0

Laiko mašina. Daktaro Moro sala

  • Nuolaida knygai -34%
3.0
(2 įvertinimai)
Internetu: 6,99 €
Knygyne: 10,49 €*
Sutaupote: 3.50 € (34%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
2019-06-19 patogupirkti.lt

Mes skelbiame leidėjų siūlomus knygų aprašymus.

Informacija

Laiko mašina. Daktaro Moro sala

  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2017
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 256
  • ISBN ar kodas: 9786094272547

2020-06-30 6.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Herbert George Wells (1866–1946) išgarsėjo mokslinės fantastikos romanais „Laiko mašina“ ir „Daktaro Moro sala“, dabar vadinamais fantastikos klasika. Kai kas juos gali laikyti nūnai labai populiariomis siaubo istorijomis, tačiau įžvalgesnis skaitytojas jose ras ir neraminančių žmonių visuomenės vystymosi prognozių ir būgštavimų dėl gyvuliškų instinktų prasiveržimų, dažnai pergalinčių pačių žmonių nusistatytas teisės ir moralės normas.

Britų rašytojas H. G.Wellsas (1866-1946) pagrįstai laikomas mokslinės fantastikos tėvu, nes jo knygos pravėrė duris naujiems žanrams, kuriuos vėliau išplėtojo kiti autoriai. Jo temos - kelionės laiku („Laiko mašina", 1895), moksliniai eksperimentai su žmonėmis („Daktaro Moro sala", 1896), žmonių antgamtinės galios („Nematomas žmogus", 1897), ateivių invazijos („Pasaulių karas", 1898). Šiame rinkinyje publikuojamos dvi pirmosios H. G. Wellso knygos.

„Laiko mašinoje" iš Viktorijos laikų persikeliama į 802701-uosius, kai mokslo progresas, rodos, turėtų būti išsprendęs socialines žmonijos problemas. Savotiškame rojuje gyvenantys „gėlių vaikai" ilojai dykinėja arba ieško vis naujų malonumų. Bet netrukus paaiškėja: gerą gyvenimą jiems užtikrina baisieji požemių gyventojai morlokai...


Romane „Daktaro Moro sala“ herojus skausmingomis operacijomis bando sužmoginti gyvulius ir laukinius žvėris, tačiau galiausiai pralaimi: Morui žuvus, pusžmogių žvėriška prigimtis diena iš dienos gožia jų žmogiškus bruožus, o pasakotojas, grįžęs į Angliją, dairosi į aplinkinius žmones ir jaučia iš visų besiveržiantį žvėrį: „Išeidavau į gatves, kad atsikratyčiau šių haliucinacijų, bet tykojančios moterys kniaukdavo man pavymui, slaptingi, godūs vyrai vogčia šnairuodavo į mane, pro šalį kosėdami praeidavo nusikamavę ir išblyškę darbininkai, nuolat skubėdami – tarsi sužeisti, krauju aptekę elniai... Ypač koktūs man buvo tušti, bereikšmiai žmonių veidai traukiniuose ir omnibusuose; jie daugiau panėšėjo į numirėlius nei į giminingas man būtybes...“ Vis dėlto pasakotojas galiausiai randa sielos ramybę, leisdamas dienas prie išmintingų knygų, nes jos „mūsų gyvenime – tai šviesūs langai, užžiebti spindinčių žmonių sielų“.

„Laiko mašina" - tikras malonumas fantastikos ir keistenybių mėgėjams. Ji privalo būti kiekvieno mokslinės fantastikos mėgėjo knygų lentynoje."

Dover Books

„Daktaro Moro sala" įstumia mus į žmogiškosios prigimties bedugnę. Siaubinga istorija, papasakota išties puikiai".

Rašytojas Victoras S. Pritchettas

Iš anglų kalbos vertė Gražvydas Kirvaitis


2019-06-19

Mes skelbiame leidėjų siūlomus knygų aprašymus.

2017-11-09

Įvertinimas ne tiek už pačius kūrinius, kiek už svetaines kūrėjų darbą. Visad mėgau mokslinę fantastiką ir pamatęs dar vieną žymiojo H.G.Wells kūrinį (o čia dar ir komplektas!) nudžiugau. Po keleto minučių, kuomet perskaičiau knygos aprašymą, džiugesį pakeitė pyktis - su"Laiko mašinos" aprašymu viskas gerai - įtraukiantis ir išlaikantis įtampa , tačiau "Daktaro Moro salos" aprašymas - katastrofa! Aprašyme atpasakojama bene pati kūrinio pabaiga - Dr Moras žūva, o herojus grįžta namo. Taigi daugiausiai skaitytojui lieka vos 20 - 30 puslapių neatskleisto kūrinio. Kas čia per nonsensas? Jūs knygas bandote parduot ar atgrasyti žmones nuo jų skaitymo? Man asmeniškai po viso kūrinio atskleidimo tikrai bus nebeįdomu jo skaityti, kaip ,turbūt , ir daugeliui kitų. Tad tiesiog tos knygos aš nebepirksiu. Tai štai ir rezultatas Jūsų "gerumo" : nei Jūs pinigus gausit, nei aš įdomia istorija pasimėgausiu.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu