⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Tautinės dainos, III tomas. Surinktos Dzūkijoje, gautos iš kitų vietų

Kaina: 14,99 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 14.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Tautinės dainos, III tomas. Surinktos Dzūkijoje, gautos iš kitų vietų" aprašymas

Šio tomo pirmame, pagrindiniame ir stambiausiame skyriuje pateikiamos dainos, kurias Teodoras Brazys užrašė, kaip ir antrame tome esančias, Dzūkijoje. Jos rinktos tuo metu buvusios Gardino apskrities Alovės, Daugu, Kabeliu, Marcinkonių ir Varėnos parapijose, taip pat Lydos apskrityje buvusiame Rudnios kaime. Pagal dabartinį administracinį paskirstymą šios vietovės (kaimai ir miestelis) - Varėnos rajono savivaldybės Marcinkonių seniūnijos Kabeliai, Ašašninkai (T. Brazio įvardyti ir Kabeliais 11) ir Marcinkonys, Kaniavos seniūnijos Rudnia, Vydenių seniūnijos Barčiai, Varėnos seniūnijos Perloja ir Antakalnis (buvęs kaimas prie pat Senosios Varėnos), Lakėnų seniūnijos Paručiai; Alytaus rajono savivaldybės Daugų seniūnijos Daugai, Žvirgždėnai ir Mieliūnai, Alovės seniūnijos Alovė, Poteronys ir Švobiškės. Lankymosi tose vietose rezultatas - daugiau kaip pusė tūkstančio dainų. Gausus jų lobis aptiktas Kabeliuose ir prie Alovės.

Šios dainos surinktos aplankius trisdešimt Dzūkijos pateikėjų (aišku, stipriai persveria moterys). Deja, užrašytojas nepateikė apie juos jokių žinių - teužsirašė pavardes, pasižymėjo vien jų gyvenamąją vietą. lik prie vienos dainos (rinkinyje - 471, šioje knygoje - 427) yra nurodęs pateikėją Liuciją Kašėtienę turint apie 75-80 metų. Prie trijų dainų (rinkinyje - 351, 352 ir 475, šioje knygoje - 462, 469 ir 471) T. Brazys dar yra užfiksavęs jų užrašymo laiką: „1923 VIII 14“. Tai lyg ir sutvirtintų spėjimą, jog šiose vietose jo darbuotasi paskiausiu išvykos etapu. Iš kitur1 šiek tiek sužinota apie Kabeliuose (dabar Varėnos r.) sunkiąją gyvenimo dalį leidusią puikią dainininkę, pateikusią daugiausia dainų, taip pat giedotoją, audėją Katrę Sidzinauskaitę (1877-1944). T. Brazys savo dainų rinkinyje ją įvardija kaip Sidzikauskaitę. Manytina, jog suklydęs atsitiktinai. Veikiausiai, perrašydamas į sudaromą rinkinį pirmąsias jos pateiktas dainas „Jau pavasaris atėjo" (85) ir „Šiltumas gražumas pavasarėlio" (70), pavardę parašo taip, kad jos „stiebo" (šalia dabar įprastinės), o toliau perrašydamas dainas, šį rašmenį perpranta klaidingai. Suponuoti galėjo ir T. Braziui gerai žinoma to meto valstybės veikėjo Vaclovo Sidzikausko (kilusio iš kitos vietos - prie Šakių) pavardė.

Tame pačiame šaltinyje paminimos septynias dainas T. Braziui pateikusios gretimame Kabelių II (Ašašninkų) kaime gyvenusios K. Sidzinauskaitės dukterėčios, irgi buvusios geros dainininkės Katrė ir Pranė Grigaitės, užrašytojo įvardytos kaip Grigiūtės.

Nedideliame baigiamajame knygos skyrelyje sudėtos dainos, T. Brazio užrašytos, domintis senosiomis lietuvių liaudies dainomis, kitose Lietuvos vietose - daugiausia rytų ir šiaurės Lietuvoje: dabartinio Širvintų rajono Čiobiškyje, Švenčionių rajono Kretuonyse, Utenos rajono Aliuose, Pasvalio rajono Vidugiriuose, Biržų rajono Daumėnuose, taip pat Žemaitijoje: Kretingos rajono Darbėnuose.

Tome skelbiama medžiaga išdėstyta pagal dainų pateikėjus ir jų gyvenamąją vietą. Kiekvieno dainininko repertuaras sudėtas tematiškai, atsižvelgiant į kūrinių paskirtį. Dainos išlaikomos kuo autentiškesnės (žr. „Tekstų pateikimas“). Jų metrikos ir kiti su jomis susiję duomenys pateikiami „Paaiškinimuose". Į knygą nedėta viena kita fragmentiška, prastai atsiminta daina.

Tomo įvadą parašė Jurgita Usaitytė. Tekstus klasifikavo, parengė ir redagavo, paaiškinimus parašė, dainų tipų rodyklę ir žodynėlį sudarė Kostas Aleksynas. Melodijas parengė ir redagavo Živilė Ramoškaitė.

KOSTAS ALEKSYNASKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Tautinės dainos, III tomas. Surinktos Dzūkijoje, gautos iš kitų vietų"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie tautosaką

Teodoras Brazys pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Tautinės dainos, III tomas. Surinktos Dzūkijoje, gautos iš kitų vietų", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Tautinės dainos, III tomas. Surinktos Dzūkijoje, gautos iš kitų vietų" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Tautinės dainos, III tomas. Surinktos Dzūkijoje, gautos iš kitų vietų" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Tautinės dainos, III tomas. Surinktos Dzūkijoje, gautos iš kitų vietų"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Teodoras Brazys tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Tautinės dainos, III tomas. Surinktos Dzūkijoje, gautos iš kitų vietų" perkama kartu