Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Miglė Anušauskaitė (g. 1988 m., Kaune) – komiksų kūrėja, semiotikė, knygų autorė.

Miglė Anušauskaitė vidurinės mokyklos mokslus krimto Pakruojyje, o vėliau – Vilniaus licėjuje. Baigusi mokyklą mergina įstojo mokytis žurnalistikos. Vilniaus universitete baigusi bakalauro studijas ji mokslus tęsė gilindamasi į semiotikos pasaulį. Vėliau pradėjo studijuoti doktorantūrą Lietuvių kalbos institute.

Miglė Anušauskaitė knygos

Rasta: 4

Meko sodas | Jurga Vilė, Miglė Anušauskaitė
-10% su kodu: PATOGU
22,61 €
Kaina su kodu: 20,35 €
Turime sandėlyje
Kas išsigando Šliūpo? | Miglė Anušauskaitė
-10% su kodu: PATOGU
7,41 €
Kaina su kodu: 6,67 €
Turime sandėlyje
Rasta: 4Miglė Anušauskaitė ne vienerius metus dirba Lietuvos Nacionalinėje bibliotekoje bei šios bibliotekos Judaikos tyrimų centre.

Autorė jau daugiau nei dešimtmetį publikuoja savo tekstus įvairiuose kultūriniuose ir literatūriniuose leidiniuose. Šiandien ši kūrybiška asmenybė plačiajai visuomenei geriausiai  žinoma dėl savo komiksų, kuriuos piešia daugiau nei dešimt metų.

Miglės Anušauskaitės pieštus komiksus galėjote matyti tinklalapiuose panele.lt, pravda.lt, o savaitraštyje „Šiaurės Atėnai“ autorė piešia rubriką „Tekstai ne tekstai“. Smagūs komiksai apima pačias įvairiausias temas, pavyzdžiui, atsako į klausimą, kodėl neišeina skaityti arba pasakoja apie literatūrinį turizmą. Daugiau autorės komiksų rasite svetainėje „Kultūropolis“, jos pačios tinklaraščiuose ihavenoteeth.com, heraklis.com ir kt.

Menininkės kūrinius galite išvysti iš tiesų daug kur. Ji iliustravo Modernaus meno centro rengiamus leidinius, taip pat autoriaus Žydrūno Drungilio knygą „Kita stotelė“. Autorės pėdsakų rasite ir knygoje „Lietuvos vizionierės“.

Miglė Anušauskaitė, kartu su kita populiaria komiksų kūrėja Gerda Jord, sukūrė ir išleido grafinę novelę „10 litų“. Tai yra originali Stepono Dariaus ir Stasio Girėno biografija. Knygos kūrėjos atkūrė istorines aplinkybės, o savo piešiniais suteikė veikėjams gyvus ir tikroviškus charakterius. Kūrinys nestokoja humoro, kas yra vienas pagrindinių šių komiksų autorių kūrybos bruožų.

Dar viena knyga, kurią šį kartą nupiešė jau viena Miglė yra  „Dr. Kvadratas. Greimas ir jo semiotika“. Ši knyga pasakoja apie vieną gerai žinomą asmenybę – semiotiką Greimą.

Pasaulinio garso mokslininkas Algirdas Julius Greimas, sukūręs naują metodą analizuoti kultūros reiškinius, visą gyvenimą kėlė prasmės klausimą. Miglė Anušauskaitė šiuo kūriniu atskleidžia ne tik asmenybės gyvenimą, bet ir supažindina skaitytojus su semiotikos teorija ir filosofija. Priminsime, kad pati autorė turi semiotikos magistro laipsnį, o šioje knygoje panaudojo studijų metu įgytas žinias.

Kviečiame domėtis lietuviškų komiksų kultūra bei pasižymėjusių autorių kūryba ir įdomias grafines noveles įsigyti internetu.