0

Tarnaitės pasakojimas

  • Nuolaida knygai -21%
5.0
(1 įvertinimai)
Internetu: 11,99 €
Knygyne: 14,99 €*
Sutaupote: 3.00 € (21%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
2019-03-14 Simona

Gal šią knygą turite? Ar gal but turėsite?

Informacija

Tarnaitės pasakojimas

  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 336
  • ISBN ar kodas: 9789955236269

11.99 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Distopinis Kanados rašytojos Margaret Atwood romanas „Tarnaitės pasakojimas“ populiarumo piką pasiekė tuomet, kai 2017 metais pagal knygą buvo sukurtas serialas. Tačiau knyga pirmą kartą buvo išleista prieš daugiau nei tris dešimtmečius - 1985 metais, ir visa tą laiką išliko aktuali ir skaitoma.

Romanas „Tarnaitės pasakojimas“ lyginamas su tokiais ilgaamžiškais šedevrais kaip G. Orwell „1984-ieji“. Tai labai paveiki knyga, kuri neleidžia skaitytojui pamiršti autorės sukurtų vaizdinių ir gąsdinančių ateities prognozių.

Knygoje „Tarnaitės pasakojimas“ aprašoma netolima ateitis ir vietovė, kuri anksčiau buvo Jungtinės Amerikos Valstijos, o dabar vadinama Gileado Respublika. Jos valdžia, reaguodama į socialinius neramumus ir smarkiai mažėjantį gimstamumą, ima taikyti įvairias represines priemones prieš piliečius ir grįžta prie puritoniškos santvarkos, kuri visiškai pakeičia žmonių gyvenimus.

Istorija pasakojama vienos iš tarnaičių - Fredinės - lūpomis. Ji gyvena Vado ir jo žmonos namuose. Išeiti iš namų gali kartą per dieną į parduotuvę pirkti maisto produktų. Parduotuvės čia žymimos ženklais – paveiksliukais, nes moterims uždrausta skaityti. Kartą per mėnesį Fredinė atlieka pagrindinę tarnaitės pareigą – ji atsigula ant nugaros ir turi melstis, kad Vadas ją apvaisintų - kai gimstamumas pavojingai mažas, visos tarnaitės vertinamos tik pagal kiaušidžių gyvybingumą.

Fredinė dar prisimena kitą savo gyvenimą – ankstesnį – kuriame ji turėjo vyrą ir dukterį. Turėjo darbą, savų pinigų ir galėjo Tžaisti su dukra, mokytis. Dabar viso to nebėra.

Taupiai, tačiau be galo iškalbingai, ramiai, švelniai, kai kada su tylia neviltimi, o kartais su beprotiška aistra knygos autorė M. Atwood pasakoja neįprastą istoriją. Kai kurios dabartinės tendencijos atspindi labai logiškas šios tamsios istorijos pasekmes. „Tarnaitės pasakojimas“ yra juokinga, netikėta, gąsdinanti ir, svarbiausia, visiškai įtikinanti istorija. Tai ir kandi satyra, ir rimtas įspėjimas.

„Romanas, kuris puikiai atskleidžia tamsiausias sąsajas tarp politikos ir sekso... Kaip Orvelo „1984-ųjų“ pasaulis užvaldė jūsų vaizduotę, taip užvaldys ir M. Atwood tarnaitės pasaulis.“
The Washington Post Book World

„Tarnaitės pasakojimas nusipelno didžiausių liaupsių.“
San Francisco Chronicle

„M. Atwood pasitelkia daugybę šiuolaikinių tendencijų ir išplečia jas iki logiškų, šiurpą keliančių pasekmių... Puikus romanas apie žmonijos vystymosi kryptis. Skaitykite, kol tai dar neuždrausta.“
Houston Chronicle

„Sunku patikėti, kad praėjus daugiau kaip 30 metų po sukūrimo, šis pasakojimas išlieka mums toks aktualus.“
Independent

Margaret Atwood (g. 1939 m.) – Kanados rašytoja, viena ryškiausių ir populiariausių šiuolaikinių Kanados kūrėjų. Už romaną „Aklasis žudikas“ 2000 metais buvo apdovanota „Man Booker“ premija. Romanas „Tarnaitės pasakojimas“ taip pat pelnė apdovanojimų, buvo nominuotas ir „Man Booker“ premijai. 2019 metais autorė pristatė ir šio romano tęsinį, pavadintą „Liudijimai“ („The Testaments“).

Iš anglų kalbos vertė Nijolė Regina Chijenienė

2019-03-14 Simona

Gal šią knygą turite? Ar gal but turėsite?

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu