Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Abir Mukherjee (g. 1974 m.) - indų kilmės britų rašytojas, istorinių detektyvų autorius.


Gimė Londone, indų imigrantų šeimoje. Užaugo Vakarų Škotijoje. Baigė Londono ekonomikos mokyklą, vėliau dirbo buhalteriu.


Kai būsimam rašytojui buvo penkiolika metų, jo geriausias draugas privertė jį perskaityti amerikiečių autoriaus Martino Cruzo Smitho knygą „Gorky Park“. Tai 1981 m.

Abir Mukherjee knygos

Rasta: 7

Dūmai ir pelenai (knyga su defektais) | Abir Mukherjee
-10% su kodu: PATOGU
7,49 €
Kaina su kodu: 6,74 €
Turime sandėlyje
Žmonių šešėliai | Abir Mukherjee
-10% su kodu: PATOGU
16,49 €
Kaina su kodu: 14,84 €
Turime sandėlyje
Mirtis Rytuose | Abir Mukherjee
-10% su kodu: PATOGU
7,99 €
Kaina su kodu: 7,19 €
Turime sandėlyje
Dūmai ir pelenai | Abir Mukherjee
-10% su kodu: PATOGU
12,99 €
Kaina su kodu: 11,69 €
Turime sandėlyje
Neišvengiamas blogis | Abir Mukherjee
-10% su kodu: PATOGU
11,99 €
Kaina su kodu: 10,79 €
Turime sandėlyje
Rasta: 7

išleistas kriminalinis romanas, kurio veiksmas vyksta Sovietų Sąjungoje Šaltojo karo metais. „Gorky Park“ - pirmoji detektyvinės serijos knyga, kurioje nusikaltimus tiria sovietų policijos pareigūnas Arkadijus Renko. Romanas buvo išleistas JAV ir SSRS Šaltojo karo įkarštyje. Norėdamas sukurti kuo tikroviškesnį aprašymą autorius keliavo į Sovietų Sąjungą, o vėliau Amerikoje apklausė rusų emigrantus. Ši knyga apie Rusiją tapo bestseleriu JAV, o 1983 metais pagal ją buvo sukurtas vaidybinis filmas.


Perskaitęs šį romaną Abir Mukherjee tapo kriminalinės literatūros gerbėju.


Rašytojo karjera pradėjo 2013 m., kai būdamas 39 metų laikraščio „Telegraph“ paskelbtam konkursui parašė pirmąjį romaną „Kalkutos detektyvas“. Romanas išleistas 2016 m. Tai pirmoji istorinių detektyvų serijos knyga apie imperinės policijos pajėgose dirbantį buvusį Skotland Jardo inspektorių Semą Vindemą ir jo seržantą indą Surendranatą Banerdžį, kurį Vindemas dėl sunkiai ištariamo vardo vadina Surink-granatas. Romano veiksmas vyksta 1919 m. britų valdomoje Kalkutoje. Už šį romaną Abir Mukherjee 2017 m. apdovanotas Historical Dagger Awar.


Šiuo metu jau parašytos penkios šios serijos knygos: „Kalkutos detektyvas“, „Neišvengiamas blogis“, „Dūmai ir pelenai“„Mirtis Rytuose“, „Žmonių šešėliai“.


Supindamas detektyvo, istorinio ir nuotykių romanų žanrus Abir Mukherjee kuria puikias istorijas, kurios nepaliks abejingo nė vieno Agatos Kristi ir Džordžo Simenono gerbėjo. Romanai ryškūs, spalvingi, kvėpuojantys to meto epochos ir laikmečio dvasia. Jų žavesys slypi ne tiek žmogžudystės išaiškinime, kiek aplinkoje, kurioje vyksta veiksmas. Autorius kruopščiai aprašo tikrus istorinius faktus ir leidžia skaitytojui visa galva pasinerti į to meto Indijos gyvenimą.


Rašytojas gyvena Londone. Su žmona augina du sūnus.