Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Siuntėjas

4.5
(21 įvertinimai) Įvertinkite
 • Nauja knyga
Kaina: 11,29 €
Kaina su kodu: 10,16 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
 • Knygą turėsime: 2024-05-20
2024-01-24 tadas

tikrai liudna knyga, bet tikrai suteike man nauja poziuri. unikali knyga


2024-04-30 11.29 InStock
Rezervuoti 10,16 € -10% su kodu
PATOGU
Rezervuoti

Knygos "Siuntėjas" aprašymas

Rašytojos Lois Lowry knyga „Siuntėjas“ – distopinis romanas jaunimui, davęs pradžią šiam žanrui, kuris vėliau gerokai išpopuliarėjo.

Iš pradžių „Siuntėjo“ pasaulis atrodo tikra utopija. Nors čia nėra spalvų ir meilės, tačiau niekas nejaučia ir skausmo, žmonėms netenka verkti dėl praradimų. Čia nesikankinama iš alkio bei troškulio. Visi turi savo vietą. Šiame pasaulyje vietos neranda pavydas. Tačiau istorijos eigoje pasirodo, kad ši vieta distopinė. Kodėl?

Pagrindinis veikėjas – dvylikametis Jonas. Jo laukia paskyrimo ceremonija, kurios metu visi dvylikos sulaukę bendruomenės nariai sužino savo paskirtį. Ar jam teks prižiūrėti senelius, o gal mokyti? Kiekvienas turi savo vietą, kiekvienam skirta tiek pat. Vienodas maistas, vienodas gyvenimo būdas. Tačiau Jonas išrenkamas tapti Atminties Saugotoju. Asmeniu, kuris paveldės visus praeities prisiminimus apie žmonijos nuopuolius ir pakilimus.

Joną užplūsta nepažįstami jausmai ir dilemos. Ar tokia visuomenė, kokioje jis augo yra gera? Ar įmanoma laimė be nuodėmių, be išgyvenimų, be netekčių? Ar tikrai reikia slopinti individualumą ir ar naujasis Atminties Saugotojas gali kažką pakeisti?

„Siuntėjas“ skirta vaikams, tačiau deklaruojamos idėjos bus įdomios bet kokio amžiaus skaitytojams. Lois Lowry verčia susimąstyti apie jausmų galią ir pagrindines vertybes, dėl kurių verta kovoti.

Įtraukiančio siužeto knyga pirmą kartą pasirodė 1993-iais metais. Pardavimai jau perkopė dešimt milijonų egzempliorių. „Siuntėjas“ įtrauktas į įvairių šalių mokymo programą. Vėliau rašytoja praplėtė istoriją tęsiniais „Mėlyna sruoga“, „Žinianešys“ ir „Sūnus“. 2014-tais metais pirmoji dalis buvo ekranizuota.

Lois Lowry (g. 1937 m.) – JAV vaikų ir paauglių rašytoja. Žymiausi jos kūriniai yra „Suskaičiuotos žvaigždės“ ir „Siuntėjas“. Autorė už savo kūrybą buvo ne kartą apdovanota įvairiomis premijomis. Savo knygose rašytoja nevengia aštrių, sudėtingų temų, dėl to jos kūriniai sutinkami prieštaringai: vienose mokyklose knygos buvo įtrauktos į programą, o kitose – draudžiamos.

Šis kūrinys – paauglių distopijų pradininkas. Jei sudomino trumpas aprašymas, kviečiame įsigyti internetu. Pirkti online visada verta, nes rinktis knygas čia patogu. Visos jos turi santrauką su aprašymu, puslapių skaičiumi, ištraukomis ir kita vertinga informacija. Ką skaityti pasufleruos ir atsiliepimai bei apžvalgos, na, o jei ieškote mažesnių kainų ir norite apsipirkti pigiau, pasidairykite po akcijų ir išpardavimų pasiūlymus.


