Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Sibiro haiku

5.0
(38 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 19,38 €
Kaina su kodu: 17,44 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2023-02-08 Vita

Taip liūdna ir taip gražiai aprašyta ir nupiešta


2024-05-31 19.38 InStock
Į krepšelį 17,44 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos „Sibiro haiku“ aprašymas

„Sibiro haiku“ – tremties istorija, papasakota vaikams, vaiko lūpomis. Rašytojos Jurgos Vilės ir iliustratorės Linos Itagaki komiksų knyga apie tremtį sukrečia paprastumu ir neišsemiamos vilties jausmu. O vaikiškas pasakojimo naivumas ir pasirinkta komikso forma suteikia knygai dar didesnio autentiškumo, kuris būdingas daugeliui ironijos ir kartais groteskiško humoro persmelktų tremtinių pasakojimų.

Pagrindinis knygos veikėjas – Algiukas – turi vaikiškų svajonių ir gyvena stebuklų kupiną vaikystę. Tačiau 1941 metų birželį, ankstų rytą jį ir visą jo šeimą pažadina kareiviai. Šeima iškeliauja į svetimą ir nepažįstamą ledo šalį, kur tenka išgyventi badą, ligas ir sunkų darbą, kur nėra lietuviškų obuolių ir negyvena gandrai...

Algiuko šeimos tremties istorija nėra kuo nors išskirtinė – daugybė lietuvių ir ne tik jų, išgyveno tokius metus. Čia bus ir lietuviškų dainų, kurios pakylėja iki dangaus, švenčių, kurios vienintelės padeda sekti nedraugiškoje šalyje slenkantį laiką. Galiausiai čia bus išganingasis „našlaičių traukinys“, kuris išgelbės Sibiro vaikus. Tačiau visa tai papasakota vaikiškais laiškais, pokalbiais, piešiniais. Kaip smarkiai galima laukti, kol Sibiro miškuose prisirps mėlynės? Kas geriau gali papasakoti, kaip mokykloje jaučiasi kokliušu sergantis vaikas, kurio visi vengia?

Jurgos Vilės ir Linos Itagaki komiksų knygoje „Sibiro haiku“ papasakota istorija – tikra. Tiesa, kiek pakeista ir pritaikyta vaikams nuo aštuonerių metų, tačiau J. Vilė rašydama rėmėsi tikra savo tėčio ir kitų giminės tremtinių istorijomis. Mažesni vaikai knygoje ras ne vieną iššūkį – rusišką ar tuometiniam žargonui būdingą žodį, kurį tikrai turės paaiškinti tėveliai. Tačiau, pasak pačios autorės, tai būtų pati geriausia dovana jai – jeigu tėvai su vaikais drauge skaitytų „Sibiro haiku“ ir aiškintųsi, diskutuotų apie vieną skaudžiausių Lietuvos istorijos epizodų.

Teksto autorė J. Vilė šią knygą vadina „namų knyga“, kuri, turėtų skatinti domėtis ir kalbėti apie senelių gyvenimą. J. Vilė įsitikinusi, kad nors informacijos apie tremtį yra tikrai daug, ji įstengė tą informaciją sukoncentruoti į gražią ir įtraukiančią istoriją. Autorė taip pat pabrėžia, kad knygoje nenutylimos jokios detalės, net skaudžiausios – apie mirtį, nes tai buvo Sibire gyvenusių žmonių kasdienybė.

Žodis „haiku“ šios knygos pavadinime atsirado autorei skaitant močiutės prisiminimus iš Sibiro. Juose viskas buvo paprasta, o tas paprastumas, kai kalbama apie tokius nepaprastus išgyvenimus – gniaužia kvapą, panašiai kaip trumpuose japoniškuose eilėraščiuose – haiku. O vėliau autorė rado ir Sibiro bei jame buvusių savo šeimos narių ryšį su Japoniją. Pasirodo, japonai ten kalėjo visai šalia lietuvių.

Knygos iliustratorė Lina Itagaki knygoje piešia autentišką aplinką, kurią pamatė išlikusiose nuotraukose, tremtinių prisiminimų knygose. „Įdomu, kad galima papasakoti tokią jautrią ir sudėtingą istoriją taip poetiškai, lengvai ir paprastai, kad vaikas galėtų ją priimti, per daug neišgąsdinant, bet ir nenutylint ten įvykusio siaubo“, – per knygos pristatymą pasakojo iliustratorė.

