoma atsakymų į klausimus: kokie žmonės sudarė to meto politinį elitą? Kokios aplinkybės lydėjo jų karjeras? Kokios socialinės struktūros įtakojo visuomeninį gyvenimą ir politinius sprendimus? Knygoje parodoma, kad ankstesnis didžiojo kunigaikščio formuojamos diduomenės vaizdinys pernelyg supaprastina tuometinius valdymo santykius. Vis labiau aiškėja, kad diduomenės valdžia buvo savito proceso rezultatas, kuriame valdovo valia buvo tik vienas veiksnys tarp daugelio kitų.

Pagrindinis knygos tikslas - atskleisti vientisos, ypatingą gyvenimo būdą ir savimonę turinčios socialinės grupės paveikslą.


Knygos "Lietuvos diduomenė XIV a. pabaigoje - XV a." priede pateiktos Lietuvos didikų biografijos.

  • Autorius: Rimvydas Petrauskas
  • Leidėjas: Aidai
  • Išleidimo metai: 2003
  • Knygos puslapių skaičius: 379
  • Formatas: 14x22, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9955-445-67-X

Kiti taip pat domėjosi


2015-11-16

Labai pasigailėjau, kad pirkau šią knygą, net pikta. Visos ištraukos iš pirminių šaltinių yra orginalo kalba taip kad tiems kurie nemoka bent jau lenkų ir lotynų neverta skaityti. Ši knyga neskirta tik besidomintiems istorija.

Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvos diduomenė XIV a. pabaigoje - XV a."

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Lietuvos diduomenė XIV a. pabaigoje - XV a.", Rimvydas Petrauskas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Rimvydas Petrauskas su knyga "Lietuvos diduomenė XIV a. pabaigoje - XV a." jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Lietuvos diduomenė XIV a. pabaigoje - XV a." patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Rimvydas Petrauskas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Lietuvos diduomenė XIV a. pabaigoje - XV a." palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Lietuvos diduomenė XIV a. pabaigoje - XV a." perkama kartu