Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Tarnaitės pasakojimas

4.9
(56 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 13,05 €
Kaina su kodu: 7,83 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-11-14 Marina

Kol kas perskaiciau tik trecdali, bet pakomentuosiu:
Visu pirma knyga N-14. Ziauroka, intriguojanti, laikanti itampoje nuo pirmo sakinio. Idomi ir ne tuscia, yra apie ka pamastyti...


2024-05-31 13.05 InStock
Į krepšelį 7,83 € -40% su kodu
PATOGU

Knygos „Tarnaitės pasakojimas“ aprašymas

Distopinis Kanados rašytojos Margaret Atwood romanas „Tarnaitės pasakojimas“ populiarumo piką pasiekė tuomet, kai 2017 metais pagal knygą buvo sukurtas serialas. Tačiau knyga pirmą kartą buvo išleista prieš daugiau nei tris dešimtmečius – 1985 metais, ir visą tą laiką išliko aktuali bei skaitoma.

2019-tais metais pasirodęs romano tęsinys „The Testaments“, pasakojantis apie distopinės istorijos įvykius po penkiolikos metų, buvo apdovanotas prestižine „Man Booker“ premija. Autorė ją gavo antrą kartą, o taip pat tapo vyriausia istorijoje šiuo prizu apdovanota rašytoja.

Romanas „Tarnaitės pasakojimas“ lyginamas su tokiais ilgaamžiais šedevrais kaip G. Orwell „1984-ieji“. Tai labai paveiki, sukrečianti knyga, kuri neleidžia skaitytojui pamiršti autorės sukurtų vaizdinių ir gąsdinančių ateities prognozių.

Daugelis distopinių istorijų vyksta ateityje, gerokai pasikeitusiame pasaulyje. Ne išimtis ir ši istorija. Knygoje „Tarnaitės pasakojimas“ aprašoma netolimos ateities dienos ir vietovė, kuri anksčiau buvo Jungtinės Amerikos Valstijos, o dabar vadinama Gileado Respublika. Jos valdžia, reaguodama į socialinius neramumus ir smarkiai mažėjantį gimstamumą, ima taikyti įvairias represines priemones prieš piliečius ir grįžta prie puritoniškos santvarkos, kuri visiškai pakeičia žmonių gyvenimus.

Istorija pasakojama vienos iš tarnaičių – Fredinės – lūpomis. Ji gyvena Vado ir jo žmonos namuose. Jos tarnystė labiau primena vergovę. Moteris išeiti iš namų gali kartą per dieną ir tik į parduotuvę pirkti maisto produktų. Parduotuvės čia žymimos ženklais – paveiksliukais, nes moterims uždrausta skaityti. Skaitymas – žinios. Skaitymas skatina mąstymą, o mąstantys tarnai nereikalingi valdžiai.

Kartą per mėnesį Fredinė atlieka pagrindinę visų tarnaičių pareigą – ji atsigula ant nugaros ir turi melstis, kad Vadas ją apvaisintų – kai gimstamumas pavojingai mažas, visos tarnaitės vertinamos tik pagal kiaušidžių gyvybingumą. Šioje visuomenėje turtingų vyrų žmonos negali susilaukti savo vaikų, todėl būtent tarnaitės aprūpina šeimas atžalomis. Kas joms nutinka netekus vaisingumo? Nežinia, tarsi Damoklo kardas, nuolat kabo virš knygos veikėjų galvų.

Praeities visuomenės, kurią mes šiandien vis dar laikome įprasta, atgarsiai nėra labai tolimi. Fredinė prisimena kitą savo gyvenimą – ankstesnį – kuriame ji turėjo ir vyrą, ir dukterį. Taip įprasta buvo turėti darbą, savų pinigų ir galimybę žaisti su dukra, mokytis. Dabar viso to nebėra. Visuomenė sustyguota, o tarnaičių būtis taip supaprastinta, kad net rankų kremas tampa nepaprasta prabanga ir nepasiekiama svajone.

Taupiai, tačiau be galo iškalbingai, ramiai, švelniai, kai kada su tylia neviltimi, o kartais su beprotiška aistra knygos autorė M. Atwood kuria lėtos įtampos pilną siužetą ir pasakoja neįprastą istoriją. Kai kurios dabartinės tendencijos atspindi labai logiškas šios tamsios istorijos pasekmes. „Tarnaitės pasakojimas“ yra juokinga, netikėta, gąsdinanti ir, svarbiausia, visiškai įtikinanti istorija. Tai ir kandi satyra, ir rimtas įspėjimas.

