0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Sapiens. Glausta žmonijos istorija (4-as leidimas)

4.3
(17 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -26%
Kaina internetu: 14,99 €
Kaina knygyne: 19,99 €*
Sutaupote: 5.00 € (26%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-05-13 Akvilė

Bam bam bam kaip gerai viskas paiškinta ir paremta faktais. Labai praturtino pasaulio suvokimą ir patvirtino kai kurias pačios mintis, tarkim, apie religiją.

Sapiens. Glausta žmonijos istorija (4-as leidimas)


2021-05-31 14.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Sapiens. Glausta žmonijos istorija (4-as leidimas)" aprašymas

„Sapiens. Glausta žmonijos istorija“ - knyga, parodanti mums, iš kur atėjome.
Prieš 100 tūkstantmečių žeme vaikščiojo bent šešios žmonių rūšys, viena iš kurių šiandien vadinama Homo sapiens. Šios rūšies atstovai buvo gyvūnai, aplinką veikę ne daugiau nei gorilos, jonvabaliai ar medūzos.

Tačiau prieš 70 tūkstančių metų prasidėjo procesas, kurį šiandien vadiname kognityvine revoliucija. Atsitiktinė genų mutacija pakeitė Homo sapiens smegenų neuronų jungtis ir pavertė mus aplinką niokojančiais Žemės šeimininkais.

Kaip mūsų rūšiai pavyko užkariauti pasaulį?
Kada ir kodėl atsirado religijos, valstybės ir pinigai?
Kaip kūrėsi ir žlugo karalystės, miestai ir imperijos?
Kaip mokslas ir kapitalizmas tapo dominuojančiomis religijomis?
Ar žmonės atsispirs pagundai save tobulinti ir netaps kiborgais?

Knygoje „Sapiens. Glausta žmonijos istorija" nuosekliai, glaustai ir itin žaismingai pasakojama, kokią įtaką žmonijai padarė trys svarbios revoliucijos: minėtoji kognityvine, prieš 12 000 metų kilusi žemės ūkio ir vos prieš 500 metų prasidėjusi mokslo revoliucija. Drąsios ir provokuojančios Y. N. Harari įžvalgos, grįstos giliomis biologijos, antropologijos, paleontologijos, istorijos ir ekonomikos mokslų žiniomis, radikaliai keičia daugelį nusistovėjusių sampratų apie pasaulį.

Yuvalis Noah Harari (gim. 1976) - Oksfordo universiteto istorijos mokslų daktaras, šiuo metu dėstantis Jeruzalės hebrajų universitete. Šioje knygoje jam rūpi klausimai: kaip susijusios istorija ir biologija? Kokie esminiai skirtumai tarp Homo sapiens ir kitų rūšių? Ar istorijoje egzistuoja teisingumas? Ar ji turi kryptį?

Knyga „Sapiens" išversta į daugiau kaip 50 kalbų ir jau tapo bestseleriu daugelyje šalių, tarp jų ir Lietuvoje.

Iš anglų kalbos vertė Tadas Juras

Šios knygos tęsiniai: "Homo deus. Glausta rytojaus istorija" ir „21 pamoka XXI amžiui“.


  • Autorius: Yuval Noah Harari
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 416
  • Formatas: 16x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094274619

2021-05-13

Bam bam bam kaip gerai viskas paiškinta ir paremta faktais. Labai praturtino pasaulio suvokimą ir patvirtino kai kurias pačios mintis, tarkim, apie religiją.

2021-05-11

Skaitosi tikrai sunkiai. Bent jau man, būdavo sunku ilgai skaityti, bet gal todėl jog tiek daug temų ir dalykų aprėpianti knyga, kad norint viską suprasti ir įsigilinti reikia neskubėti. Sužinojau daug ir praplėčiau savo turėtas žinias.

2021-05-04

Nesvarbu, ar jus domina žmonijos istorija, raida ir ateitis, šią knygą būtina perskaityt visiems.

2021-04-29

Tai viena iš tų knygų, kurios yra puikiai parašytos, protingos ir keičiančios mintis. Verta dėmesio, įvertinimas 5 * 

2021-04-27

Man patiko ši knyga. Rekomenduoju kiekvienam, kuris domisi istorija ir žmonija. Parašyta nuosekliai, pradedant nuo seniausiųjų laikų, baigiant ateities įžvalgomis.

2021-04-21

Labai įdomi knyga, kuria turėtų perskaityti kiekvienas išsilavinęs žmogus. Kai kurie teginei nustebino, kai kurie privertė nusišypsoti. Gavau daug informacijos apie dabartini žmogų, ir žmogų prieš daugybe metų. Išties puiki ir naudinga knyga!

2021-04-15

Kas skaito knygas, tas tikrai perskaitys ir šia. Verta dėmesio.

