NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Petro imperatorė II

4.4
(15 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 14,89 €
Kaina su kodu: 13,40 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-01-10 Vilma

Nuostabi iki paskutinio puslapio.


2024-02-29 14.89 InStock
Į krepšelį

Knygos "Petro imperatorė II" aprašymas

Voltaire’as lietuvės bajorės Martos Skowrońskos – caro Petro I žmonos ir pirmosios Rusijos imperatorės Jekaterinos I – gyvenimą yra pavadinęs „labiausiai neįtikėtinu iškilimu, XVIII a. Pelenės istorija“. Tačiau šis romanas, pagrįstas autentiškais epochos šaltiniais, griauna bet kokius pasakiškus stereotipus.

Rytas, pradedantis paskutines dvylika imperatorės agonijos valandų. Nenumaldomai artėjant mirties ir Dievo teismo akimirkai, senkantis šiame pasaulyje laikas Katerinos atmintyje rikiuoja prisiminimus, tampančius gyvenimo apyskaita.

Valdovė, pasiekusi galios viršūnę, moteris, peržengusi brandos slenkstį, vis gimdanti ir gedinti motina, didaus žmogaus sutuoktinė. Dvi kelionės – į Vakarus ir į Rytus – ją privers susimąstyti, kokia yra jos vyro kuriama imperija ir kuo tapo ji pati. Stojiškai nuryjanti pažeminimus, slapta padedant Aleksandrui Menšikovui balansuojanti tarp valdžios ir prarajos, graužiama kartėlio, maištaujanti. Likimas jai atseikėjo beveik visus vaidmenis, kuriuos gali turėti moteris. Tačiau paskutinėje kelionėje po nuosavos sielos užkaborius ji ieško atsakymų: ar galia išlaisvina, ar įkalina? Kurion pusėn nusvirs jai Paskutiniojo Teismo svarstyklės?

Tai pasakojimas apie Rytų ir Vakarų kultūrų, mentalitetų sandūrą vienoje toksiškoje santuokoje. Apie laiką ir prievartą. Apie psichologinę ir alkoholinę priklausomybę, skilusias ir save perkuriančias asmenybes, griaunantį karą ir nemarų grožį gimdančias svajones.

Menotyros mokslų daktarės rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės istorinis romanas „Petro imperatorė II“ – antroji dilogijos knyga (pirma – „Petro imperatorė“, „Baltos lankos“, 2019), paremta išsamiais epochos tyrimais, autentiškais šaltiniais, išlikusiais istorinių asmenybių laiškais ir atskleidžianti kultūrologinę mentalitetų istoriją.

Ankstesni autorės kūriniai – tetralogija „Silva rerum“ (2008–2016) – sulaukė didelio užsienio skaitytojų dėmesio, pakartotinių leidimų ir kritikų pripažinimo. Latvijoje 2014 m. „Silva rerum“ romanai buvo išrinkti į visų laikų latvių mėgstamiausių knygų šimtuką. Lenkijoje 2016 m. pirmasis „Silva rerum“ romanas pateko į prestižinės Vidurio Europos literatūros premijos „Angelus“ finalą. 2018 m. „Silva rerum II“ nominuotas Metų knygos rinkimuose istorinio romano kategorijoje.

Lietuvoje „Silva rerum“ ciklo romanai pelnė tokius literatūros įvertinimus kaip Jurgos Ivanauskaitės premija (2008), Metų knyga (2009, 2011), Liudo Dovydėno premija (2015). Autorė 2011 m. apdovanota Šv. Kristoforo statulėle už Vilniaus atspindžius literatūroje. Lietuvos skaitytojai, 2018 m. rinkdami 100 šimtmečio knygų, tetralogijai skyrė trečią vietą.

2012 m. taip pat pasirodė Kristinos Sabaliauskaitės apsakymų rinkinys – bestseleris „Danielius Dalba & kitos istorijos“. 2015 m. trys šio rinkinio apsakymai buvo išleisti angliškai knyga „Vilnius. Wilno. Vilna. Three Short Stories“.

