Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

Gediminas Kulikauskas – Lietuvos istorikas, knygų autorius.

Gediminas Kulikauskas kilęs iš Jurbarko. Jis visada domėjosi istorija, tad ir mokslus pasirinko istorijos. Tačiau jau beveik du dešimtmečius Gediminas dirba Lietuvos muitinės kriminalinėje tarnyboje. Niekas kitas geriau ir negalėtų papasakoti įvairių smagių nutikimų apie kontrabandą.

Gediminas Kulikauskas knygos

Rasta: 9

Rasta: 9

Gediminas Kulikauskas gana netikėtu kampu pažvelgė į tarpukarį ir įdomius pasakojimus suguldė knygoje „Apelsinų kontrabanda“.


Gediminas Kulikauskas jau daug metų rašo publicistiką ir įvairius istorinius straipsnius bei komentarus. Jo tekstai pasirodo tokiuose leidiniuose, kaip „Verslo klasė“, „Iliustruotoji istorija“, įvairiuose naujienų portaluose. Gediminas nevengia populiarinti istorijos mokslo ir noriai pasisako įvairiuose interviu.


Autorius įdėjo ženklų indėlį į pirmojo skaitmeninio Lietuvos istorijos vadovėlio „Gimtoji istorija“ kūrimą. Vadovėlis neturi analogų Baltijos šalyse ir moksleiviams leidžia ne tik skaityti istorinius tekstus, bei apžiūrinėti nuotraukas, bet suteikia ir galimybę girdėti bei mokymąsi paverčia smagiu žaidimu.


Anksčiau Gediminas Kulikauskas rašė mokslinę fantastiką bei detektyvus, tačiau pastaraisiais metais daugiausiai dėmesio skiria istorinėms knygoms. Jis domisi kasdienybės istorija, pasaulinių karų eiga Lietuvoje ir svarbiausiais mūšiais.


Rašytojas visuomenei pristatė penkias istorines knygas. „Apelsinų kontrabanda“ pasakoja apie smetoninės Lietuvos gyvenimą, papročius ir netradicinius pragyvenimo šaltinius. Knyga „Elektros boikotas“ tęsė „Apelsinų kontrabandoje“ pradėtas istorijas apie paprastų žmonių kasdienybę, baimes, prognozes ir technologines naujoves, kurios tarpukariu atsirado Lietuvoje.


Trečioje savo knygoje „Respublika prieš Maskvą“ istorikas Gediminas Kulikauskas skaitytojus kviečia į XV–XVII a. Lietuvą. Dešimt originalių istorijų pasakoja apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bei vėlesnį Lietuvos-Lenkijos respublikos gyvenimą ir svarbiausius įvykius.


Kiekvieną lietuvį sudominti turėtų ir istoriko knyga „Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų“. Autorius nagrinėja, kaip prieš šimtą metų gyveno mūsų tautiečiai ir atsako į klausimą, ar tikrai skirtumai tarp mūsų ir prosenelių kasdienybės yra tokie dideli.


Penktoji istorinė knyga „Tankų mūšiai Lietuvoje“ – dar vienas originalus žvilgsnis į istoriją. Ji pasakoja apie plačiai nežinomą, bet svarbų Antrojo karo epizodą Lietuvoje, kuomet vokiečių tankai puolė mūsų šalyje įtvirtintą sovietų gynybą.


Gediminas Kulikauskas nuolat bendradarbiauja ir su kitais autoriais bei konsultuoja juos istoriniais klausimais.