Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Portugalija. Atlanto vandenyno skalaujama spalvinga šalis

3.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 4,49 €
Kaina su kodu: 4,04 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
2021-08-11 Petras

Kada bus galima pirkti kn. ,,Portugalija. Atlanto vandenyno skalaujama spalvinga šalis"?


2024-06-30 4.49 InStock
Į krepšelį 4,04 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos „Portugalija. Atlanto vandenyno skalaujama spalvinga šalis“ aprašymas

Kodėl Portugalija?
Prieš daugelį metų pamąstydavau, kad labai norėčiau apsilankyti Portugalijoje, nes jau tuomet ji mane žavėjo paslaptingumu, nenusakomu žavesiu ir spalvingumu. Likimas nusprendė ųvvenimą pakreipti sava vaga ir visai netikėtai su vyru išvykau gyventi į Portugalija. Išvykome devyniems mėnesiams, o kalendoriaus lapelius nepaliaujamai plėšėme ir nepastebėjome, kaip greitai suskaičiavome dešimt gyvenimo metų svetingoje šalyje.
Pirmiausia Portugalijoje akių žvilgsnį patraukė raudoni čerpiniai namų stogai, išsibarstę po žaliuojančias lankas, kalvas ir slėnius, lyg rau-donviršiai iš po samanų iškėlę galvas. Spalvingi - geltoni, rausvi, žali, žydri - portugalų namai maloniai nuteikia net ir niūrią dieną. Kai kurie namai yra baltučiai lyg išbalintos drobės, kai kurie dabinasi portugališkomis plytelėmis. Naminį jaukumą sukuria siuvinėtos ar nunertos užuolai-dos ir ore besiplaikstantys džiūstantys skalbiniai. Kaip smagu matyti gatvėse skubančias ar autobuso laukiančias moteris su naminėmis prijuostėlėmis, lyg įstrigusias skubančiame laike...
Portugalijoje raštais išdabinti ne tik namai ir jų fasadai, bet ir šaligatviai, aikštės ir skersgatviai: iš nedidelių juodų ir baltų grindinio akmenukų sukurti įvairūs raštai suteikia miestams šviesos ir atgaivos.
Nedidelė Portugalija gali pasigirti ypač įvairia gamta: šiaurinėje šalies dalyje domi-nuoja šiurkštesnis žemės gruntas, o pietinėje dalyje - nesibaigiantys paplūdimiai su uolėtais auksinės spalvos krantais. Centrinėje šalies dalyje stūksantys Hstrelos kalnai žiemą pasipuošia baltomis sniego kepurėmis, o Doro upės slėniai vilioja vynuogynais.
Pragyvenusi Portugalijoje nemažai metu, daug po ją keliavusi, bendravusi su įvairiais žmonėmis supratau, kad išvykus iš Portugalijos, pakeitus gyvenamąją vietą ši šalis ir toliau gyvens mano širdyje.
Portugaliją sunku Įsivaizduoti be lengvai ošiančio ar griausmingai riaumojančio Atlanto vandenyno. Po nelengvos dienos ar norint prasiblaškyti padės ne tik Atlantas - bangų gausmas išvalys mintis ir suteiks energijos, bet ir lyriška ir skausmingai verksminga tradicinė tado muzika, kuri palies jautrias širdies kerteles...
Portugaliją ypač puošia vietiniai, mokantys džiaugtis mažiausiomis gyvenimo smulkmenomis, jie labai geri ir pasiruošę ištiesti pagalbos ranką ne tik tautiečiui, bet ir svetimšaliui. Gyvendama šioje šalyje išmokau nebijoti pakalbinti pro šalį praeinantį žmogų, jį paliesti, jam pasakyti gražų žodį. Portugalai moka išgyventi negandas. Nepaisydami nemalonumų, jie šypsosi, yra linksmi, neskuba gyventi ir moka atrasti laiko viskam. Portugalai alsuoja šiluma, gėriu ir meile. Būtent tuo Portugalija ir yra tokia patraukli - nepaprastai šiltomis žmonių širdimis, kurios, regis, ištirpdytų storiausią ledą...
Violeta Harvey

Turinys

Autorės žodis / 3
Faktai apie šalį / 5
Istorijos datos / 9
Žmonės ir savitumai / 10
Gražiausios vasaros šventės / 16
Regionai ir jų įdomybės / 18
Algarvė - „turistų kolonija" / 18 Alentežo regionas - pilių, tvirtovių ir griuvėsių žemė / 26
Lisabona - miestas ant septynių kalvų / 32
Aplink Lisaboną / 39

Beiro regionas / 43
Estremadūra ir Ribatežas / 50
Šiaurine (vakarinė) dalis - portugališka autentika / 58
Portugalijai priklausančios salos / 73
Azorai / 73
Madeira / 80
Portugalijos virtuvė / 86
Septyni Portugalijos kultūros ir gamtos stebuklai / 89
Septyni Portugalijos gamtos paminklai / 90
30 įdomiausių faktų apie Portugaliją (pagal vietos gyventojus) / 91
Dar keletas įdomybių / 94 Trumpas žodynėlis / 95


  • Autorius: Violeta Harvey
  • Leidėjas: Fortus Vita
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 96
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098152166

2021-08-11

Kada bus galima pirkti kn. ,,Portugalija. Atlanto vandenyno skalaujama spalvinga šalis"?

2021-04-23

Parašykite atsiliepimą apie „Portugalija. Atlanto vandenyno skalaujama spalvinga šalis“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Kelionių vadovai po užsienio šalis

Violeta Harvey pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą „Portugalija. Atlanto vandenyno skalaujama spalvinga šalis“, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos „Portugalija. Atlanto vandenyno skalaujama spalvinga šalis“ aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos „Portugalija. Atlanto vandenyno skalaujama spalvinga šalis“ už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą „Portugalija. Atlanto vandenyno skalaujama spalvinga šalis“? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Violeta Harvey tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su „Portugalija. Atlanto vandenyno skalaujama spalvinga šalis“ perkama kartu