NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Trys dialogai

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2024-03-31 1.45 SoldOut

Knygos "Trys dialogai" aprašymas

Vieno originaliausių moderniųjų laikų filosofų, anglų kilmės airio George’o Berkeley’io (1685–1753) tekstai „Trys dialogai” pirmą kartą ištisai išversti į lietuvių kalbą. Juose sukaupta argumentacija teikia progą nušviesti nemažą dalį visos moderniosios filosofijos – nuo Descartes’o (1596–1650) iki dvidešimtojo amžiaus fenomenologų, dialektinių materialistų, neopozityvistų ir ypač analitikų. Todėl jie sudaro beveik idealų įvadą į moderniąją metafiziką bei epistemologiją.
Pats Berkeley’is šiuos dialogus parašė 1713 m. (kiti leidimai 1725, 1734) tam, kad prieinamesne forma pristatytų tezes, kurias buvo paskelbęs 1710 m. išėjusiame Traktate apie žmogiškojo pažinimo principus. Trijuose dialoguose autorius stengėsi savo teiginiams žymiai geriau paruošti dirvą ir juos įvesti patraukliu pašnekesio tarp dviejų nominaliai lygių partnerių pavidalu. Beje, Filonusas (iš graikų k. žodžių filos „mylintis“ ir nous „dvasia, protas“) atstovauja autoriui, o Hilas (iš hyle „materija“, „medis“) tūlam jo tezių priešininkui. (Filonusą galėtume pravardžiuoti „Šviesuoliu“, o Hilą – „Miškiniu“).
Literatūriniu požiūriu Berkeley’iui ši užduotis pavyko. Kaip rašo Howardas Robinsonas, Trys dialogai „yra ir literatūros, ir filosofijos šedevras. Stilius beveik tobulai aiškus, o debatų dinamika taip priartėja prie tikro ginčo tarp dviejų inteligentiškų, simpatingų pokalbininkų, kad geriau tai pagauti rašytame žodyje turbūt neįmanoma. Knygoje mažai ištęstų kalbų, dialogas pulsuoja natūraliu ritmu – „aš tau, tu man“. Hilo mintys rutuliojasi savaime, per pokalbį jis užsimena kiekvieną priekaištą, kuris Berkeley’io oponentui galėtų pagrįstai šauti į galvą. Trumpai tariant, Hilas – toli gražu ne tas nuobodus pataikūnas, kuris daugumoje Platono dialogų oponuoja Sokratui. Taip

  • Autorius: George Berkeley
  • Leidėjas: Versus aureus
  • Išleidimo metai: 2006
  • Knygos puslapių skaičius: 158
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9955-601-93-0

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Trys dialogai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Trys dialogai", George Berkeley. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar George Berkeley su knyga "Trys dialogai" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Trys dialogai" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė George Berkeley. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Trys dialogai" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Trys dialogai" perkama kartu