NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Dingęs Vilnius

5.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina: 48,99 €
Kaina su kodu: 44,09 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
Lietuvoje
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-05-20 Vičeslav


2024-02-29 48.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Dingęs Vilnius" aprašymas

Įspūdingas legendinio Vlado Drėmo albumo, kuriam jis paskyrė kone visą savo gyvenimą, jubiliejinis leidimas „Dingęs Vilnius“, skirtas artėjančiam sostinės 700-mečiui pažymėti. Šis unikalus albumas dovanoja neįkainojamą ir nepamirštamą kelionę per amžius ir epochas, kuomet buvo statomas, restauruojamas, keičiamas ir dabartinę savo dvasią įgavo Vilnius – mūsų sostinė ir šalies pažiba, perlas, kuriuo gali didžiuotis visa Lietuva! Kolekcininkų, istorikų ir visų Lietuvos patriotų vertinamame leidinyje – neįkainojama kelionė po vieną gražiausių miestų Europoje – Vilnių. Didelio formato albume – daugybė V. Drėmos vaizdingų, išsamių, netikėtus istorinius faktus atskleidžiančių aprašymų ir ypatingą vertę sudaranti iliustracinė medžiaga, kurioje nepamirštas nė vienas gražiausias Vilniaus kampelis. Viskas, kas išliko, o ypač – tai, kas buvo sunaikinta ir tai, kas buvo pakeista atgimsta albume „Dingęs Vilnius“.

Ne tik daug matę istorikai, bet ir visi, kas domisi Vilniaus istorija mielai ir su didžiuliu susidomėjimu leisis į ypatingą pasivaikščiojimą po siauras Vilniaus senamiesčio gatveles, pilių teritorijas, keliaus palei gynybinę miesto sieną, aplankys Lietuvos didikų rezidencijas, valdovų rūmus, išgirs netikėtas pastatų istorijas. Ši knyga atvers Jums didingo miesto panoramą, tokią, kokios dar nesate regėję.

Knygoje „Dingęs Vilnius“ apžvelgiama visa Vilniaus miesto istorija, prisimenamos nelaimės, niokojusios mūsų sostinę, atgimimo etapai, kuomet Vilnius augo. Remdamasis istoriko, lietuvių kultūros ir mokslo veikėjo Adomo Honorio Kirkoro, istoriko Juozapo Ignoto Kraševskio ir profesoriaus Jozefo Franko įžvalgomis ir tyrimais, V. Drėma atkuria tikrąją Vilniaus miesto dvasią, siekia, kad ji nenugrimztų užmarštin, būtų gaivinama tautos atmintis, o istorinės vertybės užimtų garbingą vietą visų Lietuvos žmonių širdyse.

Nuostabą ir susižavėjimą Vilniaus istorija kelia ne tik vaizdingi aprašymai, bet ir spalvotos bei nespalvotos iliustracijos, kurių knygoje – net 634. Jose atkuriamas įvairių epochų dailininkų palikimas, kuriame atsiskleidžia Vilniaus architektūrinių formų raida, nepaliaujamai kitęs miesto veidas, unikalus Vilniaus miesto charakteris, grožis, tradicijos, kultūra, gyvenimas ir papročiai.

Vlado Drėmos knyga „Dingęs Vilnius“ – tai turtas ir istorinė vertybė, atgyjanti vos atvertus pirmuosius puslapius, atverianti duris į per amžius išlikusį Vilnių, kviečianti keliauti jo augimo, išlikimo ir nepaliaujamo vystymosi etapais.

Vladas Drėma (1910-1995) – dailės istorikas, dailėtyrininkas, muziejininkas, dailininkas, kultūros istorijos tyrinėtojas ir žinovas. Baigęs profesionalaus meno studijas, V. Drėma piešė, kūrė tapybos, grafikos, scenografijos kūrinius, akvareles, ekslibrisus, apipavidalino kelių lietuvių poetų knygas, kitus leidinius. Nuo 1931 m. dalyvavo dailės parodose.

Sovietmečiu neturėdamas galimybių kurti ir dėstyti, ėmėsi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dailės istorijos ir Vilniaus meno studijų, dirbo archyvuose ir bibliotekų rankraštynuose. V. Drėma buvo aukštos kvalifikacijos dailės istorikas, ieškantis autentiškų šaltinių, nepripažįstantis paviršutiniškumo, dailėtyrininkas enciklopedistas. Ilgus dešimtmečius autorius kruopščiai ir tikslingai rinko medžiagą muziejuose, archyvuose, bibliotekose ir sukaupė nepaprastai turtingą ir vertingą informaciją.


  • Autorius: Vladas Drėma
  • Leidėjas: Versus
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 448
  • Formatas: 23x33 kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955829386

Kiti taip pat domėjosi


2022-05-20

2022-05-20

Labai patiko

Parašykite atsiliepimą apie "Dingęs Vilnius"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Vilniaus istorija

Vladas Drėma pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Dingęs Vilnius", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Dingęs Vilnius" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Dingęs Vilnius" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Dingęs Vilnius"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Vladas Drėma tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Dingęs Vilnius" perkama kartu