0

Sapiens. Glausta žmonijos istorija

  • Nuolaida knygai -36%
3.0
(4 įvertinimai)
Internetu: 12,79 €
Knygyne: 19,89 €*
Sutaupote: 7.10 € (36%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
2019-11-28 Rima

Labai įdomi knyga, verta dėmesio.

Informacija

Sapiens. Glausta žmonijos istorija

  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 16x24, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 416
  • ISBN ar kodas: 9786094273278

2020-07-31 12.79 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

„Sapiens“ - knyga, parodanti mums, iš kur atėjome.

Prieš 100 tūkstantmečių žeme vaikščiojo bent šešios žmonių rūšys, viena iš kurių šiandien vadinama Homo sapiens. Šios rūšies atstovai buvo gyvūnai, aplinką veikę ne daugiau nei gorilos, jonvabaliai ar medūzos.

Tačiau prieš 70 tūkstančių metų prasidėjo procesas, kurį šiandien vadiname kognityvine revoliucija. Atsitiktinė genų mutacija pakeitė Homo sapiens smegenų neuronų jungtis ir pavertė mus aplinką niokojančiais Žemės šeimininkais.

Kaip mūsų rūšiai pavyko užkariauti pasaulį?
Kada ir kodėl atsirado religijos, valstybės ir pinigai?
Kaip kūrėsi ir žlugo karalystės, miestai ir imperijos?
Kaip mokslas ir kapitalizmas tapo dominuojančiomis religijomis?
Ar žmonės atsispirs pagundai save tobulinti ir netaps kiborgais?

Knygoje „Sapiens. Glausta žmonijos istorija" nuosekliai, glaustai ir itin žaismingai pasakojama, kokią įtaką žmonijai padarė trys svarbios revoliucijos: minėtoji kognityvine, prieš 12 000 metų kilusi žemės ūkio ir vos prieš 500 metų prasidėjusi mokslo revoliucija. Drąsios ir provokuojančios Y. N. Harari įžvalgos, grįstos giliomis biologijos, antropologijos, paleontologijos, istorijos ir ekonomikos mokslų žiniomis, radikaliai keičia daugelį nusistovėjusių sampratų apie pasaulį.

Yuvalis Noah Harari (gim. 1976) - Oksfordo universiteto istorijos mokslų daktaras, šiuo metu dėstantis Jeruzalės hebrajų universitete. Šioje knygoje jam rūpi klausimai: kaip susijusios istorija ir biologija? Kokie esminiai skirtumai tarp Homo sapiens ir kitų rūšių? Ar istorijoje egzistuoja teisingumas? Ar ji turi kryptį?
Knyga „Sapiens" išversta į daugiau kaip 50 kalbų ir jau tapo bestseleriu daugelyje šalių, tarp jų ir Lietuvoje.

Iš anglų kalbos vertė Tadas Juras

Šios knygos tęsinys - "Homo deus. Glausta rytojaus istorija"
2019-11-28

Labai įdomi knyga, verta dėmesio.

2019-03-10

Baisi pseudomoksline neoliberalistine propaganda. Realus faktai sumaisomi su isgalvotais ir t.t. Ipusejus knyga ji atsidure konteineryje.

2019-03-04

Nežinau kaip lietuvoje požiūris į šią knygą, bet jeigu paskilausytūte kritikų iš užsienio, beveik visada ji įtraukiama į geriausių knygų sąrašą. Knyga parašė profesorius iš Oxfordo universiteto. Ir nors esas žydas, poarašė be jokių subektyvių religinių požiūrių. Ir dėl to fakto, kad ši knyga taip puikiai priimta, autorius jau parašęs dar dvi knygas.
Knyga nėra parašyta subjektyviomis nuomonėmis, bet savitu pasakojimo stiliumi pristatyti faktai. Ištiesų rekomenduoju šią knygą, tik tai vieninteliai kurie nebus patenkinti ja, bus tie kurie turi kokius nors religinius įsitikinimus.

2018-09-29

Knyga iš pradžių gan įtraukianti ir paremta neginčijamais moksliniais įrodymais apie žmonių civilizacijų kūrimąsi. Dėja, net neįpūsėjus knygos, autorius rašymo stilius tampa itin subjektyvus ir akivaizdžiai išduoda autoriaus kraštutines kairiąsias pažiūras. Kaltinami europiečiaii, itin kišama teorija, kad beveik viskas ką turime yra socialinės konstrukcijos, vaizduotė.
Žmonės, mažiau besidomintys tokio tipo skaitiniais, gali būti labai įtraukti ir sudominti, tačiau turėtų vertinti knygą kritiškai ir staigiai nepakeisti savo pasaulėžiūros ją paskaičius.
Skaitydamas įtariau, kad autorius žydas ir/arba sionizmo šalininkas ir tai buvo tiesa.
Nenuostabu, kad knygga buvo ne itin gerai įvertinta kritikų, nes tai subjektyvus ir pernelyg perdėtas vieno žmogaus požiūris, kuriuo jis bando suformuoti klaidingą praeities vaizdą, besiderinantį su jo politinėm pažiūrom.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu