NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Neringa Vaitkutė (g. 1974 m. vasario 22 d. Trakuose) – lietuvių rašytoja, kurianti vaikams ir paaugliams, biologijos mokytoja.

Neringa Vaitkutė yra kūrybinis slapyvardis. Tikroji autorės pavardė – Borovikė. Moters vaikystė prabėgo Lentvaryje.

Neringa Vaitkutė knygos

Rasta: 11

Klampynių kronikos 1 | Neringa Vaitkutė
-10% su kodu: PATOGU
9,79 €
Kaina su kodu: 8,81 €
Turime sandėlyje
Klampynių kronikos 3. Pamiršti dievai | Neringa Vaitkutė
-10% su kodu: PATOGU
10,49 €
Kaina su kodu: 9,44 €
Turime sandėlyje
Klampynių kronikos 2. Neramios dienos | Neringa Vaitkutė
-10% su kodu: PATOGU
10,69 €
Kaina su kodu: 9,62 €
Turime sandėlyje
Jeronimas Dryžius ir Įsivaizduojamų draugų departamentas | Neringa Vaitkutė
-20% su kodu: PATOGU
8,99 €
Kaina su kodu: 7,19 €
Turime sandėlyje
Rasta: 11

Čia ji baigė mokyklą ir išvyko mokytis į Vilniaus universitetą, kur studijavo biologiją, o po studijų pradėjo dirbti mokytoja.

Biologijos studijos, pasirodo, padeda ir rašytojos karjeroje. Kadangi Neringa Vaitkutė daugiausiai rašo maginės fantastikos knygas, tam tikros įgytos žinios ir procesų supratimas padeda sukurti logiškus pasaulius. Tiesa, nors mokytoja kurti mėgo nuo mažens, niekada nesitikėjo, kad rašys knygas, o jos sulauks pripažinimo ir tik paskatinta draugės savo kūrybą pasiūlė leidyklai „Nieko Rimto“.

Pirmoji autorės knyga „Vaivorykščių arkos“ pasirodė 2013-tais metais. Šis kūrinys pradėjo fantastinę trilogiją. Vaikams skirta knygelę IBBY Lietuvos skyrius išrinko reikšmingiausiu metų debiutu. Antroji serijos dalis „Titnago plunksna“ pateko į Metų knygos rinkimų penketuką. Trilogiją užbaigia „Šnabždesiai bedugnėje“, pasirodę 2015-tais metais. Ši knygų serija pasakoja apie Vidurio terasos gyventojus bei šioje vietoje vykstančius neramumus, apie vaikus, kurie dėl įvairių nelaimių, neteko artimųjų ir kuriems lemta išgelbėti pasaulį. Kūrinyje nagrinėjamos draugystės ir pasiaukojimo temos. Šiose knygose atsiskleidžia išskirtiniai autorės kūrybos bruožai – nepaprastai turtinga kalba ir nevaržoma vaizduotė.

Antrąją Neringos Vaitkutės fantastinių knygų seriją sudaro knygos „Tamsa, kuri prabudo“, „Miestas be padangės“ ir „Devynetas tamsos nešėjų“. Skaitytojų laukia susitikimas su pagrindine veikėja Jore, kuri netikėtai atsirado senoviniame pasaulyje, kur šalia žmonių gyvena įvairios pabaisos.

Ypač populiari ir 2018-tais metais pasirodžiusi knyga „Klampynių kronikos“, kuri taip pat pradeda seriją. Šiuolaikinį ir mitinį pasaulį meistriškai apjungiantis leidinys pateko į Metų knygos rinkimų penketuką bei gavo IBBY Prano Mašioto premiją už geriausią 2018-tų metų knygą vaikams ir jaunimui.

Neringa Vaitkutė – kūrybiška asmenybė, savo knygomis gerokai praturtinanti vaikų literatūros lentynas. Kadaise ji priklausė fantastų klubui, o šiandien stebina magiškais knygų pasauliais, kuriuose skaitytojų laukia ne tik nuotykiai, bet ir edukacinės žinutės bei svarbiausių vertybių puoselėjimas. Autorės kūryba nuolat auga ir tobulėja. Raginame knygas pirkti internetu ir leistis į smagias literatūrines keliones!