Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Mėsinėjimo amatas. Šiurpioji medicina

5.0
(3 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 7,79 €
Kaina su kodu: 3,89 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
 • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2023-07-21 Arūnė

Idomu paskaityti kaip tobulėjo šių dienų medicina ir nuo ko viskas prasidėjo. Vietomis labai nemalonu kai pagalvoji kad ankščiau taip būdavo gydomi ligoniai.


2024-04-30 7.786 InStock
Į krepšelį 3,89 € -50% su kodu
PATOGU

Knygos "Mėsinėjimo amatas. Šiurpioji medicina" aprašymas

Kaip vienam chirurgui vardu Džozefas Listeris pavyko visiems laikams pakeisti primityvią ir siaubingą Viktorijos epochos mediciną bei išgelbėti daugybę gyvybių.

„Įspėjimas: autorė negaili detalių!“
Erik Larson, bestselerio Dead Wake autorius

Istorikė Lindsey Fitzharris knygoje „Mėsinėjimo amatas“ atskleidžia šokiruojantį XIX a. chirurgijos pasaulį ir parodo, kaip jį pakeitė 1860–1875 m. sukurtos bakterijų teorijos ir antiseptikos pažanga. Ji pasakoja apie ankstyvąsias operacines (operacijų teatrus) – vietas, į kurias kojos geriau nekelti jautriems žiūrovams ir tiems, kuriuos greitai supykina, – ir apie chirurgus, kurie iki anestezijos atsiradimo buvo giriami už greitį ir brutalią jėgą. Šie pradininkai puikiai žinojo, kad operacijos pasekmės dažnai būna liūdnesnės už norimus išgydyti pacientų negalavimus, bet labiausiai juos glumino nesibaigiančios infekcijos, niekaip neleidusios sumažinti mirtingumo rodiklių. Ir štai tuo metu, kai chirurgija buvo pasiekusi savo pavojingumo apogėjų, į priekį žengė išskirtinė asmenybė – jaunas, melancholiškas kvakerių chirurgas Džozefas Listeris, kuris išsprendė šią mįslę ir pakeitė istorijos eigą.

Fitzharris nepaprastai įdomiai pasakoja Listerio karjeros kelią iki pat jo drąsaus pareiškimo, kad visų infekcijų šaltinis yra mikrobai ir kad su jais galima kovoti sterilizuojančia priemone tepant žaizdas. Autorė supažindina mus su Listerio amžininkais, tarp kurių buvo ir genialių chirurgų, ir neabejotinų nusikaltėlių, bei vedžioja mus po niūrias mokyklas ir šalia jų prisiglaudusias skurdžias ligonines, kuriose jie mokėsi savo amato, po lavonines, kuriose tyrinėjo ligotus mirusiųjų kūnus, ir po kapines, kurias jie apiplėšinėjo ieškodami lavonų.

„Mėsinėjimo amatas“ – šiurpoka, bet nepaprastai informatyvi knyga apie aiškią ateities viziją turėjusio chirurgo, kurio siekis sujungti mokslą ir mediciną atvedė mus į šiuolaikinį pasaulį, triumfą.

2018 m. PEN/E. O. Wilsono premijos už literatūrinį mokslinį kūrinį laimėtoja
Atrinkta į 2018 m. „Wellcome Book Prize“ atrinktų geriausių knygų sąrašą
Geriausia 2017 m. istorinė knyga, The Guardian


 • Geriausia 2017 m. „The Guardian“ istorinė knyga

 • Pavadinimas originalo kalba: The Butchering Art: Joseph Lister's Quest to Transform the Grisly World of Victorian Medicine
 • Autorius: Lindsey Fitzharris
 • Leidėjas: Liūtai ne avys
 • Išleidimo metai: 2022
 • Knygos puslapių skaičius: 288
 • Formatas: 13x20, kieti viršeliai
 • ISBN ar kodas: 9786098254839
 • Vertėjas: Diana Urbonė
 • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


2023-07-21

Idomu paskaityti kaip tobulėjo šių dienų medicina ir nuo ko viskas prasidėjo. Vietomis labai nemalonu kai pagalvoji kad ankščiau taip būdavo gydomi ligoniai.

2023-03-09

Sutinku Su Kristinos atsiliepimu. Puiki knyga, daug ziniu gavau perskaitytos knygos. Tiesa, vietomis siurpoka, bet negali sustot skaityt.

2022-08-05

Puiki chirurgijos istorija, nenuobodi ir įtraukianti, skatinanti nuolat kelti klausimus moksle.

Parašykite atsiliepimą apie "Mėsinėjimo amatas. Šiurpioji medicina"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Mokslo populiarinimo knygos

Lindsey Fitzharris pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Mėsinėjimo amatas. Šiurpioji medicina", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Mėsinėjimo amatas. Šiurpioji medicina" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Mėsinėjimo amatas. Šiurpioji medicina" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Mėsinėjimo amatas. Šiurpioji medicina"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Lindsey Fitzharris tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Mėsinėjimo amatas. Šiurpioji medicina" perkama kartu