Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Santaka

Kaina: 3,99 €
Kaina su kodu: 3,59 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-05-31 3.99 InStock
Į krepšelį 3,59 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos „Santaka“ aprašymas

„Santaka“ yra antroji amerikiečių rašytojo Jeff VanderMeer trilogijos „Pietinis pakraštys“ dalis. Pirmoji – „Susinaikinimas“ – pasakojo apie paslaptingą Sritį X, kuri traukia mokslininkus ir pražudo ten siunčiamas ekspedicijas.

Pirmoje trilogijos dalyje skaitytojai kartu su dvyliktąja ekspedicija, kurią sudarė keturios mokslininkės, išsirengė tyrinėti Srities X. Tai negyvenamas plotas, kuris apsuptas nematomo barjero, o kas jame dedasi lyg šiol neaišku. Visi ten keliavę mokslininkai negali paaiškinti savo patirties bei atradimų. Ekspedicijos nariai arba nusižudydavo, arba išžudydavo vienas kitą, arba visi susirgdavo vėžiu, arba grįždavo tik žmogaus kiautas be atsiminimų ir emocijų. Kiekvienas žygis baigdavosi vis kitaip. Į paskutinę misiją pasiųstos moterys taip pat patiria siaubingus išgyvenimus, o klausimų vis dar daugiau nei atsakymų.

Antroje trilogijos dalyje „Santaka“ skaitytojai ir vėl sugrįš į paslaptingąją Sritį X, kuri egzistuoja jau trisdešimt metų. „Pietinis pakraštys“ – ypač slapta vyriausybės agentūra, kurios vienintelė užduotis tyrinėti nepaaiškinamus reiškinius pamažu didėjančioje mįslingoje žemėje. Per trisdešimt metų taip ir nepavyko paaiškinti nei Srities X kilmės, nei to, kas ten vyksta. Po dvyliktos ekspedicijos sukeltų neramumų, agentūrai vadovauti atvyksta naujas vadovas slapyvardžiu Kontrolė. Tai, ką jis išsiaiškina apklausdamas buvusius darbuotojus ir išlikusius ekspedicijų narius, sukelia siaubą. Sritis X yra dar baugesnė nei manyta anksčiau.

„Santaka“ – mokslinės fantastikos kūrinys, kuriame daug aliuzijų į šiuolaikinio pasaulio problemas, žmogaus ryšį su gamta, globalinio atšilimo temas. Taip pat „Santaka“ yra siaubo romanas – lėtai vystomas siužetas klampus, nuolat didėja įtampa ir vyrauja itin baugi atmosfera.

Amerikiečių rašytojas, redaktorius ir literatūros kritikas Jeff VanderMeer gimė 1968-tais metais. Autorius išgarsėjo parašęs „Pietinio pakraščio“ trilogiją. Pirmoji dalis „Sunaikinimas“ pelnė „Nebula“ ir „Shirley Jackson Awards“ apdovanojimą, o pagal ją 2014-tais metais buvo pastatytas filmas.
Jeff VanderMeer įvardijamas, kaip vienas įspūdingiausių mokslinės fantastikos šiandienos rašytojų pasaulyje. Žurnalas „The New Yorker“ pavadino autorių keistos fantastikos karaliumi. Autoriaus kūrybą gana sunku priskirti konkrečiam žanrui. Tai ir mokslinė fantastika, ir postmodernizmas, ekofikcija, keistoji literatūra ir postapokaliptiniai romanai. Rašytojo stilius dažnai lyginamas su Jorge Luis Borges, Franz Kafka ir Henry David Thoreau.

Iš anglų kalbos vertė Aušra Stanaitytė-KarsokienėKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie „Santaka“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Mokslinės fantastikos knygos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą „Santaka“, Jeff VanderMeer. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Jeff VanderMeer su knyga „Santaka“ jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga „Santaka“ patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jeff VanderMeer. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą „Santaka“ palikti ir jūs.

 


Dažnai su „Santaka“ perkama kartu