0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

John Ronald Reuel Tolkien (g. 1892 sausio 3 d., Pietų Afrikos Respublikoje – m.

J. R. R. Tolkien knygos

Rasta: 9

Silmariljonas | J. R. R. Tolkien
  • Nemokamas knygos pristatymas
15,99 €
Turime sandėlyje
Rasta: 9

1973 rugsėjo 2 d., Jungtinėje Karalystėje) – profesorius, filologas, rašytojas, išgarsėjęs maginės fantastikos žanro knygomis „Hobitas“ ir „Žiedų valdovas“.


Būsimo rašytojo biografija prasideda PAR, kur jis gyveno vos kelis pirmuosius savo gyvenimo metus. Vaikai su mama viešėdami jos gimtojoje Jungtinėje Karalystėje sužinojo, kad mirė tėvas ir į Afriką nebesugrįžo.


Susižavėjimą knygomis Tolkinas pajuto jau mokykloje. Tuo pačiu atradęs aistrą kalbos grožiui, pats ėmė kurti dirbtines kalbas. Būsimas autorius baigė mokyklą, mokėsi koledže ir galiausiai atsidūrė Oksforde, kuriame vėliau dėstė. Po studijų jaunuolis dalyvavo Pirmajame Pasauliniame kare, grįžęs ėmėsi rašyti sakmių knygą, prisidėjo prie Oxfordo anglų kalbos žodyno kūrimo.


Kūrybos kelias, išgarsinęs autorių, prasidėjo gana netikėtai. Daugelyje šaltinių nurodoma, kad knygos „Hobitas“ citata „giliai po žeme, oloje, gyveno hobitas“ buvo parašyta ant popieriaus lapo, betaisant nuobodžius studentų darbus. Autoriui šis sakinys įstrigo, jis norėjo tęsti pasakojimą ir taip galiausiai gimė šiandien labai garsi istorija.


„Hobitas“ buvo skirta J. R. R. Tolkien vaikams, bet gana atsitiktinai išleista žaibiškai išpopuliarėjo tarp įvairaus amžiaus skaitytojų. Visi laukė tęsinio ir gerbėjų bei leidėjų paragintas autorius ėmėsi naujo kūrinio – „Žiedų valdovo“ trilogijos. Knygas jis rašė apie septyniolika metų. Rašytojo kūrybos bruožai nesupainiojami. J. R. R. Tolkien parengė detalų Viduržemio pasaulį, nupiešė žemėlapį, sukūrė kalbą, mitologiją ir unikalius veikėjus. Pvz., hobitas, kuris dabar neretai sutinkamas kitose maginės fantastikos knygose, pirmą kartą pasirodė J. R. R. Tolkien kūriniuose.


„Žiedų valdovo“ trilogiją sudaro šešios knygos išleistos po dvi viename tome. Pirmasis tomas „Žiedo brolija“, antrasis – „Dvi tvirtovės“ ir paskutinis – „Karaliaus sugrįžimas“. Ši saga pasakoja apie hobitą Frodą, kuris paveldi Juodojo Lordo Saurono Žiedą, keliantį grėsmę visam Vidruržemio pasauliui. Jį sunaikinti galima tik blogio buveinėje, į kurią išsiruošia Frodas ir Žiedo brolijos palyda. Pakeliui veikėjams teks patirti daugybę nuotykių, nugalėti save, įveikti išdavystes bei perprasti tikrąsias gyvenimo vertybes.


Rašytojas sukūrė ir daugiau įvairių kūrinių. Pačiu svarbiausiu jis pats laikė „Silmariljoną“.


Minėtos J. R. R. Tolkien knygos skirtos bet kokio amžiaus maginės fantastikos gerbėjams, tad kviečiame jas pirkti internetu ir pasinerti į nepaprastai vaizdingą ir detalų pasaulį.