NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

Herbertas Džordžas Velsas (angl. Herbert George Wells, 1866 m. rugsėjo 21 d. - 1946 m. rugpjūčio 13 d.) - anglų rašytojas-fantastas, publicistas. Velsas, kartu su Žiuliu Vernu, laikomas „mokslinės fantastikos tėvu“.

Herbert George Wells knygos

Rasta: 5

Laiko mašina. Daktaro Moro sala (knyga su defektais) | Herbert George Wells
-10% su kodu: PATOGU
6,29 €
Kaina su kodu: 5,66 €
Turime sandėlyje
Rasta: 5

Žymiausi kūriniai: „Laiko mašina“, „Pasaulių karas“, „Nematomas žmogus“ , „Daktaro Moro sala“ ir kt., dauguma iš jų ne kartą ekranizuoti.

Herbertas Velsas gimė Londono priemiestyje Bromley. Jo tėvai dirbo turtingame dvare: tėvas buvo sodininkas, motina - tarnaitė. Vėliau tėvai įsigijo nedidelę porceliano parduotuvėlę, tačiau prekyba nelabai sekėsi ir daugiausia pinigų tėvas uždirbdavo lošdamas profesionalų kriketą.


Kai Herbertui buvo aštuoneri metai, jam, anot jo paties, "pasisekė", jis susilaužė koją. Gulėdamas lovoje Herbertas pradėjo skaityti knygas iš vietinės bibliotekos.

Vėliau tais pačiais metais pradėjo lankyti privačią Thomas Morley’s Commercial Academy mokyklą, kurioje mokėsi prekybininko amato. Tačiau kai Herbertui buvo 13 metų, tėvas susilaužė klubą, nebegalėjo lošti kriketo ir pinigai greitai baigėsi. Baigėsi ir Herberto mokslai, teko pradėti savarankišką gyvenimą. Jam teko imtis įvairių amatų: 1881–1883 m. Velsas buvo prekiautojo audiniais mokinys, vėliau dirbo vaistininko asistentu, mokytoju pradžios mokykloje.


1884 m. metais jis laimėjo Londono Normal School of Science stipendiją ir pas įžymųjį Thomas Henry Huxley pradėjo studijuoti biologiją Londono Karališkajame universitete, kurį baigė 1888 m. Nuo 1893 užsiėmė žurnalistika, buvo vienas iš žurnalo „The Science School Journal“ įkūrėjų. Šiame žurnale jis rašė straipsnius įvairiais literatūros, mokslo ir politikos klausimais, o vėliau 1895 m. išspausdino pirmąją knygos „Laiko mašina“ versiją, pavadinimu „The Chronic Argonauts“.

Herbertas Velsas gyveno Londone, skaitė paskitas, daug keliavo. Buvo du kartus vedęs: nuo 1891 iki 1895 Isabel Mary Wells, o nuo 1895 iki 1927 - Amy Catherine (Jane) Robbins. Su antrąją žmona susilaukė dviejų sūnų: George Philip Wells ir Frank Richard Wells.

Vedybų su Amy metu Velsas turėjo daug meilės romanų su kitomis moterimis. 1909 m. su rašytoja Amber Reeves susilaukė dukros Anna-Jane, o 1914 m. su rašytoja ir feministe Rebecca West sūnaus Anthony West. Nors Amy ir žinojo apie neištikimybę, tačiau gyveno su Herbertu iki pat mirties 1927 m.Herbertas Velsas parašė apie 40 romanus ir keletą tomų apsakymų, dvi pasaulio istorijas, apie 30 tomų straipsnių apie politiką, visuomenę, mokslą, literatūrą, 3 knygas vaikams ir autobiografiją.


Herbertas Džordžas Velsas mirė Londone 1946 m. rugpjūčio 13 d.

Po kremavimo Velso sūnūs, vykdydami paskutinę tėvo valią, išbarstė rašytojo pelenus virš Lamanšo.