0

Kunigaikščiai Oginskiai Lietuvos istorijoje. Kultūrinės veiklos pėdsakais, II tomas

Internetu: 13,39 €
Knygyne: 14,89 €*
Sutaupote: 1.50 € (11%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Kunigaikščiai Oginskiai Lietuvos istorijoje. Kultūrinės veiklos pėdsakais, II tomas

  • Leidėjas: Lietuvos istorijos institutas
  • Išleidimo metai: 2016
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 434
  • ISBN ar kodas: 9786098183016

13.39 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Antrojoje oginskianos knygoje "Kunigaikščiai Oginskiai Lietuvos istorijoje. Kultūrinės veiklos pėdsakai" kunigaikščių Oginskių istorija ir šios giminės paveldas Lietuvoje analizuojami istoriniu, literatūrologiniu, knygotyriniu, menotyriniu bei muzikologiniu aspektais, paliečiamos Oginskių giminės genealoginės savimonės, politinės ir kultūrinės veiklos, žemėvaldas, mecenatystės, dvarų likimo temos.

Išskirtinis dėmesys skiriamas Mykolo Kleopo Oginskio (1765-1833) kūrybiniam palikimui.

Tekstų autoriai - Lietuvos ir Baltarusijos istorikai, literatūrologai, knygotyrininkai, meno ir mokslo istorikai.


"Knygoje skelbiami žinomų Lietuvos ir Baltarusijos mokslininkų straipsniai, aprėpiantys ilgą ir turiningą Oginskių veiklos Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, vėliau - buvusiose jos žemėse, laikotarpį. Pirmoji knygos dalis skirta XVI-XVIII a. Oginskių giminės istorijai, antroji - Oginskių žemėvaldos, ekonominių ir teisinių valdų klausimams, sakralinės paskirties objektų didikų valdose istorijai, trečioji - Oginskių giminės kultūrinei ir muzikinei veiklai, ketvirtoji - rankraštiniam Mykolo Kleopo Oginskio (1765-1833) palikimui. Leidinyje pristatomi nauji, iki šiol tyrinėtojams menkai žinomi, šio didiko dokumentai ne tik papildo jo muzikinių kūrinių palikimą, bet ir liudija apie stulbinamą kūrybinės veiklos įvairovę, grindžia naujus didiko politinių ir kūrybinių darbų aspektus.

Leidinys džiugina ne tik temine ir problemine aptariamų klausimų įvairove, bet ir straipsnių stilistine kokybe. Sudėtinga mokslinė skirtingų sričių profesionalų kalba „įvelkama" į sklandžios, intriguojančios retorikos „rūbą". Knyga neabejotinai svarbi tiek kelių humanitarinių mokslų krypčių mokslininkams, tiek ir visiems skaitytojams, kurie domisi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros ir politine istorija, didikų giminėmis, bajorijos savimone, kultūros paveldu."


Doc. dr. Rasa Butvilaitė

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu