⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Kristina Sabaliauskaitė (g. 1974 m. Vilniuje) – dailės istorikė, viena žymiausių šiuolaikinių lietuvių rašytojų.

Kristina Sabaliauskaitė – išskirtinė asmenybė ir ryškiai šviečianti žvaigždė lietuvių literatūros padangėje. Visgi, asmeninės biografijos faktų viešumoje gana nedaug.

Kristina Sabaliauskaitė knygos

Rasta: 17

Rasta: 17

Autorė kalba ne skandalais ir gyvenimo detalėmis, o savo kūryba ir darbais.

Kristina Sabaliauskaitė užaugo Vilniuje, o meile šiam miestui alsuoja beveik visa jos kūryba. Rašytojos vaikystė bėgo knygų apsuptyje, baigusi mokyklą ji studijavo Vilniaus dailės akademijoje, kur įgijo menotyros mokslų daktarės laipsnį. Dar besimokydama pirmajame kurse Kristina leidiniui „Šiaurės Atėnai“ rašė parodų recenzijas.

Nuo 2002-ų metų autorė gyvena Londone, čia dirbo dienraščio „Lietuvos rytas“ užsienio korespondente. Nuo 2010-ųjų rašė tinklaraštį „Rafinerija“ apie kultūrą, architektūrą, keliones ir kitomis įdomiomis temomis.

Pirmoji rašytojos knyga pasirodė 2008-tais metais. Tai buvo istorinis romanas „Silva Rerum“, kurį šiandien puikiai žino bene kiekvienas lietuviškos literatūros gerbėjas. Autorės vardas tapo kokybės ženklu, o kiekviena kita knyga – bestseleriu, kurio pirmi tiražai išparduodami dar nepasiekę fizinių knygynų lentynų.

Antroji „Silva Rerum“ dalis buvo išleista 2011-tais, o dar po metų pasirodė kiek kitokio pobūdžio kūrinys „Danielius dalba ir kitos istorijos“. Tai novelių ir apsakymų rinkinys. Šioje knygoje skaitytojai susidūrė su kitokia rašytoja, jei vienas pagrindinių bruožų lyg šiol buvo tekstai be tiesioginės kalbos ir ilgi sakiniai, tai knygoje „Danielius dalba ir kitos istorijos“ netrūko dialogų bei žargono. Tad autorės išskirtiniu braižu tampa įvairiapusiškumas ir nusistovėjusių normų nepaisymas.

Vėliau pasirodė ir trečia bei ketvirta „Siva Rerum“ dalys. Atrodė, kad autorei bus sunku pranokti savo pačios kūrinius, tačiau 2019-ais išleista nauja knyga „Petro Imperatorė“ tapo tikra literatūrine sensacija. Antrosios šio romano dalies skaitytojai sulaukė 2021-ais metais.

Rašytoja Kristina Sabaliauskaitė teigia, kad ji nebando įtikti, o svarbiausias kūrybos tikslas yra sukurti įdomią bei laiką peržengiančią istoriją. Akivaizdu, kad jai pavyksta.

Už savo veiklą Kristina Sabaliauskaitė sulaukė įvairių apdovanojimų. Debiutinė jos knyga pelnė Jurgos Ivanauskaitės vardo premiją. 2011-ais metais Vilniaus miestas rašytoją apdovanojo „Šv. Kristoforu“, skirtu „Už Vilniaus atspindžius literatūroje“. Vėliau sekė ir kiti reikšmingi įvertinimai. Kviečiame nelaukti, pirkti autorės knygas internetu ir susipažinti su unikaliais leidiniais.


2009 m. „Silva rerum“ tapo lietuviška Metų knyga
2010 m. kritikų oficialiai įvardinta viena iš dešimties įsimintiniausių dešimtmečio knygų
2008 m. Jurgos Ivanauskaitės premija
2009 m. Lietuvių literatūros instituto Kūrybiškiausių knygų dvyliktuke
2011 m. „Baltos lankos“ išleido „Silva rerum II“, nekantriai lauktą, devynių laidų sulaukusį tęsinį apie 1707-1710 Didijį Marą, tapusį perkamiausia knyga Nr. 1.
2011 m. Kristina Sabaliauskaitė Vilniaus miesto apdovanota „Šv. Kristoforu“ „Už Vilniaus atspindžius literatūroje“
2011 m. „Silva rerum II“ tapo lietuviška Metų knyga.
2012 m. pasirodė apsakymų rinkinys „Danielius Dalba & kitos istorijos“. 2015 m. trys šio rinkinio apsakymai buvo išleisti angliškai knyga „Vilnius. Wilno. Vilna. Three Short Stories“.
2014 m. pasirodė trečioji dalis, „Silva Rerum III“, 26 savaites iš eilės buvusi bestseleriu Nr. 1.
2014. m. Latvijoje „Silva rerum“ romanai išrinkti pateko tarp 100 „Visų laikų mėgstamiausių latvių knygų“.
2015 m. Lietuvos PEN klubas išrinko "Silva rerum“ trilogiją tarp dešimties svarbiausių dešimtmečio prozos knygų
2015 m. gavo Liudo Dovydėno premiją už romaną „Silva rerum III“ ir trilogiją.
2015 m. lenkiškasis „Silva rerum“ leidimas kritikų įvardintas tarp 30-ies reikšmingiausių 2015-aisiais
2016 m. išleista „Silva rerum IV“
2019 metais išleista knyga „Petro imperatorė“, o 2021 m. knygynuose pasirodė tęsinys „Petro imperatorė II“.