Distopinis romanas „Tarnaitės pasakojimas“ Lietuvoje pirmą kartą pasirodė 2012-tais metais. Jau tada jis sulaukė palankių kritikų apžvalgų, tačiau netapo itin populiariu. 2017-tais metais sukurtas to paties pavadinimo serialas sukėlė naują skaitytojų susidomėjimo bangą ir knygos leidimas 2019-tais metais buvo pakartotas. Beje, nors serialas šiandien yra žinomas kur kas geriau, tačiau pagal knygą 1990-tais metais buvo pastatytas ir filmas, kuriame vaidino aktoriai Natasha Richardson, Faye Dunaway, Robert Duvall, Aidan Quinn ir Elizabeth McGovern.

„Romanas, kuris puikiai atskleidžia tamsiausias sąsajas tarp politikos ir sekso... Kaip Orvelo „1984-ųjų“ pasaulis užvaldė jūsų vaizduotę, taip užvaldys ir M. Atwood tarnaitės pasaulis.“

The Washington Post Book World

„Tarnaitės pasakojimas nusipelno didžiausių liaupsių.“

San Francisco Chronicle

„M. Atwood pasitelkia daugybę šiuolaikinių tendencijų ir išplečia jas iki logiškų, šiurpą keliančių pasekmių... Puikus romanas apie žmonijos vystymosi kryptis. Skaitykite, kol tai dar neuždrausta.“

Houston Chronicle

„Sunku patikėti, kad praėjus daugiau kaip 30 metų po sukūrimo, šis pasakojimas išlieka mums toks aktualus.“

Independent

Margaret Atwood (g. 1939 m.) – Kanados rašytoja, viena ryškiausių ir populiariausių šiuolaikinių Kanados kūrėjų. Jos knygos išleistos beveik penkiasdešimtyje šalių. Autorės bibliografijoje daugiau nei penkiasdešimt kūrinių ir ji rašo įvairaus žanro tekstus: romanus, poeziją, kritiką, esė, scenarijus.

Margaret Atwood knygos buvo nominuotos įvairių šalių literatūrinėms premijoms. Už romaną „Aklasis žudikas“ 2000-tais metais ji buvo apdovanota „Man Booker“ premija. Romanas „Tarnaitės pasakojimas“ taip pat pelnė apdovanojimų, buvo nominuotas ir „Man Booker“ premijai. 2019 metais autorė pristatė ir šio romano tęsinį, pavadintą „Liudijimai“ („The Testaments“), šis irgi pateko tarp „Man Booker“ premijos nominantų ir ją laimėjo. 2019-tais metais prizas buvo padalintas ir kartu su Margaret Atwood juo apdovanota buvo ir rašytoja Bernardine Evaristo už knygą „Mergina, moteris, kita“.

Iš anglų kalbos vertė Nijolė Regina Chijenienė.

Geri atsiliepimai turėjo įtikinti, kad distopinis romanas „Tarnaitės pasakojimas“ vertas kiekvienos lentynos. Kviečiame knygą įsigyti internetu, juk čia visada geros kainos, o pirkti patogu ir greita. Ieškote leidinių dar pigiau? Pasinaudokite akcijomis bei išpardavimais! Nežinote kaip online knygyne išsirinkti knygas? Rekomenduojame skaityti ištraukas ir įvertinti visą paruoštą informaciją: trumpą aprašymą, autoriaus kūrybos santrauką, puslapių skaičių ir kt.


  • Pavadinimas originalo kalba: The Handmaid's Tale
  • Autorius: Margaret Atwood
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 336
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955236269
  • Vertėjas: Nijolė Regina Chijenienė
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


2021-11-14

Kol kas perskaiciau tik trecdali, bet pakomentuosiu:
Visu pirma knyga N-14. Ziauroka, intriguojanti, laikanti itampoje nuo pirmo sakinio. Idomi ir ne tuscia, yra apie ka pamastyti...

2021-09-27

Buvau girdėjusi apie šią knygą kaip feminizmo raginimą veikti, ko ir tikėjausi, bet tai tikrai nėra. Verta dėmesio.

2021-09-26

Labai patiko, jau ėmiausi antrosios dalies, deja, ji kol kas tik originalo kalba.

2021-09-26

Šį kartą pradėjau nuo serialo, tik vėliau sužinojau apie knygą, o abu verti geriausių įvertinimų.