„Kristina Sabaliauskaitė priklauso prie stipriausių ir išraiškingiausių istorinio romano balsų Europoje.“
Olga Tokarczuk, Nobelio literatūros ir „Man Booker International“ 2018 m. premijų laureatė

„Romanas „Petro imperatorė“ patvirtina užtarnautą Kristinos Sabaliauskaitės literatūrinę reputaciją. Patrauklūs, intriguojantys, lengvai skaitomi, o drauge atitinkantys rimtos prozos kriterijus, jos romanai vaizduoja spalvingas epochas, dar mažai pažįstamas mūsų skaitytojui. [...] Autorė yra įvaldžiusi paradoksalaus, beiliuzinio, humoru padažyto pasakojimo meną. Ji saikingai taiko vidinio monologo techniką. Romano aštri, nesumeluota kalba yra vienas iš jo sėkmės šaltinių.“
Poetas, eseistas, literatūrologas prof. Tomas Venclova

„Faktas, kurio nepaneigsi, – Sabaliauskaitė sugeba ne tik pasakoti pagrindinę istoriją, bet ir tiksliai bei labai sodriomis spalvomis vaizduoja tos istorijos foną, kuriame jos herojai susipažįsta, mylisi, pykstasi, kariauja, – žodžiu, kur jie gyvena. Puiki knyga. Sukrečianti.“
Žurnalistas, istorikas Rimvydas Valatka

„Knyga nepataikauja skaitytojo lūkesčiams, neina lengvo suvokimo keliu, o kviečia mąstyti apie pasaulio tvarką, apie stiprybę ir pražūtį, apie priešybes ir jų įtampas, apie tai, ko moko istorija, ir apie epochų cikliškumą.“
Zanda Gūtmane, Punctummagazine.lvKiti taip pat domėjosi


2022-01-10

Nuostabi iki paskutinio puslapio.

2021-04-11

Sunkiai skaitosi

2021-04-07

Labai gera knyga. Man patinka istorinės knygos.

2021-04-07

Man labai patiko.

2021-03-25

puiki knyga, ilgai laukiau antro tomo

2021-03-25

Laukiau šios knygos. Patiko. Tokios ir tikėjausi

2021-03-12

2021-03-09

Sukrečianti, pasaulinio lygio knyga. Net nesitiki, kad parašė lietuvė. Skaitai, kaip geriausią pasaulinę klasiką, kažkas čia minėjo Dostojevskį, na o man priminė dar ir Tolstojų, ir Yourcenar. Bet, žinoma, Sabaliauskaitė yra Sabaliauskaitė. Pagarba

2021-03-09

Man patinka, bet ne tiek, kad imčiau besąlygiškai liaupsinti. Tikrai negaliu sutikti su O.Tokarczuk panegirika, kad „Kristina Sabaliauskaitė priklauso prie stipriausių ir išraiškingiausių istorinio romano balsų Europoje“ - kad taip nėra rodo ir Amazon duomenys, pagal kuriuos K.Sabaliauskaitės, kaip autorės, žinomumas Europoje yra bemaž nykstamai mažas. Geriau pagalvojus, gal todėl man jos knygos ir patinka, kad jose vaizduoja MŪSŲ šalies, ar greičiau - mūsų regiono, istoriją bei vaizdingai aprašo vietas, kur ta istorija vyko (net jei ji ne visai taip vyko:). Tai yra ne kas kita, kaip vartyti savąją "silva rerum", t.y. savo giminės ir jos lankytojų knygą arba šiais laikais - šeimos nuotraukų albumą, kurie dažniausiai svetimiems yra tik santūriai įdomūs....

2021-03-03

Sukrečianti knyga, kurią užvertęs lieki pritrenktas ir nutilęs. Man pasirodė, kad tai negailestinga ir stipri knyga apie gyvenimą su alkoholiku. Šioje dalyje yra beveik dostojevskiškos jėgos.

2021-02-22

2021-02-07

Pritariu Laurai! Nuostabi istorija! Ačiū, Kristina, labai! Visada su nekantrumu laukiu jūsų kūrinių!

2021-02-05

Puiki

2021-01-30

Nors tai ir pseudoistorinis popsas namų šeimininkėms, kaip parašė puikybės apsėstas povas, bet jis puikus!

2021-01-28

Aišku skonio reikalas, bet čia tik pseudoistorinis popsas namų šeimininkėms.

Parašykite atsiliepimą apie "Petro imperatorė II"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Petro imperatorė II", Kristina Sabaliauskaitė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Kristina Sabaliauskaitė su knyga "Petro imperatorė II" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Petro imperatorė II" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Kristina Sabaliauskaitė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Petro imperatorė II" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Petro imperatorė II" perkama kartu