0

Pirkėjų atsiliepimai

Dienos likučiai

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -25%
Kaina internetu: 10,99 €
Kaina knygyne: 14,49 €*
Sutaupote: 3,50 € (25%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-01-13 Laura

Nuostabi knyga. Labai labai patiko.


2022-05-31 10.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Dienos likučiai" aprašymas

Ponas Styvensas – senų angliškų namų liokajus. Jo išvaizda ir manieros atspindi prabėgusių laikų aristokratiškas vertybes ir gyvenimo būdą. Kilnumas ir ištikimybė dvarui bei jo šeimininkams lydi Styvensoną nuo pat gimimo. Nobelio premijos laureato Kazuo Ishiguro romanas „Dienos likučiai“ – subtilus dienoraščio formos pasakojimas apie Antrojo pasaulinio karo išvakares, politinę aristokratijos laikyseną ir asmeninius Styvenso išgyvenimus.

1956 m. Darlingtono Holo dvaro liokajų Styvensą pasiekia laiškas, kurį siunčia panelė Kenton, buvusi šių namų ekonomė. Tiesa, liokajus tik iš įpročio vadina ją senąja pavarde – šiandien ji ponia Ben, ištekėjusi moteris, kuri netrukus džiaugsis pirmuoju vaikaičiu. Styvenso gauto laiško tonas sufleruoja, kad jos santuoka nelaiminga, todėl jis svarsto apie ponios Ben galimybę sugrįžti ir vėl darbuotis Darlington Hole.

Liokajus paprašo naujojo rūmų valdytojo pono Faradėjaus atostogų ir leidžiasi į šešių dienų kelionę automobiliu pas seną pažįstamą. Kelionėje Styvensas apmąsto savo gyvenimą, asmeninius, ilgai slėptus jausmus, Europą ir Angliją siaubusius pasaulinius karus ir senojo aristokratiškojo pasaulio pabaigą.

„Dienos likučiai“ – emocingas ir subtilus pasakojimas apie į užmarštį grimztančias senąsias dorybes – orumą, gerą vardą, ištikimybę, santūrumą, drąsą ir išmintį.

Kazuo Ishiguro žvelgia į XX a. pirmosios pusės Angliją ir įtikinamai rekonstruoja politinį to meto peizažą. Styvenso šeimininkas lordas Darlingtonas – aktyvus politikas. Jis stebėjo ir siekė paveikti tarptautinius įvykius, simpatizavo Vokietijai ir stengėsi aplink save suburti bendraminčius. Tik po karo Styvensas pripažįsta, kad jo ponas buvo neteisus ir vadovavosi klaidingais įsitikinimais.

Prabėgus daugiau nei dvidešimt metų nuo panelės Kenton išvykimo, liokajus gailisi anksčiau neatskleidę jai savo jausmų. Tai, kas buvo ranka pasiekiama, šiandien dingo negrįžtamai. „Pagaliau laikrodžio juk dabar atgal nebepasuksi. Negali žmogus be paliovos svarstyti, kaip kas būtų galėję būti."

Kazuo Ishiguro – japonų kilmės britų rašytojas ir scenaristas. Šiandien jis laikomas vienu geriausių britų autorių, tačiau rašytojas gimė Japonijoje, Nagasakio mieste ir į Jungtinę Karalystę atvyko tik būdamas penkerių. Jo kūriniai keturis kartus nominuoti prestižinei Man Booker premijai, o knyga „Dienos likučiai“ 1989 m. ją laimėjo.

Didžiausias autoriaus pasiekimas – 2017 m. literatūros Nobelio premija. Ji Kazuo Ishiguro suteikta už „atskleistą iliuzinę mūsų ryšio su pasauliu prasmę“. Gavęs apie tai žinią, rašytojas juokavo, kad pirmiausiai susimąstė, ar ji nėra viena iš šiandienos pasaulį kamuojančių „netikrų naujienų“.

The Economist teigia, kad „Dienos likučiai“ – geriausia Kazuo Ishiguro knyga. Laikraštis The Observer, sukvietęs 150 literatūros kritikų ir rašytojų, skyrė romanui aštuntą vietą tarp geriausių 1980-2005 m. Britų Sandraugoje sukurtų kūrinių. 1993 m. pagal šią knygą sukurtas filmas, kuriame vaidino Anthony Hopkinsas ir Emma Thompson. Jis buvo nominuotas net aštuoniems „Oskarams“.

Iš anglų kalbos vertė Mėta Žukaitė


  • 1989 metų Bukerio premija

  • Autorius: Kazuo Ishiguro
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2017
  • Knygos puslapių skaičius: 272
  • Formatas: 15x21, kietii viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094790416

Kiti taip pat domėjosi


2022-01-13

Nuostabi knyga. Labai labai patiko.

Parašykite atsiliepimą apie "Dienos likučiai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Dienos likučiai", Kazuo Ishiguro. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Kazuo Ishiguro su knyga "Dienos likučiai" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Dienos likučiai" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Kazuo Ishiguro. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Dienos likučiai" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Dienos likučiai" perkama kartu