Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Raudonasis badas. Stalino karas prieš Ukrainą

5.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 26,89 €
Kaina su kodu: 22,86 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Smartpost paštomatus Lietuvoje
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
2024-02-12 Aušra

Negailestingai atvira, bet tvirtai pagrįsta archyviniais dokumentais ir atsiminimais, panoramiška, bet lengvai skaitoma.


2024-06-30 26.89 InStock
Į krepšelį 22,86 € -15% su kodu
PATOGU

Knygos „Raudonasis badas. Stalino karas prieš Ukrainą“ aprašymas

Nei Maskva, nei kiti didmiesčiai anaiptol nesigalavo badu... Tik Ukraina buvo apdovanota tuo erškėčių vainiku.

1929 m. Stalinas ėmėsi įgyvendinti savo žemės ūkio kolektyvizacijos politiką – iš tiesų antrąją revoliuciją Rusijoje. Milijonai valstiečių buvo priversti atiduoti savo žemę ir stoti į kolūkius. Rezultatas buvo precedento neturintis ir pražūtingiausias Europos istorijoje badas: 1931–1933 m. Sovietų Sąjungoje mirė penki milijonai gyventojų. Tačiau, užuot siuntusi pagalbą, sovietų valstybė pasinaudojo šia katastrofa stengdamasi išspręsti Ukrainos jai keliamą politinę problemą. Daugiau kaip trys milijonai mirusiųjų buvo ukrainiečiai, kurie neteko gyvybių ne todėl, kad buvo atsitiktinės blogos politikos aukos – valstybė sąmoningai buvo nusiteikusi juos sunaikinti.

„Raudonasis badas. Stalino karas prieš Ukrainą“ – įtaigus ir negailestingai atviras istorinis pasakojimas apie vieną niekšiškiausių Stalino nusikaltimų, kurio padariniai juntami iki šiol, Rusijai ir vėl kėsinantis į Ukrainos nepriklausomybę. Ši knyga – tai ciniško melo ir abejingumo industrijos, kerojusios Sovietų Sąjungoje per visą jos būtį, skerspjūvis, o nūdien dar ir hėgeliškas įspėjimas visiems ir kiekvienam: jeigu iš istorijos nepasimokome, istorija kartojasi.

„Pirmoji pamoka, kuri tampa neatsiejama ukrainiečio sąmonės dalimi, yra ta, kad Rusija niekada neturėjo ir niekada neturės kitokio intereso Ukrainoje, išskyrus visišką ukrainiečių tautos sunaikinimą.“
Ivanas Dračas, Ukrainos persitvarkymo sąjūdžio vadovas

Anne Applebaum (Anė Aplbaum, g. 1964 m.) – amerikietė žurnalistė ir istorikė, aštuonių solidžių knygų autorė. Knyga „Gulago istorija“ pelnė jai, be kitų, prestižinę Pulitzerio premiją, o „Geležinė uždanga“ buvo apdovanota Cundillio premija. The New York Times bestseleriu tapusi knyga „Raudonasis badas. Stalino karas prieš Ukrainą“ – trečiasis į lietuvių kalbą išverstas šios autorės darbas.


  • Pavadinimas originalo kalba: RED FAMINE
  • Autorius: Anne Applebaum
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2023
  • Knygos puslapių skaičius: 464+24
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094667213
  • Vertėjas: Jolita Parvickienė
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


2024-02-12

Negailestingai atvira, bet tvirtai pagrįsta archyviniais dokumentais ir atsiminimais, panoramiška, bet lengvai skaitoma.

2024-01-08

Išsami, rūsti niokojamos šalies ir tautos istorija. Sovietijos skerspjūvis ir tikras nūdienos russijos karo prieš Ukrainą atspindys. Padeda susidėlioti nuomonę, kas yra ta rytinė mūsų kaimynė

Parašykite atsiliepimą apie „Raudonasis badas. Stalino karas prieš Ukrainą“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie karą

Anne Applebaum pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą „Raudonasis badas. Stalino karas prieš Ukrainą“, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos „Raudonasis badas. Stalino karas prieš Ukrainą“ aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos „Raudonasis badas. Stalino karas prieš Ukrainą“ už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą „Raudonasis badas. Stalino karas prieš Ukrainą“? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Anne Applebaum tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su „Raudonasis badas. Stalino karas prieš Ukrainą“ perkama kartu