⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Liu Cixin (g. 1963 m. birželio 23 d.,) – kinų mokslinės fantastikos autorius, apdovanotas „Hugo“ premija.

Liu tėvai dirbo Šansi kasykloje. Dėl smurto, kuri sukėlė revoliucija, berniukas buvo išsiųstas gyventi į senelių namus.

Liu Cixin knygos

Rasta: 5

Mirties pabaiga | Liu Cixin
18,79 €
Turime sandėlyje
Tamsus miškas | Liu Cixin
14,49 €
Turime sandėlyje
Trijų kūnų problema | Liu Cixin
12,59 €
Turime sandėlyje
Rasta: 5

1988-ais metais Liu Cixin baigė Šiaurės Kinijos vandens apsaugos ir elektros energijos universitetą. Vėliau dirbo kompiuterių inžinieriumi elektrinėje.

Liu Cixin savo įkvėpimo šaltiniais nurodo rašytojus George Orwell ir Arthur C. Clarke. Pats autorius įvardijamas pirmuoju kinų kiberpanko rašytoju.

Garsiausias Liu Cixin kūrinys yra „Trijų kūnų problema“. Ši ciklo „Žemės praeities atminimui“ pirmoji dalis pasirodė 2007-ais metais ir laimėjo prestižinę fantastų premiją „Hugo“ už geriausią romaną. Liu Cixin tapo pirmuoju autoriumi iš Azijos pelniusiu šį apdovanojimą.

Kūrinys pasakoja apie žmonių susidūrimą su nežemiška civilizacija. Šiame romane nerasite fantastinių pasaulių bei ateivių aprašymų. Knyga primena XX a. vidurio JAV populiarius mokslinės fantastikos idėjų romanus. Autorius gilinasi ne į nuotykius, ar kovas, bet į politinę ir socialinę susidūrimo su nežemiška gyvybe reikšmę bei tai, kaip jis lemia civilizacijos ateitį.

Įvairiuose interviu Liu Cixin vengia kalbėti apie politiką, nes jo pažiūros nėra itin populiarios ir gali sukelti bereikalingas diskusijas. Paklaustas, kodėl pradėjo rašyti mokslinę fantastiką jis teigia, kad pastebi žmonijos civilizacijos raidos spartėjimą ir tiki, kad netolimoje ateityje pasaulis patirs didžiulių pokyčių, kurie bus ne tik nenuspėjami, bet ir neįsivaizduojami. Ši ateitis labai įdomi ir būtent jos vizija paskatino rašyti fantastinio žanro kūrinius.

Kinų kultūroje ilgą laiką vyravo realizmas, kai kūryba daugiausia atspindėjo tikrovę, o nemaža jos dalis – istorinę praeitį. Savo kūriniais autorius stengiasi, kad kinų kultūra taptų orientuota  į ateitį.

Liu Cixin net devynis kartus laimėjo Kinijos mokslinės fantastikos „Galaxy“ premiją. „Trijų kūnų problema“ nominuota „Nebula“, „Locus“ ir „Prometėjo“ apdovanojimams.

Autoriaus knygos sparčiai verčiamos į kitas kalbas. Lietuvių skaitytojams taip pat prieinama ir antra ciklo dalis – Tamsus miškas“, kurioje rašytojas ir vėl stebina savo vaizduote. Šios asmenybės romanus rekomenduojame ne tik fantastikos gerbėjams, bet ir visiems, kuriems rūpi ekologinės idėjos, nesvetimos filosofinės mintys, norisi susipažinti su kinų kultūra. Knygas patogiai įsigysite internetu.