Stephenie Meyer (g. 1973 gruodžio 24 d.) – amerikiečių rašytoja, išgarsėjusi jaunimui skirta „Saulėlydžio“ saga.

Jau pirmoji autorės knyga „Saulėlydis“, pirmą kartą pasirodžiusi 2005-ais metais, sulaukė milžiniško populiarumo ir natūraliai paskatino skaitytojus domėtis rašytojos biografijos faktais.

Autorė studijavo Brigham Young universitete, Jutoje.

Stephenie Meyer knygos

Rasta: 10

Vidurnakčio saulė | Stephenie Meyer
-60% su kodu: PATOGU
24,35 €
Kaina su kodu: 9,74 €
Turime sandėlyje
Užtemimas (galimi minimalūs pažeidimai) | Stephenie Meyer
-60% su kodu: PATOGU
14,95 €
Kaina su kodu: 5,98 €
Turime sandėlyje
Jaunatis (galimi minimalūs pažeidimai) | Stephenie Meyer
-60% su kodu: PATOGU
14,27 €
Kaina su kodu: 5,71 €
Turime sandėlyje
Brėkštanti aušra (galimi minimalūs pažeidimai) | Stephenie Meyer
-60% su kodu: PATOGU
15,99 €
Kaina su kodu: 6,40 €
Turime sandėlyje
Rasta: 10

Studijų metu ji daug dėmesio skyrė literatūrai, nors pati rašyti knygų dar neplanavo. Stephenie Mayer savo mėgstamiausiais autoriais laiko Jane Austen, William Shakespeare, Maeve Binchy, Charlotte Bronte, Daphne Du Maurier ir daugelį kitų klasikų.

Sapno įkvėptą knygą apie paprastos merginos Belos Svan ir vampyro Edvardo Kaleno meilę autorė sukūrė per vos per kelis mėnesius, nors iš pradžių nė neketino jos išleisti, tuo labiau nesitikėjo tokio populiarumo. Per mėnesį kūrinys užkopė į „The New York Times“ bestselerių penketuką, neilgai trukus puikavosi ir pirmoje vietoje.

Autorė tęsė sėkmingą seriją ir išleido knygas „Jaunatis“, „Užtemimas“ bei „Brėkštanti aušra“, kuriose toliau rutuliojama fantastinė mylimųjų istorija. Pasaulis ėjo iš proto, parduoti dešimtys milijonų egzempliorių, o knygų ekranizacijos dar labiau sustiprino populiarumą.

Po penkiolikos metų skaitytojai dar kartą buvo nudžiuginti: pasirodė knyga „Vidurnakčio saulė“. Jei pirmose keturiose dalyse pasakojo Bela, tai penktojoje dalyje žodis suteikiamas pačiam Edvardui. Šis kūrinys sukėlė nostalgiją. Juk prieš penkiolika metų pirmąsias knygas skaitę skaitytojai šiandien jau suaugę.  

„Saulėlydžio“ saga bei su ja susijusios papildomos knygos nėra vieninteliai autorės darbai. Skaitytojai atsiliepimuose puikiai įvertino ir kitas autorės knygas „Sielonešė“ bei „Chemikė“, kurios yra išverstos ir į lietuvių kalbą.

„Sielonešė“ pasakoja apie žemę užvaldžiusius ateivius – sielas, kurios apsigyvena žmonių kūnuose, užvaldo jų asmenybę ir paverčia sielonešiais. Ateivė Klajoklė apsigyvena Melani kūne, tačiau sudėtinga mergina nesileidžia visiškai užvaldoma. Netrukus siela pradeda jausti žmogaus jausmus, o tarp skirtingų būtybių susiklosto išskirtiniai santykiai.

„Chemikė“ – dar kitokia knyga. Atsiranda autorei mažiau būdingų kūrybos bruožų, tokių kaip trilerio vertas siužetas ir tempas. Anotacijoje ši knyga vadinama moteriškąja Džeimso Bondo versija.

Kviečiame internetu pirkti knygas, kurios jau penkiolika metų nepraranda populiarumo ir atranda vis naujų gerbėjų.