2021-09-26

Šioje knygoje aš tikrai norėčiau tapti vyru, nes tokį gyvenimą gyvent, tai… Oi, nesinorėtų. :D

2021-09-26

Fantastiška knyga, ir tema kiek kitokia, kuri tik zombius ir apokalipsę rašytojai vaizduoja.

2021-09-21

Gal ir gerai, kai viskas jau nuspręsta iš anksto, nereikia sukti galvos dėl ateities, bet iš kitos pusės apie laisvę ir pasirinkimus gyvenime galima pamiršti.

2021-09-21

Labai patiko serialas, dabar metas ir knygai , dar tik įpusėjau, bet jau aišku, kad tikrai labai labai labai gera.

2021-09-19

Superinė knyga. Labai tiksliai kai kur pavaizduotas, visuomenės požiūris į moteris.

2021-09-15

Yra nuostabus serialas, pagal šią knygą. Labai rekomenduoju po knygos pažiūrėti ir serialą.

2021-09-13

Knygą, kurią perskaityti svajoju jau kurį laiką. Pagaliau pasimėgausiu.

2021-09-10

Gražus ir prasmingas pasakojimas. Yra minčių skatinančių susimąstyti. Patiko!

2021-09-05

Intriguojantis, įtemptas ir kiek žiaurus,bet išskirtinai įdomus kūrinys.

2021-09-05

Nesiseka moterims, vis autorius jiems kokią šiurpią ateitį paruošia, ir šiaip, visai laikais silpnoji lytis įvairiausiais būdais engiama buvo. Kas pasiūlys ateitį, kur vyrai laikys visų namų kampus, gimdys ir augins vaikus? Pasirašysiu. :D

2021-08-31

Taip netikėtai baigėsi, jog negali neperskaityti ir antros dalies, bet jos čia neatradau. Dar neišversta, ar kas žinot?


2021-08-31

Geras serialas ir knyga puiki. Ir aš tikrai nenorėčiau gyventi tokioje ateityje, man gerai ir taip kaip yra dabar.

2021-08-12

Dar vienas antifeministiškas požiūris į ateitį.

2021-08-12

Ši knyga didelis atradimas, nieko panašaus nesu skaičiusi, mėgstu fantastiką ir paspėliojimą, kas laukia ateityje, visiems mėgstantiems tokį žanrą tikrai patiks.

2021-08-10


Knyga puiki, serialas taip pat vertas dėmesio. Daug įvairiausių idėjų ir minčių kas mūsų laukia tolimojoje ateityje. Būdama moterimi tokio gyvenimo nenorėčiau gyventi. :)

2021-08-10

Knyga Įtraukia nuo pirmų eilučių, keista, savotiškai piktinanti, bet kartu ir stebėtinai įtraukianti istorija.

2021-08-04

Verčianti susimastyti, verta, verta ir dar karta verta perskaityti! Manau, kad švietimas yra vienintelis būdas užtikrinti, kad čia aprašyta ateitis netaptų realybe.

2021-08-03

Džiaugiuosi, kad dabar perskaičiau šią knygą, ir man gėda, kad ignoravau ją, kai ji buvo tik ka išleista.

2021-07-28

Tai yra baisu, bet tai gali būt realybė. Baisiausia tai, jog tokios utopijos, kažkada bus norma. pavyžiui Ž. Verno kiek prigalvotų fantastinių dalykų yra realybė, Orvelo įžvalgos , Huxley pasaulis. ..

2021-07-25

Norėčiau kad kiekviena moteris perskaitytų knygą. Ir atsakytų sau į klausimą, ar jos yra pačios savo šeimininkės ar vis gi kažkam priedas.

2021-07-13

Tai anaiptol nėra lengva skaityti, bet manau, kad tai knyga, kurią turi perskaityti visi.

2021-06-14

Atrodytų fantastinė, bet aktuali šiandienai bei bauginanti. Tinka ramiam pasiskaitymui, pamąstymui.

2021-06-11

Puiki knyga! Įveikta per du vakarus, labai norėčiau perskaityti ir knygos tęsinį.

2021-06-11

Serialą pamačiau atsitiktinai, bet peržiūrėjau labai greit, puikūs aktoriai, labai įdomi istorija, dabar skirsiu laiką knygai.

2021-06-10


Knyga išties nustebino, siužetas labai netipinis, paveikus, nors požiūris į moters “sudaiktinimą” žeidė.