 • 1994 m. Njuberio medalis

 • Pavadinimas originalo kalba: The Giver
 • Autorius: Lois Lowry
 • Serija: Siuntėjas
 • Iliustratorius: Jolanta Talaikienė
 • Leidėjas: Alma littera
 • Išleidimo metai: 2024
 • Knygos puslapių skaičius: 192
 • ISBN ar kodas: 9786090160459
 • Vertėjas: Viltaras Alksnėnas
 • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


2024-01-24

tikrai liudna knyga, bet tikrai suteike man nauja poziuri. unikali knyga

2024-01-19

Man labai patiko ši novelė:) Koncepcija privertė labai susimąstyti, ką reiškia būti žmogumi.

2024-01-15

Vaikystėje neteko skaityti šios knygos, todėl džiaugiuosi nusprendusi perskaityti dabar.

2023-08-31

aisvės ir saugumo komponentas yra tikrai gerai iliustruotas. Man tai patiko.

2023-08-30

Atrodo, kad kažką praleidžiu. Visiems patiko ši knyga, man taip pat patiko, bet ji nebuvo nuostabi ar pan.

2023-08-17

Distopijos man tarsi susilieja viena su kita

2023-08-09

Tai linksma istorija apie paauglį, suprantantį, kad teoriškai tobula utopija, kurioje jis gyvena, iš tikrųjų yra gana siaubinga dėl jo gebėjimo pažvelgti į žmonijos praeitį.

2023-08-08

Tai buvo trumpas skaitymas su gana dviprasmiška pabaiga.

2023-08-02

Šią knygą perskaičiau baigiantis mokslo metams (skaitome visi). Tai buvo gerai, bet pradžia buvo šiek tiek lėta dalimis, bet vis tiek labai įdomi. Man labai patiko

2023-08-01

Nuostabu. Man patinka „žinių naštos“ žinutė. Labai geras tempas.

2022-11-17

Tai knyga, kurią visada turėsiu savo lentynoje. Skaičiau jį mokykloje, o paskui žiūrėjau filmą. Man buvo malonu, kaip jie laikosi knygos, nes ši knyga yra grynas auksas. Rašymas toks Autoriaus rašymo stilius toks nepriekaištingas, kad užgniaužia kvapą. Būtinai būtina perskaityti.

2022-11-16

Tikra klasika, kurios žinutė niekada neišnyks. 10/5 žvaigždučių nuo manęs.

2022-11-11

Skaičiau, nes mano vaikas ją skaitė mokykloje. Kai baigiu, nežinau, ką galvoti. Tai tikrai gili knyga, kupina įspėjimų apie tai, apie ką kartais svajojame – pasaulį, kuriame nėra skausmo ir liūdesio. Tikrai gerai parašyta ir priverčia susimąstyti

2022-11-09

Kur jis nuėjo?!!! Norėčiau, kad būčiau tai perskaičiusi jaunystėje,. labai gera, nekantrauju perskaityti kitus

2022-11-08

Istorija gana lėta. Taip gali būti todėl, kad tai pirmoji serijos knyga, kuriai reikia daugiau laiko paaiškinti knygoje esantį pasaulį.
Tačiau visai neblogai. Man labai patiko skaityti šią knygą.

2022-01-27

Rekomenduoju

2021-09-19

Super knyga, rekomenduoju paskaityti. Vertinu tik geriausiu įvertiniu

2021-09-14

Tikrai įdomus siužetas, priverčiantis susimąstyti apie ateities galimybes, ir kokia ta ateitis visgi bus. Sudomina ir patį didžiausią skeptiškai nusiteikusi paauglį :)

2021-08-30

Įdomus, pilnas kupinas nuotykiu romanas paaugliams, rekomenduoju

2021-06-06

2021-01-20

Parašykite atsiliepimą apie "Siuntėjas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasikinė literatūra paaugliams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Siuntėjas", kurį pristato Lois Lowry. Siūlome ne tik išsamų "Siuntėjas" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Lois Lowry. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Siuntėjas". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Siuntėjas" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Siuntėjas" perkama kartu