NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Serhii Plokhy (ukrain. Сергій Миколайович Плохій, g. 1957 m. gegužės 23 d., Nižnij Novgorodas, Rusija) yra Harvardo universiteto Ukrainos istorijos profesorius, taip pat eina Harvardo Ukrainos tyrimų instituto direktoriaus pareigas.

Serhii Plokhy gimė Nikolajaus ir Lidijos Plokhy šeimoje.

Serhii Plokhy knygos

Rasta: 8

Europos vartai. Ukrainos istorija | Serhii Plokhy
-60% su kodu: PATOGU
21,72 €
Kaina su kodu: 8,69 €
Turime sandėlyje
Paskutinė imperija | Serhii Plokhy
-70% su kodu: PATOGU
17,80 €
Kaina su kodu: 5,34 €
Turime sandėlyje
Žmogus, šaudantis nuodais. Šaltojo karo šnipo istorija | Serhii Plokhy
-70% su kodu: PATOGU
13,96 €
Kaina su kodu: 4,19 €
Turime sandėlyje
Branduolinė kvailystė. Naujoji Kubos raketų krizės istorija | Serhii Plokhy
-70% su kodu: PATOGU
14,69 €
Kaina su kodu: 4,41 €
Turime sandėlyje
Rasta: 8

Tėvas baigė Zaporižės mašinų gamybos institutą ir keletą metų dirbo Nižnij Novgorode. Vėliau su visa šeima grįžo į Zaporižę, kur Serhii praleido vaikystę ir jaunystę.

1980 m. Serhii Plokhy įgijo istorijos ir socialinių mokslų bakalauro laipsnį Dniepropetrovsko universitete. 1982 m. istorikas ir rašytojas baigė istoriografijos ir šaltinių tyrimų specialybę Rusijos Tautų draugystės universitete. Vėliau – 1990 m. – Kijevo nacionaliniame Taraso Ševčenkos universitete mokslininkas apgynė istorijos mokslų daktaro disertaciją tema „Popiežiaus politika Ukrainoje XVI antroje pusėje – XVII a.“.

Serhii Plokhy išleido dvylika istorinių knygų, pelniusių daugybę apdovanojimų. Jo knyga „Paskutinė imperija: Finalinės Sovietų Sąjungos dienos“ 2015 m. buvo apdovanota Puškino namų (Londonas, JK) premija ir „Lionel Gelber Prize“ premija už geriausią pasaulyje negrožinę knygą anglų kalba apie pasaulines problemas. Tuo tarpu, knyga „Černobylis. Branduolinės katastrofos istorija“ 2018 m. laimėjo Baillie Gifford premiją.

Serhii Plokhy kūriniai yra išversti į daugybę kalbų (įskaitant albanų, baltarusių, kinų, estų, graikų, suomių, korėjiečių, lietuvių, lenkų, portugalų, rumunų, rusų, ispanų ir ukrainiečių kalbas). Autoriaus kūrybai apibūdinti labai tinka Guardian citata: „Gerą trilerį primenanti „Paskutinė imperija“ pasakoja, kaip vos per kelis 1991-ųjų mėnesius atsitiktinumas ir neeilinės asmenybės sugriovė imperiją, kurią kūrė ne viena Rusijos carų ir sovietinių aparatčikų karta.“