0

Gyvulių ūkis (4-as leidimas)

  • Nuolaida knygai -42%
4.0
(9 įvertinimai)
Kaina internetu: 4,89 €
Kaina knygyne: 8,29 €*
Sutaupote: 3.40 € (42%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-02-02

Superinė knyga!!! Pilnai atitinka mūsų nūdienos gyvenimą. Valdantieji elgiasi kaip "Gyvulių ūkio" personažai. Vadovaujasi principu: skaldyk ir valdyk. Jų melas užgožia tiesą. Rekomenduoju perskaityti kiekvienam žmogui. Įjungti smegenis ir pamąstyti.

Informacija

Gyvulių ūkis (4-as leidimas)

  • Leidėjas: Jotema
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 136
  • ISBN ar kodas: 9789955137610

2021-02-28 4.89 InStock
Į krepšelį
Knygos "Gyvulių ūkis (4-as leidimas)" aprašymas

„Visi gyvuliai lygūs, bet kai kurie lygesni už kitus“ – kiekvienas neabejotinai yra girdėjęs šią frazę. Knygą „Gyvulių ūkis“ – bauginančiai įtikinanti revoliucijos anatomija. Šis alegorinis pasakojimas apie gyvulius, sukėlusius perversmą Anglijos fermerio ūkyje, jungia mitologijos elementus ir politinę satyrą. Neramumų ir įtampos draskomame pasaulyje Orwello siunčiama žinia visada išlieka aktuali – nors revoliucijos prasideda vedamos kilnių idealų, realybėje jie netrukus pamirštami.

„Gyvulių ūkis“ – apysaka, įkvėpta Rusijos revoliucijos, nors mintis parašyti šią apysaką George’ui Orwellui kilo anksčiau. Jis sugalvojo istorijos pamatus dar 1937 m., vykstant Ispanijos pilietiniam karui, kur jis kovėsi respublikonų pusėje. Matydamas, kad komunistų darbai ne visada atitinka žodžius, autorius skeptiškai ėmė vertinti politinę tikrovę.


Knygoje Orwellas suteikia savo personažams realių istorinių asmenybių bruožus. Paršas Senasis Majoras skaitytojui primins Karlą Marksą, kitas atgrasus jo bičiulis Napoleonas – diktatorių Josifą Staliną. Kiekvienas iš fermos gyvulių iliustruoja socialistinės visuomenės sluoksnį ar konkrečius asmenis.


Apysaka ne iš karto sulaukė leidėjų dėmesio. Knygoje „Gyvulių ūkis“ Orwellas kritikuoja Sovietų sąjungą, kuri knygos parašymo metu buvo strateginis Vakarų sąjungininkas triuškinant Hitlerį. 1943 m. parašyta knyga pasirodė tik 1945 m., o T. S. Eliotas, vienas pirmųjų, kuriam buvo pasiūlyta išleisti apysaką, atvirai teigė atmetąs ją dėl pristatomų politinių idėjų. Jis teigė, kad nors yra trūkumų, kūrinys parašytas meistriškai.


Nors pasakojimas labiau panašus į pasaką, skaitytojai netruko suprasti, ką iš tiesų kritikuoja ši knyga. Rusijos revoliucijos idealų išdavystė, akiplėšiškas melas ir demokratijai iškylantys pavojai – pagrindinės apysakos temos. George’as Orwellas lyginamas su tokiais satyros meistrais kaip Johnatanas Swiftas, o „Gyvulių ūkis“ laikomas viena reikšmingiausių XX a. knygų. Time yra įtraukęs ją į geriausių anglų kalba parašytų kūrinių šimtuką, o 1996 m. ji įvertinta Hugo premija.


Jos motyvais sukurtos net keletas animacinių ekranizacijų, turinčių skirtingas pabaigas – vienoje jų įvyksta antra revoliucija, kur Napoleono režimas krinta, kitoje jis griūva pats ir taip atkartoja Sovietų Sąjungos subyrėjimą. Apysaka įkvėpė ir tokius atlikėjus kaip Pink Floyd, kurie remdamiesi ja 1977 m. išleido albumą „Animals“.


„Išmintinga, empatiška ir daug paaiškinanti mūsų laikų istorija.“


New York Times


„Orwello platų žvilgsnį demonstruojanti satyra – gudriai suręstas ir maloniai parašytas kūrinys.“


San Francisco Chronicle


Iš anglų kalbos vertė Arvydas Sabonis
2021-02-09

Labai paprastas (net vaikiškas) paaiškinimas apie liaudies ir valdžios santykius.

2021-02-02

Superinė knyga!!! Pilnai atitinka mūsų nūdienos gyvenimą. Valdantieji elgiasi kaip "Gyvulių ūkio" personažai. Vadovaujasi principu: skaldyk ir valdyk. Jų melas užgožia tiesą. Rekomenduoju perskaityti kiekvienam žmogui. Įjungti smegenis ir pamąstyti.

2021-01-05

Labai gera, suprantama knyga. Knygos veikėjus galima pamatyti ir dabartinėje visuomenėje.

2020-12-18

Knyga gera, tačiau norint suprasti, reikia pamąstyti. Rekomenduoju

2020-11-19

2020-11-19

2020-04-23

Puiki knyga

2020-04-17

Pati blogiausia knyga. Visiškai neįdomu. Tiek knygų perskaičiau, kad net nesuskaičiusiu, bet ši pati blogiausia. nesąmonių nesąmonė. Niekam nerekomenduoju skaityti. Yra daug geresnių

2018-12-12

siulau draugui

Parašykite atsiliepimą apie "Gyvulių ūkis (4-as leidimas)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Gyvulių ūkis (4-as leidimas), kurią skaitytojams dovanoja George Orwell (Džordžas Orvelas). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar George Orwell (Džordžas Orvelas) su knyga Gyvulių ūkis (4-as leidimas) jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Gyvulių ūkis (4-as leidimas) patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė George Orwell (Džordžas Orvelas). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Gyvulių ūkis (4-as leidimas) palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Gyvulių ūkis (4-as leidimas)" perkama kartu