NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie smetoninę Lietuvą

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 17,19 €
Kaina su kodu: 12,89 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-12-18 GRAŽINA

Seniai svajojau įsigyti šią knygą,kad geriau pažinčiau tų laikų gyvenimą Lietuvoje.Tikrai manęs ši knyga nenuvylė,nes man patinka žinoti apie tam tikro laikmečio aktualijas.


2024-04-30 17.19 InStock
Į krepšelį 12,89 € -25% su kodu
PATOGU

Knygos "Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie smetoninę Lietuvą" aprašymas

Istoriko, publicisto Gedimino Kulikausko knyga „Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie smetoninę Lietuvą“ – tai naujas požiūris į įdomų Lietuvos istorijos etapą, kuriuo dažnai domimės, tačiau apsiribojame sausais istorijos faktais. Knygos autorius pažvelgia į tarpukarį netikėtu kampu ir pasakoja apie itin paplitusį to meto užsiėmimą – kontrabandą.

Knygoje „Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie smetoninę Lietuvą“ vaizdingai, su netikėtomis detalėmis ir autentiškais to meto žodžiais, posakiais pasakojama istorija, kurios nerastume jokiuose vadovėliuose. Tai savotiški istorijos užkulisiai, kurie puikiai atskleidžia tikrąją to meto kultūrą, žmonių gyvenimo būdą ir pragyvenimo šaltinius.

Autorius savo knygą vadina alternatyviąja istorija. Jis siekia nušviesti tamsiausius istorijos užkaborius, kurie kartais laikomi gėdingais ar nusikalstamais, tačiau yra be galo įdomūs ir reikšmingi. Knygoje „Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie smetoninę Lietuvą“ rasite atsakymus, kodėl tarpukariu nebuvo cigarečių kontrabandos, tačiau spiritas, apelsinai, mielės buvo itin populiarios prekės. Kaip pavykdavo per sieną pergabenti nelegalus ir kiek jų sugebėdavo kirsti sieną per vieną dieną? Už kiek pavykdavo papirkti pasieniečius ir kurie pasiduodavo lengviausiai? Kodėl neapsimokėjo per sieną gabenti lietuviškų knygų?

Kaip žmonės reagavo į 1934 metų nutikimą su 600 tūkstančių žąsų, kurias paskui visiems bendromis jėgomis teko pirkti ir valgyti? Kiek apelsinų galėjo įsigyti tuometinis valdininkas, gaunantis vidutinę algą? Į šiuos ir daugybę kitų intriguojančių klausimų su lengvu humoru ir remiantis istoriniais šaltiniais atsakoma knygoje „Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie smetoninę Lietuvą“.

Pasirodo, kad kontrabanda buvo itin svarbus pragyvenimo šaltinis, tad ar verta stebėtis, kad ši tradicija Lietuvoje užsiliko dar ne vieniems metams ir ne vienam dešimtmečiui.

„Štai N. sako, kad be rubežiaus gyvent negalėtų. Jei, sako, rubežių nukeltų į kitą vietą, tai ir aš kraustyčiausi ten gyventi...“

Gediminas Kulikauskas – istorikas, publicistas, mokslinės fantastikos rašytojas. Dirba Lietuvos muitinėje, rašo istorinius straipsnius žurnaluose „Verslo klasė“, „Iliustruotoji istorija“. Jis yra ir vienas iš pirmojo skaitmeninio Lietuvos istorijos vadovėlio „Gimtoji istorija“ autorių.
Yra parašęs keturias istorines knygas „Apelsinų kontrabanda“, „Elektros boikotas“ (abi pasakoja apie tarpukario smetoninę Lietuvą), „Respublika prieš Maskvą“ ir „Lietuvio kodas“. Domisi Lietuvos kasdienybės, karo ir kontrabandos istorija.
Naujausioje knygoje „Lietuvio kodas“ jis taip pat nagrinėja carinės ir smetoninės Lietuvos visuomenės bruožus.  • Autorius: Gediminas Kulikauskas
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 480
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094664441

Kiti taip pat domėjosi


2021-12-18

Seniai svajojau įsigyti šią knygą,kad geriau pažinčiau tų laikų gyvenimą Lietuvoje.Tikrai manęs ši knyga nenuvylė,nes man patinka žinoti apie tam tikro laikmečio aktualijas.

Parašykite atsiliepimą apie "Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie smetoninę Lietuvą"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie visuomenę

Gediminas Kulikauskas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie smetoninę Lietuvą", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie smetoninę Lietuvą" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie smetoninę Lietuvą" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie smetoninę Lietuvą"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Gediminas Kulikauskas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie smetoninę Lietuvą" perkama kartu