Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Jurga Vilė (g. 1977 m.) – rašytoja, filmų vertėja, straipsnių autorė.

Jurga Vilė Vilniaus universitete studijavo prancūzų filologiją, vėliau Paryžiaus Naujosios Sorbonos universitete Paris III mokėsi vaizduojamųjų menų ir filmų archyvavimo bei restauravimo. Ji dirbo meno festivalių koordinatore, taip pat rašė ir teberašo straipsnius įvairiems leidiniams, iš įvairių kalbų verčia filmus.

Jurga Vilė knygos

Rasta: 8

Šuo, kuris išeina tik naktį | Jurga Vilė
-10% su kodu: PATOGU
13,73 €
Kaina su kodu: 12,35 €
Turime sandėlyje
Sibiro haiku | Jurga Vilė, Lina Itagaki
-10% su kodu: PATOGU
19,38 €
Kaina su kodu: 17,44 €
Turime sandėlyje
Meko sodas | Jurga Vilė, Miglė Anušauskaitė
-10% su kodu: PATOGU
22,61 €
Kaina su kodu: 20,35 €
Turime sandėlyje
Kašalotų radijas | Jurga Vilė
-10% su kodu: PATOGU
15,40 €
Kaina su kodu: 13,86 €
Turime sandėlyje
Pulpas ir jo žalia koja | Akvilė Magicdust, Jurga Vilė
-10% su kodu: PATOGU
12,76 €
Kaina su kodu: 11,48 €
Turime sandėlyje
Nukritę iš Mėnulio. Sapnas apie Oskarą Milašių ir kitus paukščius | Jurga Vilė, Ula Rugevičiūtė Rugytė
-10% su kodu: PATOGU
22,61 €
Kaina su kodu: 20,35 €
Turime sandėlyje
Rasta: 8Knygos Jurgos gyvenime visada užėmė svarbią vietą. Ji teigia, kad vaikystėje knygų pasaulis buvo jos slėptuvė, o istorijos – geriausios draugės, atverdavusios nepaprastus pasaulius.

2017-tais metais Jurga Vilė ir pati debiutavo kaip rašytoja – pasirodė pirmoji jos knyga „Sibiro haiku“. Kartu su iliustratore Lina Itagaki kurtas komiksas yra skirtas vaikams, nors savo tema sudomins ir suaugusius skaitytojus. Šiame kūrinyje autorė rėmėsi savo močiutės ir tėčio biografija bei prisiminimais. Abu jie buvo ištremti į Sibirą. Autorė vaikams suprantamu būdu prakalbo skaudžia tema. Skaitytojai supažindinami su tremtimi bei tą patyrusių žmonių kasdienybe bei išgyvenimais.

Stiprūs autorės kūrybos bruožai – gebėjimas pasiekti jaunųjų skaitytojų auditoriją jiems priimtinais būdais, taip pat detalių autentiškumas, dėmesys personažų pojūčiams ir patirtims. Hibridinio komiksų ir laiškų žanro knyga „Sibiro haiku“ jautriai pasakoja tremtinių istoriją, kurią šiandien žino jau ne kiekvienas jaunuolis.

2017-tais metais IBBY Lietuvos skyrius knygą „Sibiro Haiku“ paskelbė Metų knyga vaikams. Šio komikso autorės buvo apdovanotos ir pirmąja Aloyzo Petriko literatūrine premija, skiriama už lietuvių rašytojų kūrinius vaikams ir jaunimui. 2018-tais metais „Sibiro Haiku“ Metų knygos rinkimuose taip pat tapo nugalėtoja vaikų knygų kategorijoje.

2018-tais metais Jurga Vilė pristatė ir antrąją knygelę vaikams. Kūrinio „Švelnumo fabrikėlis“ siekis yra paskatinti mažuosius skaitytojus atrasti magišką augalų pasaulį bei pažinti jų nepaprastas galias.

Rašytojos įkvėpimu tapo eterinių aliejų mišiniai bei jų kvapai. Knyga „Švelnumo fabrikėlis“ nukelia skaitytojus į gamtos visatą, kurioje laukia Aksominio miško gyventojų nuotykiai, draugystė ir įvairūs nutikimai. Jurga Vilė teigia, kad knygelė išmokys atidžiau žvelgti į mus supančią gamtą bei paskatins norą daugiau sužinoti apie įvairius augalus.

Autorės kūryba, kaip ir pati asmenybė, spinduliuoja šilumą ir kviečia  istoriją bei pasaulį atrasti netradiciniais būdais. Siūlome knygas pirkti internetu ir tuo įsitikinti!