Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Sunaikinimas

Kaina: 2,99 €
Kaina su kodu: 2,09 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-04-30 2.99 InStock
Į krepšelį 2,09 € -30% su kodu
PATOGU

Knygos "Sunaikinimas" aprašymas

Jeff VanderMeer proza lyginama su Henry David Thoreau, Jorge Luis Borgeso ir Franzo Kafkos kūriniais. Jo romane „Sunaikinimas“ pasakojama apie paslapčių gaubiamą Sritį X. Ką joje ras ten siunčiama dvyliktoji ekspedicija?

Niekas nežino kaip atsirado Sritis X - mirtinai pavojinga teritorija, kurioje vyksta nepaaiškinami dalykai. Teritorija, kuri nuo likusio žemyno atskirta nematoma riba. Į šią teritoriją slapta vyriausybinė organizacija siunčia ekspedijas. Vieną po kitos. Ir, dažniausiai, jos negrįžta. Arba grįžta neatpažįstamai pasikeitę.

Pirmieji tyrinėtojai rado ten rojų, antroji ekspedicija baigėsi masine savižudybe, treti išžudė vieni kitus... vienuoliktosios ekspedicijos nariai grįžo visiškai išsekę. Aišku viena – už nematomos ribos mums įprasti dėsniai negalioja. Kas yra Sritis X? Į šį klausimą vis dar neatsakyta.

Dvyliktąjį kartą į Sritį X siunčiamos keturios moterys – antropologė, biologė, psichologė ir kartografė. Jos turi sudaryti vietovės žemėlapį ir aprašyti tenykštę aplinką. Mokslininkės perspėjamos saugotis paslaptingo užkrato, be to, jos privalo prižiūrėti viena kitą. Tačiau Srityje X sutiktos gyvybės formos nežinomos jokiai mokslinei klasifikacijai, o sudaryti žemėlapį ne taip paprasta. Kaip susiklostys šios ekspedicijos likimas?

Tai ne tik mokslinės fantastikos kūrinys, bet ir siaubo romanas, kurio siužeto pagrindas – netolimos ateities pranašystė. Jis provokuoja, verčia susimąstyti apie planetą, jos ekosistemą ir žmogaus santykį su kitomis gyvybės formomis.

Knygos autorius Jeff VanderMeer teigia, kad šiandien vis aiškiau, jog distopinių romanų įvykiai nėra „kažkur ten“. Priešingai – panašu, kad mes jau ilgą laiką gyvename netikrų naujienų, visuotinės kontrolės, radikalių judėjimų ir klimato kaitos distopijoje. Rašytojas teigia didžiausią dėmesį skiriantis būtent klimatui, nes jo kaita neatsiejama nuo socialinio teisingumo, politikos ir ekonomikos. Jo ginklas šiame kare – plunksna, o romanas „Sunaikinimas“ – pirmasis jo bandymas prabilti apie šias problemas literatūrine kalba.

Romanas „Sunaikinimas“ pelnė amerikiečių rašytojui Jeff VanderMeer „Nebula“ premiją. Tai - pirmoji trilogijos dalis. 2014 m. „Paramount Pictures“ įsigijo teises pagal šį romaną sukurti to paties pavadinimo filmą – juostą sukūrė režisierius Alex Garland. 2018 m. pasirodęs mokslinės fantastikos siaubo filmas sulaukė teigiamo kritikų vertinimo.

„Knygoje nestinga klausimų ir atvirų atsakymų. „Sunaikinimas“ gali būti ir Kristaus istorija, ir pasakojimas apie pasaulio sukūrimą, ir apokalipsė. Visi variantai tinkami – ir nė vienas iš jų nepakankamas. <...> Įtraukiantis kūrinys ir vaizdinga proza, varijuojanti nuo nepaprasto grožio iki didžiausio siaubo.“
Entertainment Weekly

Iš anglų kalbos vertė Darius KaunelisKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Sunaikinimas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Mokslinės fantastikos knygos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Sunaikinimas", Jeff VanderMeer. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Jeff VanderMeer su knyga "Sunaikinimas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Sunaikinimas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jeff VanderMeer. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Sunaikinimas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Sunaikinimas" perkama kartu