Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Černobylis. Branduolinės katastrofos istorija

Kaina: 17,04 €
Kaina su kodu: 15,33 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-04-30 17.036 InStock
Į krepšelį 15,33 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos "Černobylis. Branduolinės katastrofos istorija" aprašymas

Černobylio katastrofos liudininkas, daugybę apdovanojimų pelnęs Ukrainos istorikas Serhii Plokhy knygoje „Černobylis. Branduolinės katastrofos istorija“ negailestingai aprašo sovietinės sistemos absurdą ir empatiškai pasakoja apie didžiausią pasaulyje branduolinę katastrofą.

1986 metais balandžio 26 dieną Rytų Europoje įvyko baisiausia istorijoje branduolinė katastrofa. Sprogo Ukrainos (tuo metu šalis buvo Sovietų Sąjungos sudėtyje) Černobylio atominės elektrinės reaktorius. Šimtai žmonių mirė apsinuodije radiacija, dešimtys tūkstančių susirgo, pusė žemyno buvo užteršta radioaktyviomis dulkėmis.

Knygoje „Černobylis. Branduolinės katastrofos istorija“ autorius Serhii Plokhy naudojasi naujausiais šaltiniais ir išsamiai pasakoja apie didvyriškas gaisrininkų, mokslininkų ir karių pastangas užgesinti pragarišką branduolinį gaisrą. Rašytojas prieš skaitytojus kloja nepagražintą tiesą apie sovietų branduolinę industriją, seka komunistų partijos veiksmus, kalba apie informacijos kontrolę.

Ši knyga nėra vien tik gerai žinomos katastrofos atpasakojimas. Istorikas gilinasi į Sovietų Sąjungos norą Šaltojo karo metu apstatyti visą šalį atominėmis elektrinėmis. Jie tą darė su didele skuba, „nukirsdami kampus“, nesilaikydami protingų terminų bei saugumo. Černobylio elektrinė buvo vienas tokių statinių. Serhii Plokhy skyrius po skyriaus efektyviai parodo, kaip sovietų valdžia sunaikino bet kokį vakarų ir savo žmonių pasitikėjimą. Černobylio atominės elektrinės sprogimas priartino Sovietų Sąjungą prie žlugimo.

„Černobylis. Branduolinės katastrofos istorija“ aprašo įvykius nuo pirmojo partijos viršūnių susitikimo, kuriame liepta statyti gamyklą, iki naujojo sarkofago įrengimo pabaigos. Autorius į šią katastrofą pažvelgė labiau iš politinės perspektyvos. Planavime, statybose, gamyklos eksploatavime, reagavime į avariją – visur buvo padaryta beprotiškai daug klaidų.

Apnuogindamas tuometinės sovietų valdžios sprendimus autorius kalba apie tai, kad netinkamai valdant branduolinę industriją šių dienų besivystančiose šalyse, išlieka dar vienos, tokios pačios katastrofos rizika.

„Černobylis. Branduolinės katastrofos istorija“ – knyga tiems, kuriuos domina labiau politinė avarijos pusė. Tačiau autorius neįtikėtinai įtaigiai aprašė ir likvidavimo darbus bei pasekmes su katastrofa kovojusiems žmonėms.

Ukrainos istorikas Serhii Plokhii gimė 1957-tais metais. Šiuo metu jis dirba Ukrainos istorijos profesoriumi Harvardo universitete. Autorius išleido dvylika istorinių knygų. Jo kūriniai buvo apdovanoti prestižinėmis premijomis, tarp jų – „Lionel Gelber Prize“ apdovanojimas už geriausią negrožinės literatūros knygą.

Iš anglų kalbos vertė Lina Kulišauskaitė


  • Autorius: Serhii Plokhy
  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 382
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955267560

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Černobylis. Branduolinės katastrofos istorija"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Užsienio tikros istorijos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Černobylis. Branduolinės katastrofos istorija", Serhii Plokhy. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Serhii Plokhy su knyga "Černobylis. Branduolinės katastrofos istorija" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Černobylis. Branduolinės katastrofos istorija" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Serhii Plokhy. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Černobylis. Branduolinės katastrofos istorija" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Černobylis. Branduolinės katastrofos istorija" perkama kartu