Jurga Vilė yra baigusi prancūzų filologiją, vėliau Paryžiuje studijavo kino teoriją. Studijavo filmų archyvavimo, katalogizavimo bei restauravimo specializaciją. Šiuo metu verčia filmus iš prancūzų, anglų, ispanų kalbų. „Sibiro haiku“ – tai pirmoji išleista autorės knyga vaikams.
Lina Itagaki – grafikė, japonų kalbos vertėja ir dėstytoja, šešerius metus gyveno Tokijuje, ten baigė universitetą.


  • Autorius: Jurga Vilė, Lina Itagaki
  • Leidėjas: Aukso žuvys
  • Išleidimo metai: 2023
  • Knygos puslapių skaičius: 240
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098120493

Kiti taip pat domėjosi


2023-02-08

Taip liūdna ir taip gražiai aprašyta ir nupiešta

2023-02-01

..iš šio žavingo kūrinio nėra ką pridėti ar atimti. gražiai papasakota liūdna Sibiro istorija.

2023-01-25

Gražu ir skausminga. Knyga giliai įkvėpė. Iš esmės vaizdinis pasakojimas nelabai gilinosi į siaubą, kuris nutiko tremtiniams. Greičiau buvo prisiminta žmogaus dvasios stiprybė ir galia. Visa tai buvo mažiau nei prieš 100 metų. Ir Rusija vėl uzurpuoja, žudo, plėšia ...

2023-01-19

iš šio žavingo kūrinio nėra ką pridėti ar atimti. gražiai papasakota liūdna Sibiro istorija.

2023-01-19

..iš šio žavingo kūrinio nėra ką pridėti ar atimti. gražiai papasakota liūdna Sibiro istorija.

2023-01-18

vizualinis ir esminis šedevras. įstrigo taip ir tikrai, tarsi pats braidyčiau per Sibiro sniegą. o scena su mirusiųjų išleidimu į abalą šiek tiek smogė širdies raumeniui.

2023-01-17

Kadangi niekada nebuvau nagrinėjusi temos apie rusų trėmimus į Sibirą per Antrąjį pasaulinį karą, galėjau išmokti kažko naujo, deja, pasakojimo technika nebuvo itin prieinama, raštas ir grafinė struktūra ne visada buvo lengvai skaitomi puslapiai, labai panašūs į koliažą ir šiek tiek chaotiški.

2023-01-12

Vaikiška knyga, kurios vaikams neskaičiau. Perskaičiusi verkiau. Kelis kartus.

2023-01-11

Nevaikiška knyga vaikams. Sunkus tekstas apie lietuvių vaikų ir jų tėvų likimus Sibire. Kelias, kurį nuėjo dešimtys tautybių, kelias, kuris amžinai bus priežastis kovoti su tais, kurie šlovina šį kelią!

2023-01-10

Jei kada nors ieškote kažko nepaprasto, bet kartu ir baisaus skaitymo, rinkitės šį.

2023-01-08

Įdomus ir originalus būdas pristatyti vaikams keliones ir istorijas apie Sibirą vaikišku žvilgsniu.

2023-01-04

Koks nuostabus, skausmingas ir gražus darbas! Kokia prabanga ją skaityti

2023-01-03

Tarp šių kvapnių obuolių, skintų Lietuvoje, yra begalė poezijos.

2023-01-02

Gerai konceptualizuotas grafinis romanas apie istorijos dalį, apie kurią aš daug nežinojau. Kartais jis gali būti grafiškas, bet vis tiek tinka jauniems skaitytojams.

2022-12-22

Verkiau, bet džiaugiuosi, kad ši knyga pateko į mano rankas. Atšiauri Sibiro istorija pasakojama komikso forma, be to, mažo berniuko požiūriu. Tai pasakojimui prideda lengvumo, bet ne mažiau paliečia ir paliečia.

2022-12-21

vizualinis ir esminis šedevras.

2022-12-08

Tai nėra tas niūrus į popierių suvyniotas cukraus saldainis, kokio galima tikėtis iš vaikiškos knygos. Toks gyvenimas yra toks, koks buvo.

2022-12-05

Na, gana liūdna. Tačiau ko tikėtis iš vietos, kur „obuoliai neauga“. Labai vertingas ir nuoširdus darbas.

