0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Antanas A. Jonynas (g. 1953 m.) – žymus Lietuvos poetas, vertėjas. 1976 metais baigė lietuvių kalbą ir literatūrą Vilniaus universitete, 2011–2018 m. ėjo Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininko pareigas, iki šiol yra Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos narys.

Antanas A. Jonynas knygos

Rasta: 9

Naujieji sonetai | Antanas A. Jonynas
10,69 €
Turime sandėlyje
Rasta: 9

Debiutinis autoriaus eilėraščių rinkinys „Metai kaip strazdas“ pasirodė 1977 m. Vienas svarbiausių Antano A. Jonyno, kaip vertėjo, nuopelnų – J. W. Gėtės „Faustas“ (2002), įvertintas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Antanas A. Jonynas priklauso kartai, kuri, perimdama vakarietišką kultūrą, pašiepia tradicinės poezijos stereotipus, žavisi naujai atsiveriančiomis modernėjančios aplinkos tendencijomis. Nenuostabu, kad naujas žvilgsnis į kultūrinę terpę neapsieina be ligtolinio meno ironizavimo, bandymo žaisti kultūros simboliais bei, pasitelkiant sarkazmą, disponuoti populiariosios kultūros citatomis.

Intymaus eilėraščių pasaulio autentiškumas perteikiamas ne tiesiogiai, o pasitelkiant stilizaciją, supriešinant tikrąsias vertybes su apgaulinga, totalitarinės valdžios niokojama poeto jaunystės aplinka. Pastarosios jungas nėra kritikuojamas tiesiogiai, kaip kitų to meto amžininkų kūryboje, o pasitelkiant ironišką žvilgsnį pašiepiamas ir sumenkinamas. Klasikinė poeto eilėraščių forma ir skambesys paradoksaliai dera su minėtu ironišku, bet tikrai neabejingu žvilgsniu į pasaulį.

Jeigu ir jums nesvetimi aukščiau išvardinti kūrybos bruožai, esate poezijos mėgėjas ar ieškote originalios dovanos idėjos, viena iš A. A. Jonyno knygų gali tapti puikiu pasirinkimu. Vienas tokių kūrinių - „Šermukšnis. Pylimo gatvė (su CD) (serija „Gyvoji poezija“)“. Tai poezijos rinktinė, papildyta kompaktine plokštele, kurioje išgirsite paties autoriaus įskaitytus eilėraščius. Jums taip pat gali patikti knygos: „Naujieji sonetai“ ar A. A. Jonyno sudaryta Ramūno Kasparavičiaus kūrybos rinktinė „Ramūnas Kasparavičius. Poezija“.

Jeigu jus sudomino Antano A. Jonyno kūryba, jums gali patikti ir kiti poezijos kategorijoje esantys kūriniai, su kuriais kviečiame susipažinti. Mūsų elektroniniame knygyne Patogupirkti.lt jūsų laukia gausus poezijos ir prozos knygų pasirinkimas, dalykinė literatūra, žaidimai ir kitos prekės kokybiškam jūsų laisvalaikiui. Užsisakykite internetu dabar vos keliais pelytės paspaudimais! Mes pasirūpinsime operatyviu jūsų užsakymų pristatymu.