Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Sun Tzu (544 m. pr. Kr. – 496 m. pr. Kr.) – senovės kinų strategas ir mąstytojas. Manoma, kad jis yra garsaus traktato apie karinę strategiją „Karo menas“ autorius, gyvenęs maždaug IV amžiuje prieš Kristų.

Sun Tzu knygos

Rasta: 2

Karo menas. Garsiausia visų laikų knyga apie taktiką ir strategiją | Sun Tzu
-10% su kodu: PATOGU
10,99 €
Kaina su kodu: 9,89 €
Turime sandėlyje
Karo menas (iliustruotas kolekcinis leidimas su originaliu tekstu) | Sun Tzu
  • Nemokamas knygos pristatymas
-10% su kodu: PATOGU
39,67 €
Kaina su kodu: 35,71 €
Turime sandėlyje
Rasta: 2

Kai kurių mokslininkų nuomone, Sun Tzu neegzistavo, o „Karo menas“ yra kelių autorių kūrinys.


Sun Tzu buvo karo samdinys ir tarnavo Wu karalystės princui Huo Lü. Vadovaudamas kariuomenei, jis nugalėjo itin stiprią Chu karalystę, užėmė jos sostinę - Ying miestą, taip pat nugalėjo Qi ir Jin karalystes. Pats Huo Lü tapo oficialiai pripažintu vienos iš civilizuotų karalysčių nepriklausomu valdovu. Gyvenimo pabaigoje Sun Tzu, princo Huo Lü prašymu, parašė traktatą apie karo meną, tradiciškai vadinamą „Karo menas“. Vėliau Sun Tzu grįžo į gimtąją Qi karalystę ir netrukus ten mirė.


Sun Tzu karą laikė neišvengiamu blogiu, kurio visais būdais reikia vengti. Jeigu jis neišvengiamas - jam reikia gerai pasiruošti ir jis turi trukti kuo trumpiau, kad nuostoliai būtų minimalūs. Sun Tzu rašo apie tai, kad reikia vengti žudynių ir žiaurumų, nes tai gali sukelti neapykantą, o įniršęs priešas gali nesunkiai pakreipti karą savo naudai. Anot Sun Tzu, didžiausia pergalė yra ta, dėl kurios nereikėjo kariauti. Konfliktas žmonių bendruomenėse (ir tarp jų) yra neišvengiamas, tačiau ginkluotas jo sprendimas yra paskutinė išeitis, kuri galiausiai pakenks visiems.


Ar Sun Tzu suprato savo darbo reikšmingumą? Kai karalius jo paklausė, ar „Kovos meną“ galima naudoti ne tik kare, jis atsakė „taip“. „Karo menas“ ir šiandien yra vienas žymiausių visų laikų veikalų apie strategiją ir taktiką. Knygoje pateikti patarimai vis dar aktualūs ir šiandien. Kadangi knygoje kalbama apie tai, kaip spręsti konfliktines situacijas, jos tekstas gali būti vertingas ir pravartus įvairiose srityse: sporte, teisėje ir, žinoma, versle. Japonijoje „Karo meną“ privalo perskaityti kiekvienas stambios šalies korporacijos vadovas. Nuo 1980 metų tekstas labai išpopuliarėjo ir tarp Vakarų verslininkų.


„Karo menu“ visais laikais žavėjosi daug žinomų istorinių asmenybių: Prancūzijos imperatorius Napoleonas Bonapartas, Vietnamo Demokratinės Respublikos prezidentas Ho Ši Minas , kiniškojo komunizmo teoretikas Mao Dzedungas, o amerikiečių generolai naudojosi šia knyga Persijos įlankos karo metu.


Šios legendinės istorinės ir karinės asmenybės knygą  „Karo menas“ galite įsigyti Patogupirkti.lt knygyne. Turime net du skirtingus leidinius. Pirmasis tiks tiems, kas nori tik susipažinti su šio veikalo tekstu, o antrasis - prabangus rytietišku būdu įrištas iliustruotas kolekcinis leidimas su originaliu tekstu visiems, kam kelia susižavėjimą ir pasigėrėjimą ši senesnė už Bibliją knyga.