2022-12-05

Na, gana liūdna. Tačiau ko tikėtis iš vietos, kur „obuoliai neauga“. Labai vertingas ir nuoširdus darbas.

2022-12-02

įstrigo taip ir tikrai, tarsi pats braidytų per Sibiro sniegą.

2022-11-29

Iš šio žavingo kūrinio nėra ką pridėti ar atimti. gražiai papasakota liūdna Sibiro istorija.

2022-11-24

Knyga apie tai, kaip kažkieno manija sugriauna žmonių gyvenimus. Kaip jis staiga įšoka ir neleidžia tau atsispirti. Kaip greitai galite prarasti savo pasaulį ir niekada jo nesugrąžinti...

2022-11-23

Siaubinga, bet pakelianti nuotaiką. Apleista ir viltinga. Tikrass žmogaus dvasios ir atsparumo įrodymas.

2022-11-22

Nuostabi knyga, neįtikėtinos iliustracijos ir nepakeliamai karti istorija.

2022-11-17

Komiksas pilnas poezijos, švelnus ir liūdnas... Labai si8lau perskaityti!

2022-11-16

Labai grazi, bet liudna knyga. Labai liudna, ypac siandien. Taciau reiksmiu yra daug ir kiekvienas puslapis yra tarsi meno kurinys.

2022-11-09

kokia sirdi verenti ir kartu sviesi knyga apie sovietu sajungos vykdoma masini tremima. Is dalies grafinis romanas ir is dalies grafiniai memuarai,

2022-11-08

Puikus darbas. Grafinis romanas yra dėkingas išradimas, nes leidžia pateikti įvairias temas skaitytojams, kuriems teksto forma nelabai patinka.

2022-10-27

Tremtis – tema, apie kurią reikia kalbėti vėl ir vėl, tai reikia daryti ir vaikams. Koks gali būti geresnis būdas supažindinti vaikus su tokia sudėtinga tema nei knyga su paveikslėliais? Temos sudėtingumas išlieka, nors vaiko akimis atrodo ne toks baisus.

2022-10-26

Oho! Tai gražūs ir širdį draskantys grafiniai prisiminimai apie autorės senelio vaikystės su seserimi ir mama ištrėmimą į Sibirą 1941 m.

2022-10-25

Tas laikas buvo slegiantis, bet autorius rašė iš 13 metų berniuko perspektyvos ir jis nesuprato kas vyksta, todėl istorija buvo puiki. Sužinojau naujų dalykų, kurie yra labai vertingi.
100% rekomenduoju!

2022-10-21

Parašyta gražiau, švelniau vaikų auditorija. Man labai patiko tai, kad šioje knygoje vis dar yra žiaurumas, žudymas ir žmonių mirtis, nes taip iš tikrųjų atsitiko.

2022-10-18

Neįtikėtinai ypatingas grafinis romanas apie Lietuvos gyventojų išvarymą 1941 m. Viena iš mano širdies knygų!

2022-10-14

Labai jaudinanti knyga apie tai, ką žmonės išgyveno tuo siaubingu metu.

2022-10-13

Nors jis sukurtas kaip komiksas, tačiau turi atšiaurių to meto įvykių, bet ir netrūksta ir humoro. Puikios iliustracijos!

2021-07-26

Iliustracijos, istorija, net popierius - viskas apgalvota iki smulkmenų, kad patiktų ne tik jaunimui, bet ir senimui. Rekomenduojama perskaityt visiems - net ir tiems, kurie turi tvirtą nuomonę tokiais atvejais. Vaiko akimis tokios baisybės gyvenime įgauna šiek tiek kitokį atspalvį.

2021-06-09

Labai gera knyga rekomenduojam!

2019-08-07

Knyga, kurią verta perskaityti visiems, nepaisant amžiaus, lyties ir tautybės. Gal tik užkietėjusiems realistams bus sunkiau priimti vaiko fantazijos sušvelnintą rūstaus gyvenimo versiją.

Parašykite atsiliepimą apie „Sibiro haiku“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Grožinė lietuvių autorių literatūra 9-12 metų vaikams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys „Sibiro haiku“, kurį pristato Jurga Vilė, Lina Itagaki. Siūlome ne tik išsamų „Sibiro haiku“ aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Jurga Vilė, Lina Itagaki. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie „Sibiro haiku“. Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą „Sibiro haiku“ dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su „Sibiro haiku“ perkama kartu