NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Daphne du Maurier (g. 1907 kovo 13 d. – m. 1989 m. balandžio 19 d.) – britų rašytoja, dramaturgė.

Daphne du Maurier istorijos apibūdinamos kaip atmosferinės ir turinčios paranormalių reiškinių atspalvių. Jos bestseleriais tapę kūriniai iš pradžių nebuvo rimtai vertinami kritikų, tačiau vėliau pelnė neblėstančią pasakojimo meistriškumo reputaciją.

Daphne du Maurier knygos

Rasta: 9

Atpirkimo ožys | Daphne du Maurier
-40% su kodu: PATOGU
19,39 €
Kaina su kodu: 11,63 €
Turime sandėlyje
Prancūzo įlanka | Daphne du Maurier
-50% su kodu: PATOGU
13,83 €
Kaina su kodu: 6,92 €
Turime sandėlyje
Mano giminaitė Reičelė | Daphne du Maurier
-50% su kodu: PATOGU
16,73 €
Kaina su kodu: 8,37 €
Turime sandėlyje
Rasta: 9

Daugelis jų buvo sėkmingai ekranizuoti, įskaitant romanus „Rebeka“, „Mano giminaitė Reičelė“, „Jamaikos smuklė“, „Įtemptas laukimas“ ir apsakymą „Paukščiai“.

Du Maurier didžiąją gyvenimo dalį praleido Kornvalyje, kur vyksta ir jos kūrinių veiksmas. Didėjant šlovei, ji tapo vis didesne atsiskyrėle. Straipsniuose rašytoja buvo vaizduojama kaip retai bendraujanti su visuomene ir neduodanti interviu.

Daphne du Maurier gimė Londone, ji buvo vidurinioji iš trijų žymaus aktoriaus ir vadybininko sero Gerald du Maurier ir aktorės Muriel Beaumont dukterų. Jos vyresnioji sesuo Angela du Maurier taip pat tapo rašytoja, o jaunesnioji sesuo Jeanne – dailininke.

Du Maurier šeimos ryšiai padėjo jai pradėti literatūrinę karjerą. Kai kuriuos ankstyvuosius kūrinius ji publikavo žurnale. Pirmasis romanas išleistas 1931-as metais.

Romanas „Rebeka“ (1938) yra vienas sėkmingiausių Daphne du Maurier kūrinių. Jis iš karto tapo hitu ir 1938-1965 m. buvo parduotas beveik 3 mln. egzempliorių tiražu. 1938-ais metais  Amerikos knygų pardavėjų asociacijos nariai šį romaną išrinko mėgstamiausia knyga ir skyrė  Nacionalinę premiją.

Daphne du Maurier knygos dažnai buvo priskiriamos romantinių romanų žanrui, o ji pati dėl to labai apgailestavo, nes jos kūriniai retai baigiasi laimingai ir dažnai turi grėsmingą nuotaiką bei paranormalių reiškinių šešėlį. Rašytoja norėjo, kad romanai skaitytojus persekiotų ir po jų pabaigos. Šiek tiek kitokia atmosfera pasižymi knyga „Prancūzo įlanka“, kurioje nėra tokios stiprios grėsmės nuojautos, tačiau pagrindiniai autorės kūrybos bruožai nepakito.

Autorės kūryba buvo ekranizuota žymiausių režisierių. Vienas jų – kino genijus Alfred Hitchcock. Pati Daphne du Maurier teigė, kad jai patiko tik šio režisieriaus ekranizacijos.

Daphne du Maurier buvo įdomi asmenybė, o jos tekstai padarė įkvėpė daugybę kitų kūrėjų bei tapo laikui nepavaldžia klasika. Kviečiame knygas įsigyti internetu.