⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Jurga Vilė (g. 1977 m.) – rašytoja, filmų vertėja, straipsnių autorė.

Jurga Vilė Vilniaus universitete studijavo prancūzų filologiją, vėliau Paryžiaus Naujosios Sorbonos universitete Paris III mokėsi vaizduojamųjų menų ir filmų archyvavimo bei restauravimo.

Jurga Vilė knygos

Rasta: 5

Sibiro haiku | Jurga Vilė, Lina Itagaki
18,99 €
Turime sandėlyje
Rasta: 5

Ji dirbo meno festivalių koordinatore, taip pat rašė ir teberašo straipsnius įvairiems leidiniams, iš įvairių kalbų verčia filmus.

Knygos Jurgos gyvenime visada užėmė svarbią vietą. Ji teigia, kad vaikystėje knygų pasaulis buvo jos slėptuvė, o istorijos – geriausios draugės, atverdavusios nepaprastus pasaulius.

2017-tais metais Jurga Vilė ir pati debiutavo kaip rašytoja – pasirodė pirmoji jos knyga „Sibiro haiku“. Kartu su iliustratore Lina Itagaki kurtas komiksas yra skirtas vaikams, nors savo tema sudomins ir suaugusius skaitytojus. Šiame kūrinyje autorė rėmėsi savo močiutės ir tėčio biografija bei prisiminimais. Abu jie buvo ištremti į Sibirą. Autorė vaikams suprantamu būdu prakalbo skaudžia tema. Skaitytojai supažindinami su tremtimi bei tą patyrusių žmonių kasdienybe bei išgyvenimais.

Stiprūs autorės kūrybos bruožai – gebėjimas pasiekti jaunųjų skaitytojų auditoriją jiems priimtinais būdais, taip pat detalių autentiškumas, dėmesys personažų pojūčiams ir patirtims. Hibridinio komiksų ir laiškų žanro knyga „Sibiro haiku“ jautriai pasakoja tremtinių istoriją, kurią šiandien žino jau ne kiekvienas jaunuolis.

2017-tais metais IBBY Lietuvos skyrius knygą „Sibiro Haiku“ paskelbė Metų knyga vaikams. Šio komikso autorės buvo apdovanotos ir pirmąja Aloyzo Petriko literatūrine premija, skiriama už lietuvių rašytojų kūrinius vaikams ir jaunimui. 2018-tais metais „Sibiro Haiku“ Metų knygos rinkimuose taip pat tapo nugalėtoja vaikų knygų kategorijoje.

2018-tais metais Jurga Vilė pristatė ir antrąją knygelę vaikams. Kūrinio „Švelnumo fabrikėlis“ siekis yra paskatinti mažuosius skaitytojus atrasti magišką augalų pasaulį bei pažinti jų nepaprastas galias.

Rašytojos įkvėpimu tapo eterinių aliejų mišiniai bei jų kvapai. Knyga „Švelnumo fabrikėlis“ nukelia skaitytojus į gamtos visatą, kurioje laukia Aksominio miško gyventojų nuotykiai, draugystė ir įvairūs nutikimai. Jurga Vilė teigia, kad knygelė išmokys atidžiau žvelgti į mus supančią gamtą bei paskatins norą daugiau sužinoti apie įvairius augalus.

Autorės kūryba, kaip ir pati asmenybė, spinduliuoja šilumą ir kviečia  istoriją bei pasaulį atrasti netradiciniais būdais. Siūlome knygas pirkti internetu ir tuo įsitikinti!