Melvin Burgess (g. 1954 m. balandžio 25 d., Midlsekse, Didžiojoje Britanijoje) – populiarus jaunimo rašytojas.

Britų autoriaus Melvin Burgess pavardė yra puikiai žinoma vaikams ir jaunimui. Jis parašė daug kultinių knygų, tapusių šiuolaikine klasika.

Melvin Burgess knygos

Rasta: 10

Mėjos angelas | Melvin Burgess
-80% su kodu: PATOGU
8,61 €
Kaina su kodu: 1,72 €
Turime sandėlyje
Vilko kauksmas | Melvin Burgess
-10% su kodu: PATOGU
14,99 €
Kaina su kodu: 13,49 €
Turime sandėlyje
Heroinas | Melvin Burgess
-10% su kodu: PATOGU
11,99 €
Kaina su kodu: 10,79 €
Turime sandėlyje
Rasta: 10

Autoriaus biografijoje pasakojama, kad Melvin Burgess buvo gana kuklus vaikas, labiau mėgęs žaisti vienas nei su kitais vaikais. Tačiau paauglystėje atrado pasaulio skonį, pradėjo stebėti aplinką, daugiau dėmesio skirti mokslams.

Autorius studijavo žurnalistiką, tačiau šio darbo niekada nedirbo. Jis ėmėsi įvairių atsitiktinių veiklų, domėjosi aktualijomis bei eksperimentavo rašydamas įvairius tekstus. Pirmoji Melvin Burgess knyga „Vilko kauksmas“ pasirodė 1990-ais metais. Šis paaugliams skirtas romanas iš karto sulaukė daug kritikų ir skaitytojų dėmesio ir buvo nominuotas bei apdovanotas prestižiniu vaikų literatūros apdovanojimu – Carniege medaliu.

Autoriaus kūrybos bruožai gana lengvai atpažįstami. Daugelo jo istorijų siužetai greiti, nuolat jaučiama kylanti įtampa, o knygose aprašomų paauglių patirtis artima daugeliui eilinių jaunuolių. Tiesa, Melvin Burgess drąsiai renkasi skaudžias ir provokuojančias temas, rašo apie narkotikus jaunus benamius ir kitas problemas, todėl neretai jo knygos tampa įtikinamu įspėjimu apie galimas pasekmes pasirinkus neteisingą kelią.

Žymiausias autoriaus romanas, išgarsinęs jį visame pasaulyje, yra „Heroinas“, pasirodęs 1996-ais metais, tačiau iki šiol sulaukiantis naujų leidimų ir neprarandantis populiarumo. Knygoje pasakojama apie į priklausomybės liūną įklimpusius jaunuolius. Knyga buvo apdovanota net keliomis literatūrinėmis premijomis.

Melvin Burgess nebijo imtis prieštaringų temų. Jo romanas „Darant tai“ buvo pasmerktas dar prieš išleidimą. Knygoje rašytojas atvirai pasakoja apie tris septyniolikmečius draugus ir per jų patirtį perteikia seksualumo bei dorovės problemas. Šią knygą tėvai sutiko nenoriai, tačiau jaunuoliams labai patiko.

Į lietuvių kalbą taip pat išversti ir kiti žymūs autoriaus kūriniai. Rekomenduojame atkreipti dėmesį į knygas „Mėjos angelas“, „Liepsnojanti Iza“, „Hitas“, „Saros veidas“ ir kitas. Vienos jų skirtos vyresniems paaugliams, kitos – vaikams. Tačiau kiekvienas kūrinys stebina daugialypių veikėjų ir gyvenimiškų situacijų įvairove.

Kviečiame knygas pirkti internetu ir susipažinti su vieno populiariausių jaunimo autorių kūryba.