2021-04-14

Šia knygą gavau dovanų, pradžioje žiūrėjau skeptiškai, bet tikrai nustebino. Drąsiai rekomenduoju!

2021-04-13

Išsiskirianti iš kitų knygą.

2021-01-25

Naujo - visiškai nieko. Mokykloje moko kad žmonės gyveno urvuose, viduramžiais buvo buki ir neraštingi,nuo 1500m iki dabar pradėjo vystytis mokslas ir technologijos. Tas pats. Jokių faktų ar naujų žinių. Daug autoriaus subjektyvios nuomonės, kuri negrindžiama jokiais faktais. Na kaip po galais tie neraštingi alkani apdriskę kaimiečiai ir amatininkai galėjo statyti pilis, užtvankas, fortus? Sako matematika buvo ne svarbiausias mokslas. Tai kaaaaip jie apskaičiuodavo suprojektuodavo viską. Ir tie statiniai stovi po tūkstantį ar 500m. Kaip ausdavo gražiausius audinius ir siūdavo sudėtingus kostiumus ir t.t. Atsakymų nėra. Pilna visokių "kažkodėl""kažkokiu būdu" "kažkaip". Kitus galbūt žavi žmogaus kaip visiško eilinio gyvūno vaizdavimas šioje knygoje. Bet eilinis gyvūnas ir joks gyvūnas nemoka kurti meno pvz. Žodiu visiškai nesupratau, kodėl šita knyga tokia populiari

2020-12-27

Nepatiks religingiems, nes religija taip pat turi savo kilmės istoriją. Knyga labai patiko, rekomenduoju.

2020-12-27

Puiki knyga, tikrai verta perskaityti.

2020-09-12

Kokia ironija, kad iš dvieju komentatorių, davusių po 1*, vienas Harari kaltina kraštutinėmis kairiosiomis pažiūromis, kitas - kraštutinėmis dešiniosiomis (neoliberaliomis) pažiūromis.

2019-11-28

Labai įdomi knyga, verta dėmesio.

2019-03-10

Baisi pseudomoksline neoliberalistine propaganda. Realus faktai sumaisomi su isgalvotais ir t.t. Ipusejus knyga ji atsidure konteineryje.

2019-03-04

Nežinau kaip lietuvoje požiūris į šią knygą, bet jeigu paskilausytūte kritikų iš užsienio, beveik visada ji įtraukiama į geriausių knygų sąrašą. Knyga parašė profesorius iš Oxfordo universiteto. Ir nors esas žydas, poarašė be jokių subektyvių religinių požiūrių. Ir dėl to fakto, kad ši knyga taip puikiai priimta, autorius jau parašęs dar dvi knygas.
Knyga nėra parašyta subjektyviomis nuomonėmis, bet savitu pasakojimo stiliumi pristatyti faktai. Ištiesų rekomenduoju šią knygą, tik tai vieninteliai kurie nebus patenkinti ja, bus tie kurie turi kokius nors religinius įsitikinimus.

2018-09-29

Knyga iš pradžių gan įtraukianti ir paremta neginčijamais moksliniais įrodymais apie žmonių civilizacijų kūrimąsi. Dėja, net neįpūsėjus knygos, autorius rašymo stilius tampa itin subjektyvus ir akivaizdžiai išduoda autoriaus kraštutines kairiąsias pažiūras. Kaltinami europiečiaii, itin kišama teorija, kad beveik viskas ką turime yra socialinės konstrukcijos, vaizduotė.
Žmonės, mažiau besidomintys tokio tipo skaitiniais, gali būti labai įtraukti ir sudominti, tačiau turėtų vertinti knygą kritiškai ir staigiai nepakeisti savo pasaulėžiūros ją paskaičius.
Skaitydamas įtariau, kad autorius žydas ir/arba sionizmo šalininkas ir tai buvo tiesa.
Nenuostabu, kad knygga buvo ne itin gerai įvertinta kritikų, nes tai subjektyvus ir pernelyg perdėtas vieno žmogaus požiūris, kuriuo jis bando suformuoti klaidingą praeities vaizdą, besiderinantį su jo politinėm pažiūrom.

Parašykite atsiliepimą apie "Sapiens. Glausta žmonijos istorija (4-as leidimas)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Mokslo populiarinimo, gamtos knygos

Yuval Noah Harari parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Sapiens. Glausta žmonijos istorija (4-as leidimas), kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Sapiens. Glausta žmonijos istorija (4-as leidimas) aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Sapiens. Glausta žmonijos istorija (4-as leidimas) už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Sapiens. Glausta žmonijos istorija (4-as leidimas)? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Yuval Noah Harari tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Sapiens. Glausta žmonijos istorija (4-as leidimas)" perkama kartu