2021-06-01

Visa laimė kad dar tai fantastika, nors tai kas vyksta Lenkijoj jau kažkiek primena. Kiekviena moteris privalo tai perskaityti ir pagalvoti ar ji ori savo pačios likimo šeimininkė.

2021-05-31

Mano draugė yra tikra šios knygos fanė. Pamaniau, kad laikas ir man susidaryti savo nuomonę apie šį kūrinį. Knyga tikrai įtraukianti ir įdomi.

2021-05-14

Man taip ir liko klaustukas, o tai kodėl taip atsitiko kaip atsitiko?Kas lėmė kad aprašoma tvarka ėmė ir pasikeitė, nes juk ji pamena kaip buvo anksčiau tai vadinasi tai įvyko jos gyvenime. Ši mintis nepaleidžia todėl negaliu vertinti visom žvaigždutėm.

2021-05-12

Stebint paskutiniu metu požiūrį į moteris ne tik mūsų šalyje ir ne tik į moteris šis romanas gal jau ne toks ir distopinis? Labai tikiuosi , jog tai ne bus kaip su Ž.Verno kūryba, kai kažkada kaip sukurta fantastika tapo gyvenimo norma.

2021-05-10

Kaip šiais laikais dažnai nutinka, pirma tv variantas mane įtraukė, žiauriai geras serialas. Neatsispyriau ir knygai. Labai aktuali istorija, ypač šių dienų kontekste.

2021-05-05

Man patiko šios knygos idėja ji buvo nauja ir kitokia. Bet mane erzino gal dėl požiūrio į moterimis.

2021-04-27

Įdomu buvo perskaityti taip visų išgirtą knygą ir susidaryti savo nuomonę. Šokiruojanti, jausminga istorija. Knyga gan sunkoka, bet tikrai verta dėmesio

2021-04-23

Neabejotinai puiki knyga. Būtinai perskaitykite.

2021-04-20

Istorija sukrečianti, apie mūsų netolima ateiti. Prieš tai matytas serialas labai persipynė mintyse su knyga, buvo net sunku atskirti, ką perskaičiau, o ką mačiau. Pabaiga šiek tiek nuvylė, bet nežiūrint to, verta perskaityti. Patarčiau perskaičius knygą, pažiūrėti ir serialą, o ne atvirkščiai.

2021-04-19

Knyga keistoka, apie galima baise mūsų ateiti. Kuomet dėl mažėjančio gimstamumo, pagrindinė moterų vertė, belieka jų vaisingumas. Knyga įtraukianti ir tikrai įdomi. Verta skaitymo.

2021-04-15

Pirmą kartą skaičiau ką nors iš Margaret Atwood, rutuliojama istorija nėra tipinė. Knyga pritraukianti, ir priverčianti susimastyti, nejaugi tai mūsų ateitis???

2021-04-14

Knyga gan sunkoka, bet tikrai verta dėmesio.

2021-03-23

Rekomenduoju paskaityti, verta dėmesios

2021-03-23

Nuostabi autorė, nuostabi knyga

2021-03-20

Gavau šia knygą dovanų, puiki knyga

2021-03-20

Labai patiko, istorija įtraukė

2021-03-20

Nuostabi knyga

2021-03-03

Išties įdomi busimos ateities tema, visada žavėjo tokios istorijos. Leidžia pagalvoti, kas būti jeigu būtu... Tikrai rekomenduoju paskaityti

2021-03-03

Labai patiko, įtraukianti istoriją. Puiki autorės Margaret Atwood kūrinys.

2021-03-03

Tikrai verta paskaityti!

2021-03-03

Labai įtraukė, negalėjau nustoti skaityti, rekomenduoju

2021-03-03

Super knyga

2020-12-30

Nuostabi, kvapa gniauzianti istorija. Rekomenduoju paziuret ir serijas.

2019-09-17

Viena geriausių kada nors skaitytų distopijų

2019-09-17

2019-07-11

Intriguojanti, įtraukianti ir nepaleidžianti. Stipri ir sukrečianti. Skaitydama taupiau puslapius iki paskutiniojo.

2019-03-14

Gal šią knygą turite? Ar gal but turėsite?

Parašykite atsiliepimą apie „Tarnaitės pasakojimas“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą „Tarnaitės pasakojimas“, Margaret Atwood. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Margaret Atwood su knyga „Tarnaitės pasakojimas“ jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga „Tarnaitės pasakojimas“ patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Margaret Atwood. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą „Tarnaitės pasakojimas“ palikti ir jūs.

 


Dažnai su „Tarnaitės pasakojimas“ perkama kartu