Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Elementai. Kaip geležis padeda kvėpuoti, o kalis – matyti ir kitos puikios cheminių elementų savybės

Kaina: 11,49 €
Kaina su kodu: 10,34 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-04-30 11.49 InStock
Į krepšelį 10,34 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos "Elementai. Kaip geležis padeda kvėpuoti, o kalis – matyti ir kitos puikios cheminių elementų savybės" aprašymas

Apdovanojimą pelniusi autorė Anja Røyne knygoje „Elementai. Kaip geležis padeda kvėpuoti, o kalis – matyti ir kitos puikios cheminių elementų savybės” kviečia mus į į stulbinančią kelionę po chemijos bei fizikos mokslo pasaulį. Norvegų fizikė pristato mums pagrindinius cheminius elementus, iš kurių esame padaryti tiek mes, tiek ir visa supanti aplinka.

Mokslininkė Anja Røyne ne tik paaiškina mums, kodėl žmogaus kūnui reikalingi yra fosforas, geležis, silicis, kalis ir daugelis kitų elementų. Ji taip pat kviečia mus į informatyvų turą po pasaulį, kuriame šios nuostabios ir vertingos medžiagos yra randamos. Visi žinome, kad žmonių gyvenimas priklauso nuo cheminių elementų – be deguonies negalime kvėpuoti, o mūsų kūnai sudaryti iš anglies bei geležies, visiškai tokios pačios, kaip ir geležinkelio bėgiai. Tačiau kiek iš mūsų žino, koks svarbus yra fosforas arba, pavyzdžiui, kalis, kuris suteikia energijos regos nervams atsakingiems už žmogaus gebėjimą matyti?

„Elementai“ privers į mūsų vietą pasaulyje pažiūrėti visiškai nauju kampu. Autorė kelia klausimus, ar svarbių elementų išteklių mums užteks? Kas bus, kai jie Žemėje pasibaigs? Galbūt įmanoma gyvybiškai reikalingų elementų gauti iš kosmoso? Juk kažkada jie iš ten ir atkeliavo į mūsų planetą. Knyga elegantiškai apjungia kasdienį žmogaus gyvenimą su globalinėmis problemomis. „Elementai. Kaip geležis padeda kvėpuoti, o kalis – matyti ir kitos puikios cheminių elementų savybės“ gavo prestižinį Brage prizą už geriausią mokslo populiarinimo knygą Norvegijoje 2018-tais metais.

Anja Røyne gimė 1981-ais metais, Norvegijoje. Ji – mokslininkė, tyrinėtoja ir Oslo universiteto Fizikos instituto dėstytoja. Fizikės specializacija yra saulės energija. Autorė mokėsi Sidnėjaus universitete, grįžusi daktaro laipsnį apsigynė Norvegijoje. Pastaruosius penkiolika metų ji tyrinėja geologinius ir geocheminius procesus. Dabar mokslininkė vadovauja projektams, kurie užsiima tyrimais ir bando nustatyti ar įmanoma įvairias medžiagas sukurti naudojant biotechnologijas. Anja Røyne aktyviai populiarina mokslą. Ji kuria savo tinklaraštį ir dažnai dalyvauja įvairiose mokslo tematikos TV bei radijo laidose, duoda interviu laikraščiams, rašo straipsnius. „Elementai“ yra pirmoji autorės knyga, kuri sulaukė pripažinimo ir prestižinio apdovanojimo. Anja Røyne šiuo metu rašo dar dvi knygas apie fiziką ir klimatą. Autorė kartu su vyru, trimis vaikais bei kate gyvena Osle.

Iš norvegų kalbos vertė Nora Strikauskaitė


  • Autorius: Anja Røyne
  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 224
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786090141076

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Elementai. Kaip geležis padeda kvėpuoti, o kalis – matyti ir kitos puikios cheminių elementų savybės"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Mokslo populiarinimo knygos

Anja Røyne pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Elementai. Kaip geležis padeda kvėpuoti, o kalis – matyti ir kitos puikios cheminių elementų savybės", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Elementai. Kaip geležis padeda kvėpuoti, o kalis – matyti ir kitos puikios cheminių elementų savybės" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Elementai. Kaip geležis padeda kvėpuoti, o kalis – matyti ir kitos puikios cheminių elementų savybės" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Elementai. Kaip geležis padeda kvėpuoti, o kalis – matyti ir kitos puikios cheminių elementų savybės"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Anja Røyne tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Elementai. Kaip geležis padeda kvėpuoti, o kalis – matyti ir kitos puikios cheminių elementų savybės" perkama kartu