NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Наследие староверов в Вильнюсе: Свято-Покровский храм и его комплекс | Sentikių paveldas Vilniuje: Švč. Dievo Motinos Užtarėjos cerkvė ir jos kompleksas

Kaina: 13,69 €
Kaina su kodu: 12,32 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-04-30 13.69 InStock
Į krepšelį 12,32 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos "Наследие староверов в Вильнюсе: Свято-Покровский храм и его комплекс | Sentikių paveldas Vilniuje: Švč. Dievo Motinos Užtarėjos cerkvė ir jos kompleksas" aprašymas

Pirmą kartą į šį sentikių Vilniuje paveldą žvelgiama kur kas nuosekliau ir kompleksiškiau – kaip į sentikių sakralinio, kultūrinio, architektūrinio ir kitokio nekilnojamo paveldo (ir sykiu iš dalies kaip kilnojamojo ir dvasinio paveldo) kompleksą Naujininkuose (adminstraciškai – Rasose), o ne pavienį statinį, objektą ar reiškinį. Tam skirtas įvadas ir šeši tematiniai šios knygos skyriai. Šiame leidinyje "Наследие староверов в Вильнюсе: Свято-Покровский храм и его комплекс | Sentikių paveldas Vilniuje: Švč. Dievo Motinos Užtarėjos cerkvė ir jos kompleksas" detaliau atskleista, kad grakšti sentikių Užtarėjos cerkvė nuo 1901 m. buvo ir išlieka ryški dominantė istoriniame Naujojo pasaulio, o dabar Naujininkų/Rasų miestovaizdyje (Vilniaus pietinėje dalyje).

Vienas konkrečių šio nekilnojamo paveldo objektų yra Vilniaus sentikių Švč. Dievo Motinos Užtarėjos cerkvė. Ši mūrinė cerkvė ir jos kompleksas yra svarbi tuo, kad tai dvasinis ir administracinis Vilniaus sentikių ir Lietuvos sentikių bažnyčios centras. Šios cerkvės pastatas iškilo XIX a. 9 dešimtmetyje, o cerkve tapo 1901 m., varpinė iškilo 1905–1906 m. Tai yra vienintelė neoklasicistinio ir neorusiško stiliaus sentikių cerkvė Lietuvoje.

Vilniaus sentikių cerkvės kompleksą Naujininkų g. 20 istoriškai sudarė ir dabar sudaro daugiau nekilnojamojo paveldo objektų: greta veikiančios cerkvės ir teritorijos aplink ją (šventoriaus) yra bendruomenės namai, už cerkvės tvoros liko buvę mediniai bendruomenės namai ir kartu mokykla (dabar gyvenamais namas Naujininkų g. 24), prieglaudos pastatas, taip pat veikiančios kapinės, įkurtos 1825 m., bei šalia esantis naujas kapinių sklypas (veikia nuo 2009 m.).

Leidinyje "Наследие староверов в Вильнюсе: Свято-Покровский храм и его комплекс | Sentikių paveldas Vilniuje: Švč. Dievo Motinos Užtarėjos cerkvė ir jos kompleksas" publikuojama virš 80 iliustracijų. Tarp jų yra retų senų fotografijų ir naujų dar nepublikuotų panoraminių ir miestovaizdžio nuotraukų su sentikių cerkvės kompleksu Naujininkuose ir/ar Rasose. Gyvenamasis namas Naujininkų g. 24, anksčiau priklausęs Vilniaus sentikių bendruomenei, yra vienintelis objektas iš viso Užtarėjos cerkvės komplekso įtrauktas į Kultūros vertybių registrą.

Parengtas dvikalbis (lietuvių ir rusų kalbomis), leidinys "Наследие староверов в Вильнюсе: Свято-Покровский храм и его комплекс | Sentikių paveldas Vilniuje: Švč. Dievo Motinos Užtarėjos cerkvė ir jos kompleksas" skirtas plačiajai sostinės bendruomenei ir Lietuvos visuomenei, šalies ir užsienio (rusakalbiams) turistams, taip pat gidams, mokytojams, dėstytojams, rengiant turistines ar mokomąsias ekskursijas, kultūrinio ir religinio turizmo plėtros programas. Tikimės, kad jis pasitarnaus ir paveldosaugos specialistams, rengiant teritorijų planavimo ir kultūros paveldo objektų, vietovių tvarkybos projektus. Viliamės, kad šis leidinys skatins geresnį šio nekilnojamo, kartu dalinai kilnojamojo (ikonos) ir dvasinio sentikių paveldo Vilniuje pažinimą, jo sklaidą Lietuvoje ir užsienyje, o perspektyvoje jo atgaivinimą bei tinkamesnę apsaugą.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Наследие староверов в Вильнюсе: Свято-Покровский храм и его комплекс | Sentikių paveldas Vilniuje: Švč. Dievo Motinos Užtarėjos cerkvė ir jos kompleksas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Kultūros knygos

Grigorij Potašenko, Mari-Liis Paaver pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Наследие староверов в Вильнюсе: Свято-Покровский храм и его комплекс | Sentikių paveldas Vilniuje: Švč. Dievo Motinos Užtarėjos cerkvė ir jos kompleksas", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Наследие староверов в Вильнюсе: Свято-Покровский храм и его комплекс | Sentikių paveldas Vilniuje: Švč. Dievo Motinos Užtarėjos cerkvė ir jos kompleksas" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Наследие староверов в Вильнюсе: Свято-Покровский храм и его комплекс | Sentikių paveldas Vilniuje: Švč. Dievo Motinos Užtarėjos cerkvė ir jos kompleksas" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Наследие староверов в Вильнюсе: Свято-Покровский храм и его комплекс | Sentikių paveldas Vilniuje: Švč. Dievo Motinos Užtarėjos cerkvė ir jos kompleksas"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Grigorij Potašenko, Mari-Liis Paaver tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Наследие староверов в Вильнюсе: Свято-Покровский храм и его комплекс | Sentikių paveldas Vilniuje: Švč. Dievo Motinos Užtarėjos cerkvė ir jos kompleksas" perkama kartu