Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

Arvydas Šliogeris (1944 m. rugsėjo 12 d. Panevėžyje – 2019 m. gruodžio 18 d. Vilniuje) – filosofas, vokiečių egzistencializmo tyrinėtojas, vertėjas, eseistas.

Filosofas užaugo intelektualioje šeimoje, jo tėvai buvo mokytojai.

Arvydas Šliogeris knygos

Rasta: 10

Niekis ir Esmas, I ir II tomai | Arvydas Šliogeris
  • Nemokamas pristatymas
-10% su kodu: PATOGU
29,99 €
Kaina su kodu: 26,99 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Daiktas ir menas | Arvydas Šliogeris
-10% su kodu: PATOGU
16,93 €
Kaina su kodu: 15,24 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Kasdienybės metafizika | Arvydas Šliogeris
-10% su kodu: PATOGU
10,99 €
Kaina su kodu: 9,89 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Transcendencijos tyla | Arvydas Šliogeris
-10% su kodu: PATOGU
16,03 €
Kaina su kodu: 14,42 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 10

Arvydas Šliogeris studijavo Kauno politechnikos instituto Cheminės technologijos fakultete, o vėliau mokėsi filosofijos Vilniaus universitete, 1987-ais metais apgynė daktaro disertaciją. Šioje mokslo įstaigoje jis keturis dešimtmečius dėstė filosofiją.

Arvydas Šliogeris parašė daugybę filosofijos knygų, išvertė daug garsiausių mąstytojų, tokių kaip Karlas Poperis, Martinas Haidegeris, Georgas Hėgelis, Artūras Šopenhaueris, Frydrichas Nyčė, Albertas Kamiu, Karlas Marksas, kūrinių, aktyviai publikavo publicistinius straipsnius, pasižymėjo prieštaringais pasisakymais. Jo filosofinės idėjos prieštaravo žmonių lygybės idėjai. Arvydas Šliogeris kritikavo referendumo idėją dėl to, kad žmogaus balso vertė nepriklauso nuo jo socialinės padėties.

1992-ais metais Arvydas Šliogeris buvo apdovanotas Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premija. 2010-ais metais jam įteikta Lietuvos mokslo premija.

Rekomenduojame internetu įsigyti įvairių autoriaus knygų. „Daiktas ir menas“ yra vienas pirmųjų jo veikalų, pasižymintis lengvu eseistiniu stiliumi. Autorius kalba netikėtomis ir intriguojančiomis filosofinėmis temomis. Arvydas Šliogeris kviečia apmąstyti meno kūrinio daiktiškąją būtį.

Įdomią diskusiją apie gyvenimą ir filosofiją rasite leidinyje „Pokalbiai apie esmes“. Dialogui susitiko du mąstytojai – Arvydas Šliogeris bei jo mokinys  Virginijus Gustas. Šioje knygoje aptariamos Arvydo Šliogerio idėjos ir suteikiama galimybė susipažinti su jo kūryba.

Lietuvos mokslų akademijos tikrųjų narių Viktorijos Daujotytės, Valentino Mikelėno ir Arvydo Šliogerio leidinyje „Nerimas“ kiekvienas savaip žvelgia į svarbiausias humanitarines ir socialines grėsmes bei jų padarinius Lietuvai.

Arvydas Šliogeris daug fotografavo ir jo darbus apjungtus su tekstais galite išvysti knygoje „Melancholijos archipelagai. Žodžiai ir vaizdai“.

„Kasdienybės metafizika“ – vienas iš filosofo dienoraščių fragmentų. Radikaliai ir poetiškai autorius kalba apie tai, kas jam svarbu. Leidinyje „Transcendencijos tyla: pamatiniai filosofijos klausimai“ Arvydas Šliogeris dėsto savitą požiūrį į esminius filosofijos klausimus, nagrinėja  būties, pažinimo, metafizikos likimo, žmogaus egzistencines problemas.

Arvydas Šliogeris – viena iškiliausių asmenybių Lietuvos filosofijos pasaulyje, tad į jo knygas dėmesį turėtų atkreipti visi besidomintys šia sritimi.